Trestní oznámení - dluh

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.04.19 10:13
Trestní oznámení - dluh

Dobré ráno všem,
Chtěla bych se Vás zeptat na názor. Kamarádce jsem před rokem půjčila 65 000 Kč s tím že částku má do 1.3.2019 zaplatit, ale bohužel se tak nestalo. Máme sepsanou smlouvu o půjčce, kde je napsáno, že to do tohoto data má vráti. Komunikovala jen týden po uplynutí doby a pak už nic, má nejspíše jiné číslo, které já nemám.. Adresu bydliště i pracoviště znám. Ted ta otázka, je k něčemu podat na ní třestí oznámení? Za právníkem půjdu až příští týden co se s tím dá dělat, ale chci se zeptat i tady jestli někdo nebude mít zkušenost co má smysl a co ne.
Děkuji za odpovědi.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
bertoldina
Ukecaná baba ;) 1704 příspěvků 10.04.19 10:15

Ne, nemá. Smysl má zkontrolovat (a kontrolovat i nadále) insolvenční rejstřík, pokud tam není, tak zaslat předžalobní výzvu a pak dát návrh na vydání platebního rozkazu.

Keyllah
Extra třída :D 11864 příspěvků 10.04.19 10:18
@Anonymní píše:
Dobré ráno všem,
Chtěla bych se Vás zeptat na názor. Kamarádce jsem před rokem půjčila 65 000 Kč s tím že částku má do 1.3.2019 zaplatit, ale bohužel se tak nestalo. Máme sepsanou smlouvu o půjčce, kde je napsáno, že to do tohoto data má vráti. Komunikovala jen týden po uplynutí doby a pak už nic, má nejspíše jiné číslo, které já nemám.. Adresu bydliště i pracoviště znám. Ted ta otázka, je k něčemu podat na ní třestí oznámení? Za právníkem půjdu až příští týden co se s tím dá dělat, ale chci se zeptat i tady jestli někdo nebude mít zkušenost co má smysl a co ne.
Děkuji za odpovědi.

přeš to prvotně přes civilní soudy.....

PetuleS1
Stálice 92 příspěvků 10.04.19 10:23

Policie na ní udělala bububu ale peníze ti to nevrátí. Jen si ji tam pozvou k podání vysvětlení a prošetří to.

Lucy75
Zasloužilá kecalka 865 příspěvků 10.04.19 10:33

tr. oznámení může podat každý, musel by se prokázat podvodný úmysl ve smyslu ust. § 209 tr. zákoníku (tj. například, že již byla v době půjčky zadlužená a musela předpokládat, že ji nesplatí apod.), část dlužníků se lekne a pokud peníze může sehnat, tak pak alespoň část vrátí, ale z praxe je to jen mizivé procento (ale pokud řádně pracuje, šance je)
poslat předžalobní výzvu ihned doporučeně do místa trv. bydliště, upozornit v ní jak na podání civilní žaloby, která se dále prodraží o poplatky, tak na podání tr. oznámení , schovat si kopii (tu doložit u podání tr.oznámení, pokud do daného data nezareaguje)

právník údělá leda to , co dokážeš i ty, sepsat občansko-právní žalobu na místně příslušný okresní soud (vzory jsou na netu).. platební rozkaz vyřídit na soudě zde smysl má, protože povinná pracuje..

takže věc není ztracená, jen to bude nějaký čas trvat …

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.04.19 10:44

Děkuji za odpovědi, myslím si , že v době kdy ode mě peníze získala nebyla nijak zadlužená max. creditní karta , takže tady by bylo složité dokazovat její záměr částku nevrátit, čili i kdybych trestní oznámení podala je jak tuším velká pravdepodobnost že by to policie po její vypovědi ukončila, a ještě přepdokládám že by mohla podat TO na mě za křivé obvinění (jestli se tomu takto říká). Jde mi o ty peníze ona at si poté dělá co chce .. takže by to stejně asi bylo že by podala vysvětlení tam by řekla že peníze někdy zaplatí , ale že ted to nejde a to je tak vše.
 Děkuji

Cenarius
Kecalka 361 příspěvků 10.04.19 10:47

Hnedka dat na soud jak radi vyse. Policii bych ani neresil, s penezma ti nijak nepomuzou. Beztak te jen odkazi na soud. Tam prokazes svuj narok a ona se muze vyjadrit. Treba uz jen to ze to resis s ni pohne. Jinak to projde soudem a ten vyda platebni rozkaz, pokud i ten nebude respektovat tak to predas k vymahani exekutorovi a ten uz si to pohlida a strhne ji to odludkoliv pokud ma. Jinak dobra rada je hlidat insolvencni rejstrik. Pokud by mela oddluzeni a vy se neprihladila, pohledavka vam propadne!

Lalelale
Závislačka 4498 příspěvků 10.04.19 10:49
@Anonymní píše:
Dobré ráno všem,
Děkuji za odpovědi.

Ne určitě ne, nejdřív za právníkem. Řešili jsme podobnou věc a právník vysvětlil, že v případě TO peníze už neuvidíme, zatímco když právník pohrozí, můžete se dohodnout. Což se i stalo, dlužník se lekl a podepsal splátkový kalendář. Až když toto nezabere, podej TO.

Keyllah
Extra třída :D 11864 příspěvků 10.04.19 10:50
@Lalelale píše:
Ne určitě ne, nejdřív za právníkem. Řešili jsme podobnou věc a právník vysvětlil, že v případě TO peníze už neuvidíme, zatímco když právník pohrozí, můžete se dohodnout. Což se i stalo, dlužník se lekl a podepsal splátkový kalendář. Až když toto nezabere, podej TO.

doporučuju to napřed zkusit přes civilní soud. Tyhle případy se u pčr odkládají jak na běžícím páse a nemají to moc rádi...……...

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.04.19 10:54

Mužu se jen zeptat proč Vám bylo řečeno, že po podání TO již peníze neuvidíte ?
 Děkuji

Lalelale
Závislačka 4498 příspěvků 10.04.19 11:46
@Anonymní píše:
Mužu se jen zeptat proč Vám bylo řečeno, že po podání TO již peníze neuvidíte ?
Děkuji

Protože policie nemůže nic, zvlášť když dlužník na 100% peníze už nemá. Musíš ji zmáčknout, aby podepsala třeba splátkový kalendář, s čímž ti policie vůbec nepomůže.

Keyllah
Extra třída :D 11864 příspěvků 10.04.19 12:46
@Lalelale píše:
Protože policie nemůže nic, zvlášť když dlužník na 100% peníze už nemá. Musíš ji zmáčknout, aby podepsala třeba splátkový kalendář, s čímž ti policie vůbec nepomůže.

ale zas když to dojde až k soudu a tak ji uloží povinnost zaplatit, tak je to exekuční titul. Jinak mám zkušenost, že výzva PČR funguje úplně stejně jako výzva právníka -) ti co peníze mají a leknou se, zaplatí; ti co už nic nemají nezaplatí tak či tak…

matkabagristy
Vesmírná mluvilka 33826 příspěvků 10.04.19 12:53

já to kdysi řešila takto: Zašla jsem za právníkem, sdělila mu, kde je dotyčný zaměstnaný. Podala jsem jím vytvořený dokument na soud a pak jen čekala do doby, kdy mi došly peníze za půjčku s náklady za právníka a soud.

Lalelale
Závislačka 4498 příspěvků 10.04.19 14:15
@Keyllah píše:
ale zas když to dojde až k soudu a tak ji uloží povinnost zaplatit, tak je to exekuční titul. Jinak mám zkušenost, že výzva PČR funguje úplně stejně jako výzva právníka -) ti co peníze mají a leknou se, zaplatí; ti co už nic nemají nezaplatí tak či tak…

Ale když ten člověk nic nemá, exekutor mu nic nevezme, a pak dotyčný buď půjde sedět, nebo upadne do dluhové pasti. V obou případech peníze neuvidíš :nevim: edit: zapomněla jsem jednu důležitou věc, u nás nešlo o půjčku, ale o odhalenou krádež. Došlo mi to az ted :oops:

bertoldina
Ukecaná baba ;) 1704 příspěvků 10.04.19 14:20

@Lalelale Tak v tomhle případě dlužnice pracuje, tak je kde brát. A když zná zakladatelka i pracoviště, tak je pak i lepší zkusit to přes výkon rozhodnutí než exekuci. Ideální by bylo si radši ještě dopředu udělat na poště výpis exekucí dlužnice, ať ví, co čekat.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama