Třes rukou od dětství

224
18.6.21 04:58

Třes rukou od dětství

Zdravím všechny.

Mé sestře (20let) se už od útlého věku nekontrolovatelně klepou, třesou ruce. Je dost nervák, tak si rodiče dlouho mysleli že to je tím. Má za sebou milion vyšetřeni v dětství, kdy se nezjistilo nic. Během posledních dvou let se přišlo jen na to, že má zvýšený cukr, ledvinove kameny a cystu na vaječníku.
Před týdnem se jí v práci začala třást pravá ruka od konečků prstů až k loktu. Třes ustal až po prášcích na uvolnění svalů co dostala na pohotovosti.

Máte někdo s něčím takovým zkušenost? Napadá vás co by to mohlo způsobovat, jak ten třes utlumit popřípadě v čem by mohla být příčina?
Díky moc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
18.6.21 06:17

Ahoj, soucítím s tebou, protože to mám velice podobně. Od dětství mě to trápí, ale také jsem bývala docela stresař a rodiče to sváděli na mou povahu a víc neřešili. :? Dokonce bylo dlouhé období, kdy si vzali do hlavy, že to dělám schválně. No já jsem uvěřila, že vlastně problém není a dokonce jsem šla studovat obor, kde je důležitá mimo jiné pevná ruka. :mrgreen: Obor mi po teoretické stránce šel velmi dobře, bavil mě, ruce mě ovšem zrazovaly. Všichni mi říkali, že je to jen o cviku, o uvolnění…Ve 25 jsem konečně na svou pěst oběhla kolečko doktorů, nezjistili nic. Následovala bylinkářka, léčitel, nepomohlo prostě nic. :zed: Vyhodili mě z práce, pak z druhé i třetí a já po 6 letech došla k závěru, že svůj vystudovaný obor nemohu dělat, i když bych tak moc chtěla. Už mám hotovou rekvalifikaci a po MD snad seženu misto v tom novém oboru, i když ve 35 to s nulovou praxí nebude snadné. V tuto chvíli mě už trápí i samovolný třes hlavy, rozjelo se to po dlouhodobém nevyspání s dětmi.
Trochu pomáhá hořčík ve vyšších dávkách, pravidelný pohyb. Naopak zhoršuje se to při nevyspání, velké únavě. Mám teď čerstvě pocit, že to souvisí s mým kolísavým tlakem, ale doktorka mi tvrdí, že spíš ne. :nevim:
Tak držím palce, vím, že to není lehké! :hug:

• Citovat
  • Nahlásit
4101
18.6.21 14:20
@Anonymní píše:
Ahoj, soucítím s tebou, protože to mám velice podobně. Od dětství mě to trápí, ale také jsem bývala docela stresař a rodiče to sváděli na mou povahu a víc neřešili. :? Dokonce bylo dlouhé období, kdy si vzali do hlavy, že to dělám schválně. No já jsem uvěřila, že vlastně problém není a dokonce jsem šla studovat obor, kde je důležitá mimo jiné pevná ruka. :mrgreen: Obor mi po teoretické stránce šel velmi dobře, bavil mě, ruce mě ovšem zrazovaly. Všichni mi říkali, že je to jen o cviku, o uvolnění…Ve 25 jsem konečně na svou pěst oběhla kolečko doktorů, nezjistili nic. Následovala bylinkářka, léčitel, nepomohlo prostě nic. :zed: Vyhodili mě z práce, pak z druhé i třetí a já po 6 letech došla k závěru, že svůj vystudovaný obor nemohu dělat, i když bych tak moc chtěla. Už mám hotovou rekvalifikaci a po MD snad seženu misto v tom novém oboru, i když ve 35 to s nulovou praxí nebude snadné. V tuto chvíli mě už trápí i samovolný třes hlavy, rozjelo se to po dlouhodobém nevyspání s dětmi.
Trochu pomáhá hořčík ve vyšších dávkách, pravidelný pohyb. Naopak zhoršuje se to při nevyspání, velké únavě. Mám teď čerstvě pocit, že to souvisí s mým kolísavým tlakem, ale doktorka mi tvrdí, že spíš ne. :nevim:
Tak držím palce, vím, že to není lehké! :hug:

Ahoj, mohla bych se tě zeptat, co jsi vystudovala? Já mám někdy taky třes rukou (lítala jsem taky po Dr., až v extrapyramidovém centru mi sdělili, že trpím funkční poruchou hybnosti, učili mě třes zastavovat, chodila jsem na specializované rehabky…), já přemýšlím, že bych chtěla studovat zdravotního laboranta, ale tam je potřeba manuální zručnost a já se bojím, že bych někdy měla ten třes. Moc díky a držím palce, ať tě třes co nejméně obtěžuje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
19.6.21 17:08

@Lollitka Něco velmi podobného. Experimentální biologii. Hrozně mě to mrzelo, ale některé metody pro mě byly nezvládnutelné. Třeba udělat obyčejný hezký gel na western blot nebo tenký nátěr na sklíčko jsem dokázala málokdy. A o multikanálových pipetách mám noční můry dodnes :mrgreen:

• Citovat
  • Nahlásit
4101
19.6.21 17:14
@Anonymní píše:
@Lollitka Něco velmi podobného. Experimentální biologii. Hrozně mě to mrzelo, ale některé metody pro mě byly nezvládnutelné. Třeba udělat obyčejný hezký gel na western blot nebo tenký nátěr na sklíčko jsem dokázala málokdy. A o multikanálových pipetách mám noční můry dodnes :mrgreen:

Aha, tak toho se přesně bojím, že by se mi taky stalo. A můžu se zeptat, to tě vyhodili kvůli tomu třesu? Já jsem z něj nešťastná, mám ho pár let, právě neuroložka řekla, že je to funkční třes a že se s tím dá pracovat, ale jemnou motoriku nemám moc dobrou. Teorie by mě právě taky moc bavila, ale nevím, jak bych dávala laborky. Tak ti moc držím palce, ať se uchytíš s rekvalifikací, snad to bude to ono, co tě taky chytne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
20.6.21 09:38

@Lollitka Tak samozřejmě ne přímo kvůli třesu, ale nebyla jsem schopná spolehlivě dělat to, co se po mě chtělo. Ruce mě zrazovaly. Taky mám špatnou jemnou motoriku a v tomto oboru je to hendikep. Člověk asi nemusí být vyloženě super zručný, ale nešikovný člověk se bude trápit. Musím ale napsat, že já jsem se v laboratoři pohybovala cca 10 let zpět a dnes je možná jiná míra robotizace, tudíž to s manuální šikovností není tak žhavé. Nejlépe se poptat někoho, kdo tam pracuje, ideálně mít možnost něco si zkusit ;)

• Citovat
  • Nahlásit
4101
20.6.21 13:29
@Anonymní píše:
@Lollitka Tak samozřejmě ne přímo kvůli třesu, ale nebyla jsem schopná spolehlivě dělat to, co se po mě chtělo. Ruce mě zrazovaly. Taky mám špatnou jemnou motoriku a v tomto oboru je to hendikep. Člověk asi nemusí být vyloženě super zručný, ale nešikovný člověk se bude trápit. Musím ale napsat, že já jsem se v laboratoři pohybovala cca 10 let zpět a dnes je možná jiná míra robotizace, tudíž to s manuální šikovností není tak žhavé. Nejlépe se poptat někoho, kdo tam pracuje, ideálně mít možnost něco si zkusit ;)

Ahojki, díky moc za odpověď. Já mám právě možnost docházet do laborky a zkoušet si různé věci pod vedením zkušené laborantky. Tak přemýšlím, že to využiji, abych zjistila, jak na tom jsem, než si podám přihlášku na zdravotního laboranta.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
20.6.21 19:32

@Lollitka Tak to máš úplně ideální možnost, rozhodně bych ji neváhala využít! Třeba uvidíš, že to jde úplně v pohodě ;) Držím palce, ať si vybereš co nejlépe.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat