Trest za úvěrový podvod

Anonymní
17.5.17 11:01

trest za úvěrový podvod

Nevíte někdo, jaký je trest za úvěrový podvod?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

17.5.17 11:04

§ 211 Úvěrový podvod

(1) Kdo při sjednávání úvěrové smlouvy nebo při čerpání úvěru uvede nepravdivé nebo hrubě zkreslené údaje nebo podstatné údaje zamlčí, bude potrestán odnětím svobody až na dvě léta nebo zákazem činnosti.

(2) Stejně bude potrestán, kdo bez souhlasu věřitele, v nikoli malém rozsahu, použije prostředky získané účelovým úvěrem na jiný než určený účel.

(3) Odnětím svobody na šest měsíců až tři léta bude pachatel potrestán, spáchá-li čin uvedený v odstavci 1 nebo 2 a byl-li za takový čin v posledních třech letech odsouzen nebo potrestán.

(4) Odnětím svobody na jeden rok až pět let nebo peněžitým trestem bude pachatel potrestán, způsobí-li činem uvedeným v odstavci 1 nebo 2 větší škodu.

(5) Odnětím svobody na dvě léta až osm let bude pachatel potrestán,
a) spáchá-li čin uvedený v odstavci 1 nebo 2 jako člen organizované skupiny,
b) spáchá-li takový čin jako osoba, která má zvlášť uloženou povinnost hájit zájmy poškozeného, nebo
c) způsobí-li takovým činem značnou škodu.

(6) Odnětím svobody na pět až deset let bude pachatel potrestán,
a) způsobí-li činem uvedeným v odstavci 1 nebo 2 škodu velkého rozsahu, nebo
b) spáchá-li takový čin v úmyslu umožnit nebo usnadnit spáchání trestného činu vlastizrady (§ 309), teroristického útoku (§ 311) nebo teroru (§ 312).

(7) Příprava je trestná.

Více se dočtete na http://www.trestni-rizeni.com/…erovy-podvod

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
17.5.17 11:05

2r podminka bych to videla. Jde o to jestli to splacite a jen jste udelali fake prijmy nebo to neplatite…

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
17.5.17 11:07

Chtěli jsme platit ale bohužel jsme na to neměli, a uvedli jsme nepravdivé příjmy

• Nahlásit
  • Citovat
17.5.17 11:08

A jinak koukám na odpověď od anonymní - v okolí mám taky takového výkvěta, ten dostal taky „jen“ na dva roky podmínku a povinnost vše uhradit, jak by to bylo kdyby neuhradil, to nevím, předpokládám, že by to dostal natvrdo.. Ale asi taky záleží na částce, předpokládám, že jinak budou soudit za 10 000 a jinak za 300 000.. :nevim: Ale jako jestli někomu za tohle pár tisíc stojí :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17.5.17 11:08
@Anonymní píše:
Chtěli jsme platit ale bohužel jsme na to neměli, a uvedli jsme nepravdivé příjmy

No tak to jste pokladi. Jaká byla celková částka úvěru?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
17.5.17 11:10

Cca 10.000 + úroky

• Nahlásit
  • Citovat
17.5.17 11:13
@Anonymní píše:
Cca 10.000 + úroky

No tak pokud dojde k soudu, tak bude asi zalezet na soudci, jestli ulozi jen povinost dluh ihned uhradit a dá „jen“ podmínku", nebo jestli vyuzije „odnětí svobody až na dvě léta“. Každopádně bych doporučila okamžitě zavolat společnosti, které dlužíte, vše uhradit, třeba si pujcit od rodiny, neni to takova palka, aby se to neposkladalo a zkusit sed dohodnout na soudním smíru.

edit: a počítej s tím, že částka není konečná, poplatky za soud, poplatky jejich advokátovi apod jsou pěkné pálky. Kamarádce poplatky dali dalších 23 000,–. A to je úplně nová zkušenost asi měsíc stará. Dluh uhradila, vše ok, nakonec to vyřešila soudním smírem ale vedlejší náklady dali taky ještě dost. Zvedni telefon, zavolej, domluv si konkrétní datum, ke kterému to uhradíš (co nejkratší, třeba že 25. máte výplatu, tak že k 30. to budou mít na účtě) a že se chceš domluvit na soudním smíru, modli se aby na to přistoupili a vyšli vstříc, protože oni teď už nemusí nic.. Vše bude jejich dobrá vůle..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2874
17.5.17 11:21
@Anonymní píše:
Cca 10.000 + úroky

to ti tam chybi minimalne jedna nula. Uverovy podvod pro 10 tisic? snad ne 8o

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
17.5.17 11:21

Mám právě ted na pátek předvolání na policii, asi nevíte na co se tam ptají, že? A te společnosti mám zavolat ihned, nebo až po policii?

• Nahlásit
  • Citovat
17.5.17 11:22
@Anonymní píše:
Mám právě ted na pátek předvolání na policii, asi nevíte na co se tam ptají, že? A te společnosti mám zavolat ihned, nebo až po policii?

Volej ihned a ihned vše domluv, na policii pak vypověz, že jsi s nimi mluvila a dohodli jste se tak a tak. Na co čekáš? Už ti muselo dojít domů několik dopisů, upozornění, že pokud neuhradíš, tak podniknou tyto kroky. TEĎ HNED zvedni telefon a řeš to

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17.5.17 11:24

@ejhle Věř, že jsou i pro mín :zed: nechápu, že to lidem za to stojí, nějaký ferratum kde si pujcis 5000 „před výplatou“ a nemáš na vrácení :zed: To pak hezky skáčou ty pálky kolem toho :nevim: Další velmi inteligentní dluh

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
17.5.17 11:27

Přišla mi od nich pouze jedna upomínka k uhrazení splátky, nic víc

• Nahlásit
  • Citovat
24592
17.5.17 11:28
@Anonymní píše:

Jo a zejména - aspon na té policii jim říkej pravdu!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20807
17.5.17 11:28
@Anonymní píše:
Přišla mi od nich pouze jedna upomínka k uhrazení splátky, nic víc

To nestačí? Nevíš, že se peníze vracejí? Řeš to obratem s tou společností.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama