Trestáte děti za špatné známky či poznámky?

Anonymní
29.11.19 21:04

Trestate děti za špatné znamky či poznámky?

Ahoj holky,
Me mladsi dítě chodí do 6.trudy a mé nejstarší dítě do 8.tridy.
A můj manžel je na ně hodně přísný. Ve stredu se mladší dítě ucilo s manželem matematiku, dcera se nechtěla učit a neustále opakovala, že se učit nebude, že je unavena..
Manžel jí řekl, že dobře, ale jestli dostane špatnou známku, tak dostane na zadek..
Dneska dcera přinesla opravený test a dostala za pět..
Tak manžel nic neříkal a jenom jí ohnul přes koleno a dal jí pár ran na zadek..Dcera rvala přes celej byt.
Když děti dostanou poznámku manžel je posle stát na 10 minut do kouta..
Staršímu dítěti za dlouhodobe špatné známky z němčiny zabavil mobil..
A když se dozví, že nepřinesly úkol, dává jim 40 krát napsat.,,Budu si plnit své domácí úkoly"
Chci to změnit, nechci, aby manžel dál takhle děti ponižoval..Jak to máte u vás? Taky se vám zdá mého manžela výchova na hlavu, ze?
Ráda se inspirují..

Prosím anonym..

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
24240
29.11.19 21:14

No me se zda na hlavu i tvuj pristup, kdyz to dovolis. Aby jste se za par let nedivili, az si synek poda fotrika mezi futrama. :roll:

Podle me je zapotrebi rozlisovat, kdy dite na neco nema a kdy se jen flinka. A chybami se clivek uci a ucelem spatne znamky je upozornit, ze dite neco nechape/neumi a je pitreba se na to zamerit. Ne dite devalvovat a stresovat. Chyby se delaji a delat budoi, jde o to dite naucit je minimalizovat a nehroutit se z nich. Coz tvuj muz fakt nedela a doufam, ze detem setrite do prasatka na budouci psychoterapii.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14539
29.11.19 21:14

Netrestam, protože se děti snaží a učí se. Občas se holt stane, že se něco nepovede. Kdyby se ale děti flakakaly a nosily špatné známky trvale bez snahy to opravit, trest by byl. Tvůj manžel je možná přísnější, ale podle mě jdou tresty či spíše zákazy na místě, když to děti ve škole flákaji a nesnaží se s tím něco dělat. Přece jim za to ještě nebudu tleskat…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3280
29.11.19 21:15

Se synem se ucime, za znamky netrestam -sjedu ho jen v pripade ze se na to vyflakne. Ale tim ze 90% testu je zapsano v bakalarich tak i ja hlidam uceni. Za co trestam je chovani. Jednou, dvakrat upozornim potom pristoupim k zabaveni mobilu, tabletu, ovladacu od konzoli atd. na urcitou dobu, opisovani sesitu to se mu fakt neztrati…zalezi na zavaznosti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Lalelale
29.11.19 21:16

Ugh, z tvého muže se mi svírá žaludek. Neléčí si nějaký mindrak? Nechápu, jak to můžeš dovolit. Nemají děti problémy s učením kvůli nepohode doma? Tj stresu z tvého muže

• Citovat
  • Nahlásit
961
29.11.19 21:22

Váš manžel asi nemá doma co dělat, nudí se. Mám děti 14,18let a poslat je stát do kouta atd. manžel by u mě asi nepochodil, výchovný účinek to stejně nemá a zavání to už ponižováním, žádný učený z nebe nespadl. Děti jsem nikdy za známky netrestala, naštěstí se doma vůbec neučí a známky mají ve škole dobré, mladší dosud s vyznamenáním. Přijde mi úsměvné, poslat osmáka do kouta nebo mu brát mobil, vždyť ty děcka jsou už mnohdy vyšší než my a taky záleží jakou mají pubertu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7898
29.11.19 21:24

A manžel je bezchybný a vždycky připravený makat?
Chcete z nich vychovat úspěšné lidi nebo průměrné zaměstnance fabriky se skloněnou hlavou? Přečti si vedlejší diskuzi o šikaně - takové děti si vychováváte.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
29.11.19 21:24

Jsem učitelka a spíš jsem na straně tvého muže. Mám ve třídě pár dětí, kde se doma nic neřeší. Napíšeme poznámku nic. Dostanou za pět, doma nic. Takže na dítě nemáme jedinou páku.
Jako je lepší netrestat, ale když sama řekne, že to dělat nebude a pak má problém, že to neumí, tak dle mě má přijít trest. Něco jiného, kdyby se učila a prostě to nešlo.

• Citovat
  • Nahlásit
1457
29.11.19 21:28
@Anonymní píše:
Jsem učitelka a spíš jsem na straně tvého muže. Mám ve třídě pár dětí, kde se doma nic neřeší. Napíšeme poznámku nic. Dostanou za pět, doma nic. Takže na dítě nemáme jedinou páku.
Jako je lepší netrestat, ale když sama řekne, že to dělat nebude a pak má problém, že to neumí, tak dle mě má přijít trest. Něco jiného, kdyby se učila a prostě to nešlo.

Prosim te, ty se na to skolstvi vykasli. Udelas vsem detem velkou sluzbu, ty hrdinna anonymko.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
577
29.11.19 21:29

Tresty tohoto typu jsou fakt opravdu dědictvím minulého století…kam jako myslíte, že to povede?

Jinak jestli trestat nebo netrestat…napsala jsi strašně málo informací, vůbec jsi celkově nezhodnotila, jestli se děti flákají nebo ne, co jim jde a naopak nejde…na tohle se normálně školí odborníci na VŠ, tady není jen dobře nebo špatně, tohle je hrozně komplexní a špatná známka může mít hromadu příčin…objasni a pak může tato diskuze o něčem být…a lze se i ptát, jak se s nimi kdo popasuje, ale opravdu nechat stát koutě dítě na druhém stupni, to mi přijde jako selhání.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24240
@Anonymní píše:
Jako je lepší netrestat, ale když sama řekne, že to dělat nebude a pak má problém, že to neumí, tak dle mě má přijít trest. Něco jiného, kdyby se učila a prostě to nešlo.

Ty jako pedagog povazujes za ucinne motivovat dite 12+ stanim v koute, opisovanim vet a vypraskem?

Příspěvek upraven 29.11.19 v 21:29

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1457

Zakladatelko, pokud netrollis, tak se rozved. Tvuj muz je kreten par excellance.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1564
29.11.19 21:34

Taky někdy sjedu děti, že to ve škole flákájí, když vím, že o testu vědí několik dní dopředu a nepřipraví se, ale co me tu zaráží, vám přijde úplně normální dávat na zadek dítěti v osmé tříde? ty děti musejí svého otce opravdu milovat, já bych ho za to ponižování začala nenávidět.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
577
29.11.19 21:35

Jo a propo, takovéto fyzické tresty ve věku, kdy už je dítě schopné vnímat zodpovědnost za své chování a je schopné rozumné rozpravy, to je jen časovaná bomba k cestě do pekel.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
67
29.11.19 21:37

Netrestam, tvůj manžel je idiot a k tobě, že tohle dovolis se ani nemá smysl vyjadrovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat