Trestáte děti za pozdní příchod domů?

Anonymní
11.11.20 17:20

Trestáte děti za pozdní příchod domů?

Dobrý večer, určitě se vám stalo, že vaše dítě nepřišlo domů v domluvenou hodinu.
Jak to s dítětem řešíte? Je rozdíl kolik je dítěti let samozřejmě. Ale zajímá mě to i do budoucna, jak se k tomu stavíte. Děkuji.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
61700
11.11.20 17:23

Ano, trestám. Protože kluk se musí hlásit. Nevadí mi sekera, ale pokud nenapíše, je zle a on to ví.. Věk 14

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
11.11.20 17:24
@martina.se píše:
Ano, trestám. Protože kluk se musí hlásit. Nevadí mi sekera, ale pokud nenapíše, je zle a on to ví.. Věk 14

A jakým způsobem Trestáte?

• Citovat
  • Nahlásit
15
11.11.20 17:25

Záleží na času 5-10 min nějak neřeším..
10-20 min už jo a má zaracha na týden dcera 11

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
195
11.11.20 17:25

Ještě teda netrestam, ale taťka mě vždy vytrestal tím, že o kolik minut nebo hodin jsem přišla pozdě domů, o to dřív jsem musela být doma druhý den… a když to nezabíralo, tak jsem dostala třeba jeden den zákaz ven.. pro mě to byl neskutečný trest…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
61700
11.11.20 17:27
@Anonymní píše:
A jakým způsobem Trestáte?

Zákaz mobil, pc atd.. Co se zrovna naskytne.. Popř má smůlu s trajdanim :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14362
11.11.20 17:30

Ano trestám, druhý den má o desetinásobek zkrácené vycházky. Věk 11.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
32876
11.11.20 17:31
@martina.se píše:
Ano, trestám. Protože kluk se musí hlásit. Nevadí mi sekera, ale pokud nenapíše, je zle a on to ví.. Věk 14

Stejně staré dítě a vidím to stejně. Stejně bych postupovala i u dětí 12 a 8 let. Ale k žádnému trestu zatím nedošlo, děti jsou v tomto hodně odpovědné a pravidelně se hlásí :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14799
11.11.20 17:47

Trochu mimo, ale vzpomínám na dobu, kdy ja byla nactileta, mobily nebyly a celé dny jsme lítali venku. Jakmile jsem mela jit domů, můj taťka pisknul z okna a všechny děti na celém sídlišti, hlavně teda já a brácha, jsme věděli že mame jít ihned domů :mrgreen:
Jinak ja mam dítě malé, ale trestat to budu zarachem pc, telefonu nebo vycházek, co bude zrovna bolet nejvíc

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1817
11.11.20 17:54

Netrestam, protože žádny čas návratu nedávám. Dcera má 15 a musím říct, že zatím je zodpovědná a vrací se v tu dobu, kdy řekne nebo zavolá, že bude mít zpoždění.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23583
11.11.20 17:57
@martina.se píše:

Hodlám k tomu přistupovat stejně. Děti učím, že mohou mít privilegia/volnost jen za podmínky, že se na ně můžu spolehnout.
Tudle chtěla jít malá z procházky jinou cestou než zbytek rodiny. Mohla, měla počkat na domluveném místě. Nepočkala a utekla rovnou domů. Takže smolík, příště jí to nedovolím. A bylo jí přesně vysvětleno proč. Není na tebe spoleh = nemůžeš chodit sama.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9950
11.11.20 17:58

Byla jsem vychovaná v tom, že když se zpozdím, nevadí to, ale zavolám a dám vědět, rozuměj, měla jsem být doma ve 22hod., zdržím se = ve 22:00 volám že přijdu tehdy a tehdy…
A v tomto se svými rodiči souhlasím a dítě povedu stejně :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
51716
11.11.20 18:00

Netrestam, protoze se to zatim nikdy nestalo.
Kdyz chteji zustat dyl venku, tak zavolaji nebo prijdou domu a zeptaji se, jestli muzou zustat dyl venku/u kamaradu. Nebo prijdou ve stanovenou dobu a dovedou si i ty kamarady k nam.
Jinak muj nejucinnejsi trest je rizena vecerka. Nikdy vecerku nebo nucene spani brzo nenarizuji. V pripade, ze mi hodne vytoci, prestreli, tak to je nejucinnejsi trest. Jak reknu, ze za trest dneska pujdou ve 20h. do postele, tak vi, ze hodne prestrelili v chovani. A na hodne dlouho si davaji bacha, aby stejny trest neprisel.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4771
11.11.20 18:09
@Kotatko03 píše:
Byla jsem vychovaná v tom, že když se zpozdím, nevadí to, ale zavolám a dám vědět, rozuměj, měla jsem být doma ve 22hod., zdržím se = ve 22:00 volám že přijdu tehdy a tehdy…
A v tomto se svými rodiči souhlasím a dítě povedu stejně :)

Za mě by mělo volat ve 21:30 a zeptat se zda to tedy nevadí… Jak zavolá ve stanovenou hodinu je to za mě už vyčůranost…jistě že pak už to domu nestihne…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8733
11.11.20 18:12

Nikdy jsem za to netrestala, ani to nebylo potrebne

Příspěvek upraven 11.11.20 v 18:17

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...