Trestní oznámení - krádež

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.07.12 06:49
Trestní oznámení-krádež

Dobry den, radeji anonymne. Zajimalo by mne, zda by melo cenu podavat trestni oznameni, zda by byl ten dotyčný nějak potrestán. Jde o to, že vím o člověku který stále krade svým známým peníze. Práci nemá ani podporu, takže vůbec nic nepobírá. Takže co vím, okradla moje rodiče, tam šlo asi o 300kč. Jediný důkaz co mám..SMS od známé co nám napsala že jí ta dotyčná osoba ukradla 4000kč. A ted opět nevím jak, dotyčný přišel zřejmě ke slušné sumě, rozdává peníze, a dotyčný si kupuje věci, na který by mu opravdu jentak nikdo nedal a už vůbec nepujčil jelikož všichni ví že dotyčný by to neměl jak vrátit. Žehlička v hodnotě 7-800kč, vysavač v hodnotě 1500kč, deku a polštář v hodnotě 5-600kč. Denně si kupuje flašku vodky a chodí každý den pro potraviny..což taky něco stojí. Určitě nevím o všem, bude toho víc. Nám dotyčný sebral náké věci v hodnotě pár stovek. Mám k tomu důvod dotyčného udat, mám skrz to nepokoje v rodině. Jinak tedy, vím o 5 svědcích i semnou, vím ale jen o jednějch co by vypovídali co o tom taky ví, u těch ostatních si nejsem jistá, zda dotyčného nebudou „ze známosti“ krýt. Co si o celé věci myslíte? Mělo by to cenu? Byl by dotyčný potrestán nebo je to málo „důkazů“??Bylo by možné aby se nikdo nedozvěděl kdo podal trestní oznámení? Děkuji

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Jazz27
Neúnavná pisatelka 17093 příspěvků 10.07.12 07:04

Dobrý den,
máte svědka? Poškozený není totiž svědek, pokud krádež přímo neviděl. Píšete trošku zmateně. Který z vašich svědků může přímo říci, že krádež viděl? To že se jen domníváte, nestačí. Pokud by to ovšem on sám nepřiznal. Anonymně to bude problém. Jak si můžete být jistá, že dotyčný je zrovna ten pachatel?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.07.12 07:12

Nedošlo mi, že komu byli odcizeny peníze nemůže být svědek. Vím prostě že ten dotyčný je pachatel, nikdo ale dotyčného při činu neviděl, ale ta známá kterou dotyčný obral o 4000kč si je jistá, nikdo jiný tam s ní nebyl. Tak zrovna jako to vědí rodiče, tak jako se ztratili tady ty věci, když tady byla pouze ona osoba a já. A vím že o tom dva lidi vědí, kteří nebyli poškozeni. Ale pouze o tom prostě vědí, jelikož je pachatl velmi blízký, tak si to nechávájí pro sebe.

Jazz27
Neúnavná pisatelka 17093 příspěvků 10.07.12 08:05

Takže je to slovo proti slovu a ještě je to osoba blízká?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.07.12 13:29

Přesně tak, takže jak mi napsali v jedné poradně, tak by to mohlo být nebezpečné pro samu sebe, ještě by se to proti mě mohlo otočit, takže onu osobu budu zkrátka ignorovat a nestýkat se s ní.

Jazz27
Neúnavná pisatelka 17093 příspěvků 10.07.12 20:13
@Anonymní píše:
Přesně tak, takže jak mi napsali v jedné poradně, tak by to mohlo být nebezpečné pro samu sebe, ještě by se to proti mě mohlo otočit, takže onu osobu budu zkrátka ignorovat a nestýkat se s ní.

No jo, v tomhle státě. Drahý tady špekuloval, jestli by s tím něco nešlo, ale říkal že by to byl jen přestupek a ješte pokud je to osoba blízká tak by se to nakonec fakt mohlo otočit proti vám. Ty zákony v tomhle státě- to mi kolikrát hlava nebere, co vše tady není ošetřeno. A že ti hajzlíci to vždy vědí, že se na ně nemůže, co? Mrzí mě to, že jsme nepomohli. :mavam:

Salorka
Závislačka 4378 příspěvků 22.03.14 19:51

Holky, dnes jsem v Penny viděla mladého kluka, který si cpal kuřecí prsa do batohu :-D…a že se mu jich tam vešlo… :-! Nahlásila jsem to na pokladně…:-D Co vy, nechaly byste to plavat nebo ne? :mrgreen: :mrgreen:

martina.se
Hvězda diskuse 56911 příspěvků 22.03.14 19:53

@SarkaLo :mrgreen: ještě jsem nikoho neviděla, takže nemám zkušenost :mrgreen:

Uživatel je onlinematkabagristy
Vesmírná mluvilka 33990 příspěvků 22.03.14 19:59
@SarkaLo píše:
Holky, dnes jsem v Penny viděla mladého kluka, který si cpal kuřecí prsa do batohu :-D…a že se mu jich tam vešlo… :-! Nahlásila jsem to na pokladně…:-D Co vy, nechaly byste to plavat nebo ne? :mrgreen: :mrgreen:

Potichu pokladní snad ano. My máme penny v barevné čtvrti, pohybují se tam celé bandy, bála bych se, že dostanu na budku.

Salorka
Závislačka 4378 příspěvků 22.03.14 20:07

Tohle byl kamarád barevných…naprosto opilý a nechutný…:-/ Řekla jsem to, a ten pokladní to,,nenápadně,, řekl tomu hlídači, který si toho taky všiml…;-)

Tereza1986
Kelišová 6753 příspěvků 22.03.14 20:15
@SarkaLo píše:
Holky, dnes jsem v Penny viděla mladého kluka, který si cpal kuřecí prsa do batohu :-D…a že se mu jich tam vešlo… :-! Nahlásila jsem to na pokladně…:-D Co vy, nechaly byste to plavat nebo ne? :mrgreen: :mrgreen:

Já takhle viděla bezďáka v Bille, jak si rve dvě flašky chlastu pod bundu. Pádila jsem za sekuriťákem. Nehnul brvou, poděkoval a řekl, že to tam mají pořád :cert: :roll:

myšák1187
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.03.14 20:19

Já vzhledem k tomu že jsem dřív dělala v obchodě a tam jsme se zloději bojovali pořád tak bych to nahlásila, přišlo by mi to jakobych kradla taky

MarieOVMUC
Kelišová 7385 příspěvků 22.03.14 20:42

Já si vsimam svého. Můj obchod to není, sama nekradu a ještě by si me pak někde chytil…

Narovnako
Kelišová 5308 příspěvků 22.03.14 20:45

Ještě jsem nikoho neviděla, ale kdyby se mi to stalo, asi bych to nenápadně naznačila u pokladny, nebo někomu doplňujícímu.. jako obsluha pokladny bych taky byla vděčná, kdyby mě někdo upozornil na něco, čeho jsem si nevšimla…

MarieOVMUC
Kelišová 7385 příspěvků 22.03.14 20:46

@roksy25 pokladním to je uplne jedno.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama