Na dceru 16 let podali trestní oznámení

9
8.3.16 20:22

Tresní právo, Pravník..někdo kdo se vyzná ?

Dobrý den, potřebuji poradit ohledně trestního práva, je tu nějaký právník, nebo člověk který tomu opravdu rozumí? Jde o provinění Mladistvých.

Příspěvek upraven 08.03.16 v 20:57

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

147
8.3.16 20:43

@Magis Ozvi se m kdyžtak do SZ.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16473
8.3.16 20:45

@Magis Nebo trochu víc popiš o co jde…mohli se s tím setkat i jiní než právníci - přímo ti, kterých se to týkalo, policisté, jejich manželky atd…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9
8.3.16 20:56

@Keyllah Na dceru( 16 let) je podáno tresní oznámení, škoda je poměrně vyšší( cca 20 tis.). Jde o podvod přes internet( prodávala telefon, ale nechala si zaslat pouze peníze).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16473
8.3.16 21:00

@Magis A tvá otázka je?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16473
8.3.16 21:03

@Magis Nicméně je mladistvá, tedy ji hrozí jen poloviční tresty oproti dospělému. jaký má trestní rejstřík? A měla někdy dříve nějaké problémy? Musel to řešit ospod nebo pms? Za určité situace lze zvážit i „odklon“, ale to jen za určitých podmínek a musí tomu být nakloněn státní zástupce/soudce…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3282
9.3.16 07:59

@Magis A nejde to vyřešit po dobrém? Samozřejmě záleží na přístupu dcery. Já bych vrátila peníze, omluvila se (samozřejmě dcera), poprosila o stáhnutí trest. oznámení, nabídla, že třeba bude chodit k psychologovi…prostě něco, aby se soudu vyhnula. Kdyby se něco takového stalo mě a viděla bych vstřícný přístup holky i rodičů, tak bych jíproblémy nedělala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16473
9.3.16 08:09
@BaMaK píše:
@Magis A nejde to vyřešit po dobrém? Samozřejmě záleží na přístupu dcery. Já bych vrátila peníze, omluvila se (samozřejmě dcera), poprosila o stáhnutí trest. oznámení, nabídla, že třeba bude chodit k psychologovi…prostě něco, aby se soudu vyhnula. Kdyby se něco takového stalo mě a viděla bych vstřícný přístup holky i rodičů, tak bych jíproblémy nedělala.

Ono to není tak jednoduché…ne všechny trestní oznámení se dají stáhnout/zastavit a zrovna v tomto případě se obávám, že to nepůjde…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3282
9.3.16 12:11

@Keyllah Aha, to jsem nevěděla, když se dá stáhnout za znásilnění, napadení…ale stejně bych to zkusila, minimálně je to slušnost ze strany rodičů, kteří mají za dítě odpovědnost a co si budeme povídat, asi by měla i nějaké plusové body u soudu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
12.2.20 11:25

Ahoj, chci se zeptat - při trestu pro mladistvé- dozví se poškozený/jeho rodiče o uděleném trestu? A nejde mi spis vyhledat dle spisové značky- tyto spis nejsou na justici?
děkuji

• Nahlásit
  • Citovat
3266
12.2.20 12:12

Tak jako zákonný zástupce bys určitě informována být měla. Pokud ti to nejde vyhledat pak je to zřejmě proto, že se jedná o mladistvého. Jinak si zavolej případně přímo na soud, který to řeší a zeptej se jak to je, případně by měla mít dcera při doručení nějakou kontaktní osobu uvedenou a mělo by se to řešit i s tebou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
32998
12.2.20 12:16
@Anonymní píše:
Ahoj, chci se zeptat - při trestu pro mladistvé- dozví se poškozený/jeho rodiče o uděleném trestu? A nejde mi spis vyhledat dle spisové značky- tyto spis nejsou na justici?
děkuji

poškozený se to nedozví..není předvolaný. řeši se to jen z tím mladistvým, který čin spáchal, jeho rodiči, SZ, OSPOD,…ale ten komu bylo ublíženo - tedy poškozený, není k jednání předvoláván.
Mluvím o nezletilých pod 15 let.. ( od 15-18 nevím jestli to je stejné nebo ne )

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
12.2.20 12:21
@smurfka píše:
poškozený se to nedozví..není předvolaný. řeši se to jen z tím mladistvým, který čin spáchal, jeho rodiči, SZ, OSPOD,…ale ten komu bylo ublíženo - tedy poškozený, není k jednání předvoláván.
Mluvím o nezletilých pod 15 let.. ( od 15-18 nevím jestli to je stejné nebo ne )

to vím, v tomto případě byl předvolaný rodič jako svědek (to nevím proč, když nic neviděl) a tento rodič to oznámil na policii - takže se stejně nic nedozví?

• Nahlásit
  • Citovat
32998
12.2.20 12:31
@Anonymní píše:
to vím, v tomto případě byl předvolaný rodič jako svědek (to nevím proč, když nic neviděl) a tento rodič to oznámil na policii - takže se stejně nic nedozví?

tak jako pokud tam vydrží do konce jednání a rozsudek padne ten den ( nebude se odročovat), tak se to dozví, protože může u jednání zůstat i po jeho výpovědi. Pokud ho tedy soudkyně nepošle po výpovědi pryč..někdy se to dělá. Ale rozsudek jakože do ruky nedostane, protože není účastník jednání..jen svědek..těm se rozsudky neposílají.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
12.2.20 12:37

Tak to soudkyně ven poslala, ach jo…

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie