Trestní oznámení - jak to probíhá

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.03.19 18:55
Trestní oznámení - jak to probíhá

Ahoj, mám syna ve své péči, bio. otec má platit na syna 2500 Kč měsíčně. Od začátku cca 3 roky platil podle nálady (cca 200-400 Kč 1× za čtvrt roku), exekuce běží už 2,5 roku bez úspěchu (ex dělá na černo, raději nic nevlastní), dluží přes 70000 Kč. V říjnu 2017 jsem podala trestní oznámení pro neplacení výživného (nezaplatil víc jak 4 měsíce), prošlo to policií, kriminálkou a od května 2018 je to na soudním zastupitelství a od té doby se nic neděje. K soudu mě nepozvali, nic nevím, zda něco proběhlo. Jak teď postupovat? Čekat zda mi přijde nějaké vyrozumění, kontaktovat soud? Pokud tento měsíc nezaplatí, tak zase je to 4 měsíce, že neposlal na dítě ani korunu. Lze podat nové trestní oznámení? Je děs, co těm otcům neplatičům prochází :poblion:

Reakce:
M-A
Kecalka 257 příspěvků 17.03.19 19:24

Ty mas neco 10 mesicu u soudu a nezajimas se v jakem to je stadiu? My taky u soudu neco tesime, teda z uplne jineho soudku, a ja tam teda volam a dotazuju se casto, jsou celkem vstricni… urcite bych tam zavolala a zeptala se

Burj Chalifa
Vesmírná mluvilka 30354 příspěvků 17.03.19 19:51
@Anonymní píše:
Ahoj, mám syna ve své péči, bio. otec má platit na syna 2500 Kč měsíčně. Od začátku cca 3 roky platil podle nálady (cca 200-400 Kč 1× za čtvrt roku), exekuce běží už 2,5 roku bez úspěchu (ex dělá na černo, raději nic nevlastní), dluží přes 70000 Kč. V říjnu 2017 jsem podala trestní oznámení pro neplacení výživného (nezaplatil víc jak 4 měsíce), prošlo to policií, kriminálkou a od května 2018 je to na soudním zastupitelství a od té doby se nic neděje. K soudu mě nepozvali, nic nevím, zda něco proběhlo. Jak teď postupovat? Čekat zda mi přijde nějaké vyrozumění, kontaktovat soud? Pokud tento měsíc nezaplatí, tak zase je to 4 měsíce, že neposlal na dítě ani korunu. Lze podat nové trestní oznámení? Je děs, co těm otcům neplatičům prochází :poblion:

To jsi se tak dlouho o věc nezajímala?Nepochybuji, že máš číslo jednací, tak stačí zatelefonovat na policii nebo státní zastupitelství a zjistit stav věci.Určitě funkčnější než zakládat diskusi na EM.Tady do konkrétní situace vážně nikdo nevidí.

Keyllah
Extra třída :D 11385 příspěvků 18.03.19 09:11
@Anonymní píše:
Ahoj, mám syna ve své péči, bio. otec má platit na syna 2500 Kč měsíčně. Od začátku cca 3 roky platil podle nálady (cca 200-400 Kč 1× za čtvrt roku), exekuce běží už 2,5 roku bez úspěchu (ex dělá na černo, raději nic nevlastní), dluží přes 70000 Kč. V říjnu 2017 jsem podala trestní oznámení pro neplacení výživného (nezaplatil víc jak 4 měsíce), prošlo to policií, kriminálkou a od května 2018 je to na soudním zastupitelství a od té doby se nic neděje. K soudu mě nepozvali, nic nevím, zda něco proběhlo. Jak teď postupovat? Čekat zda mi přijde nějaké vyrozumění, kontaktovat soud? Pokud tento měsíc nezaplatí, tak zase je to 4 měsíce, že neposlal na dítě ani korunu. Lze podat nové trestní oznámení? Je děs, co těm otcům neplatičům prochází :poblion:

Tak hlavně by jsi si napřed měla ujasnit, kdeže to leží -) jestli na státním zastupitelství nebo na soudě a tak pak zavolej a zeptej se. Možná nemůžou otce sehnat, doručit mu, soudce mohl být nemocný, na stáži, těch možností je několik.....

Oxbowww
Povídálka 20 příspěvků 19.03.19 06:51

Zavolej na státní zastupitelství, jak se to má.

Váš příspěvek
Reklama