Třes rukou při vzteku a radosti - 6 měsíců

Anonymní
13.8.21 10:18

Třes rukou při vzteku a radosti - 6 měsíců

Ahoj. Dcera ukončených 6 měsíců a všímám si, ze když se ji něco hodně nelíbí nebo naopak, trese rucickama. Nejvíc to děla, když chce jist a vidí láhev, než ji ji dam. Včera naopak při koupání měla hroznou radost, viskala a taky třásla rucickou. Jakmile se něčeho chytne nebo ji chytnu já, přestane. Reaguje, motoricky vývoj bych řekla OK - přetaci se, hraje se na brisku, zkousi přijít na to, jak se plazit. Syn měl v 6ti m třes při usinani a nakonec dělali lumbalku, kde vše vyloučili. Nechci předem plasit, když je to jen v těchto situacích. Mám to řešit nebo se takto mohou projevovat emoce? Děkuji :kytka:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
494
13.8.21 10:20

Moji kluci (skoro 5m) také třesou ručičkama, když vidí láhev. Podle mě tím jen projevují radost. Ale ve vzteku mi to teda nedělají :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
13.8.21 10:44

@Elea9 snad je to opravdu jen k těm emocim :) kdyby to delala i v klidu, už bych to řešila s doktorkou. Ale stejne mě to hloda, tak patram, jestli to měl někdo podobně :)

• Citovat
  • Nahlásit
4727
13.8.21 10:51

Taky mi to malá dělala při radosti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
13.8.21 10:58

@jita22 děkuji :palec: takže ten vztek před tím jídlem s lahvi bude vlastně totéž, jako když má z něčeho velkou radost

• Citovat
  • Nahlásit
8446
13.8.21 10:58

Když malá kouká na pohádku která se ji opravdu líbí třepe rukama v podstatě někdy uplně nadskakuje a to už jí budou 3 roky dělá to od té fdoby co chápe pohádky. Ona tu pohádku celkově prožívá mluví s postavama komentuje případně se scvhovává ke mě že se bojí atd…

je to jeden ze znaků autismu ale sámo o sobě to nic neznamená.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
13.8.21 11:01
  • Citovat
  • Nahlásit
565
13.8.21 19:55

Moje holčička má za týden půlroku a dělá uplně to samé, co popisuješ. Jinak je hrozně moc komunikativní a veselá, mnohem víc než býval v tomto věku starší syn. Neřekla bych, že je to něco špatně…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
13.8.21 21:16

@Pettcherry děkuji :srdce: přesně, malá je taky veselá, zlatá, říkám ji šťastné dítě :D s jejím bráchou to bylo hodně náročný od narození až do toho víc jak půl roku, ale ona je neskutečná pohodarka a je vnímavá. Takže asi když pak přijde větší emoce, tak to ventiluje takhle :think:

• Citovat
  • Nahlásit
2125
13.8.21 22:11

Syn 10 let to taky dělá. Ne sice už tak často jako dřív. Mava rukama jako by třepetal křídly, jen uletět. Při radosti nebo těšení se na něco.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat