Reklama

Trestní oznámení na firmu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

mikashopova 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.01.18 19:49
Trestní oznámení na firmu.

Ahoj holky.
Píšu s problémem, který se mi udál. Je to celkem specifický případ, ale třeba se najde některá z Vás, která alespoň podobnou zkušenost má a mohla by mi poradit.

Minulý rok v březnu jsme s přítelem konečně počali vytoužené miminko. Dělala jsem tehdy v gastronomii, v restauraci, a nastoupila na nemocenskou. Nepřišlo mi moc bezpečné dělat od cca 10:00 do půlnoci, v tehdy stále kuřácké restauraci a ve spěchu, kde bylo kolikrát problém se i najíst. Nicméně ve 12tt jsem o miminko přišla. Byl to květen, den matek což je polovina května.
Neschopenku jsme s lékařkou ale zrušily až začátkem června, nenesla jsem to tehdy zrovna dobře. V červnu mě zaměstnavatel vzal zpět na stejnou pozici s tím, že nepotřebuji nějakou novou smlouvu, že stále platí stará.
Přes léto jsem klasicky pracovala, vše v pořádku, ale v září jsme zjistili, že zas očekáváme. Čekali jsme, jak se situace bude mít, ale po komplikacích typu bolesti, krvácení, mi byl nařízen klid a rozhodně mi lékaři nedoporučovali zůstat v práci. A teď to vlastně celé začalo.

9. října jsem nastoupila na nemocenskou. Zhruba dva dny před jsem se byla domluvit v práci, zda mě nechají pracovat za jiných podmínek, nebo mám jít marodit. Na to mi přišla odpověď, že si mám vybrat zda mi záleží víc na zdravém miminku nebo práci, a pokud na miminku, mám jít marodit. 9.října jsdm tedy s neschopenkou přijela do práce, bylo to před víkendem s tím, že šéfová ani šéf tam nebyli. Nechala jsem tam tedy papír přítelovi (dělal tam taky) aby to předal, jen co se ukáží. No do pondělí se nikdo neukázal a v pondělí se tedy stavili s úsměvem od ucha k uchu, že restauraci prodali nějakým jiným majitelům. Na neschopenku přítelovi oznámili, že už je to nezajímá, a že si jí nepřevezmou. upozorňuji, že restauraci NEPRODALI se zaměstnanci, ostatní podepisovali nové smlouvy. Mě odkázali na bývalé majitele a ti reagovali až po výhružce, že to odešlu na vyšší místa. Měla jsem dokumenty zaslat účetní. Tak to fungovalo do prosince, než jsem zjistila, že všechny lístky na peníze i oznámení o nemocenské stále není na OSSZ. Řešilo se s účetní, podklady odeslala, ale nikdo mi už neoznámil, že mi sice trvá smlouva z roku 2016, ale že v červnu a září 2017 tam byla nějaká nová smlouva, o které jsem nevěděla a byla jsem na ni hlášená. A účetní právě poslala výměr k tomu září a podklady pro můj trvající poměr odmítá vydat.
Dnes ráno jsem obvolávala snad všechny instituce od OSSZ, inspektorátu a ÚP a nikdo mi nebyl schopný poradit, co teď mám dělat.
O peníze, o ty mi přestalo jít, i když je to od října už celkem velká částka. Jde mi o to, že majitelé firmu, kterou mám na pracovní smlouvě přepsali nejspíše na tzv. bílého koně a já nyní ani nevydoluju výpověď, mzdový výměr (který jsem ani ke smlouvě nedostala) a ani zápočtový list.
Na OSSZ se mě ujala naprosto skvělá paní, která má zájem situaci vyřešit, tak jsem jí předala kontakt na účetní s tím, že mi to pomůže z ní dostat.
Ono nakonec, takový problém to není, jen že u firmy budu stále vedená do mé smrti nebo konce firmy. Což by nevadilo, dokud nebudu potřebovat doložení o příjmech, které mi nikdo nevydá. Plánuji začít podnikat, až se nám maličká narodí a to prý nebude problém. Pojistku si stejně budu platit pravděpodobně sama a když mě po mateřské přihlásí jiný zaměstnavatel na pojišťovnu, zase, nebude problém.
Na inspektorátu mi poradili podat trestní oznámení, tak bych ráda podala alespoň žalobu k soudu, abych vysoudila alespoň výpověď a potřebné dokumenty.
Nemáte některá z vás zkušenost, jak se taková žaloba podává, nebo jak bych mohla takový problém řešit?

Že nebudu mít nárok na mateřskou, teda jako nárok mám, ale nikdo mi nedoloží příjem, to jsem přešla. Holt se to buď pokusíme napsat na partnera nebo poberu rovnou rodičovský příspěvěk. Nejsem zrovna typ osoby, která by byla hladová po dávkách. Nikdy jsem žádné nebrala ani se nám svět nezboří, když nedostaneme mateřskou. Ani z té náhrady mzdy na nemocenské, věřte mi že těch pár tícovek, na které mám nárok nás nevytrhnou i když na výbavu by se třeba hodily. Tak prosím, jestli byste si odpustili připomínky na tenhle účet.
Jde mi hlavně o to, abych dostala alespoň tu výpověď, abych stále nebyla vedená pod firmou, která vlastně už ani nefunguje, jen tam plavu jak s prominutím pitomec. Zda se mi opravdu vyplatí soudit se o tyhle dokumenty a jestli mám šanci, že to vyřeší alespoň soud. Případně radu, na koho mám vlastně trestní oznámení podat, zda na momentálního jednatele, bývalé majitele (kteří ovšem nebyli vedeni jako jednatel v rejstříku) nebo na účetní (nevím jakou má povinnost mi vydat např. dokumenty, které drží - což je ovšem jen doměnka na základě toho, jak tvrdí, že pro bývalé majitele nedělá a moc často opakuje, že nebude někomu pomáhat zadarmo. Tvrdí, že nemá přístup do datovky, ale včera na OSSZ přišlo na výzvu opět špatný dokument doložení příjmu.. takže předpokládám, že přístup tam má. ).

Budu ráda za každou radu, uklidnění.. za cokoliv. Moc děkuju. :srdce:

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

selia
Ukecaná baba ;) 1964 příspěvků 9 inzerátů 24.01.18 19:58

@mikashopova Nemám zkušenost, to je teda děs. Jen - máš výplatní pásky z období před jednou i druhou nemocenskou? Zkusila bych, zda by OSSZ nestačilo na nemocenskou / mateřskou to (dělá se to tak myslím třeba při důchodech, když něco schází).

Basha3
Závislačka 4198 příspěvků 24.01.18 20:04

Popravde, nesud sa. My sa sudime uz 5,5roka. Konec v nedohlednu. Stojivto cas a penize a pri mimine na to cas mat nebudes. Usetris si nervy. Toto je bohuzial docela bezpravny stat. A ak maju aj nejakeho bileho kona, tak v tom umi chodit

Uživatel je onlinelachtanice86
Kelišová 5999 příspěvků 24.01.18 20:19

A výplatní pásky máš? Třeba by ti na ossz pomohli.

mikashopova 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.01.18 20:25

@selia Nemám vůbec nic, mám jen pracovní smlouvu, na které jsou základy jako pracovní doba. Výplatnice ani mzdový výměr. Až teď si uvědomuju, jaká jsem byla pito*ka, že jsem si to nepohlídala, to si uvědomuju a poučila jsem se opravdu dost. Před tím jsem dělala v nemocnici a pak v hotelu, nikde problém nebyl a mě by ani nenapadlo, že to dopadne takhle. Pár měsíců před mým nástupem zrovna přítel dostal nějaké výplatnice kvůli pojišťovně, dokonce i kolegové měli mzdové výměry, tak jsem si říkala že zrovna mě se někde zatoulali, nikdy jsem neměla problém s úřady, nežádala o dávky o nic, tak mi to popravdě nedošlo, na to nějak tlačit. Teď už vidím, jaká blbost to byla. :?

@Basha3
Moc děkuju. Ono je asi fakt, že mi to ušetří nervy i finance. Jsem ráda, že se mi to neodrazí na dalším zaměstnání nebo případně mi to neohrozí založit si vlastní podnik. Je to pitomá situace, ale za blbost se bohužel platí.. Naštěstí, tohle ještě není tak špatné, kolikrát jsou na tom lidi hůř. Poučila jsem se. Jen mě zajímalo, zda má cenu to dál řešit, nebo se smířit s tím jak to dopadlo, poučit se a příště si dát pozor. Tak jsem ráda. :hug:

mikashopova 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.01.18 20:29

@lachtanice86
Peníze jsme dostávali na ruku, bez výplatnic. Pouze, když někdo někde potřeboval něco doložit, tak mu to vydali. Já nikdy neměla s ničím problém. Až doteď. Jen mě tak jako zarazilo, že mi ty dva dny před neschopenkou neřekla, že mají tohle v plánu.. kdyby mi tam dala výpověď, tak by bylo lepší pro všechny strany.
Já jsem byla ale naivní a pitomá v tomhle, to uznávám, ale holky kdybyste viděli k čemu jsem se dneska dopracovala v rejstříku té firmy.. Tak mám upřímně strach, aby později neměl nějaký zamlčený problém i chlap.
Je to situace na pytel, ale naštěstí mě to nedostalo do nějakých dluhů na pojistném a podobné věci. Jen ty hormony do toho, probulela jsem celej den.

selia
Ukecaná baba ;) 1964 příspěvků 9 inzerátů 24.01.18 20:31

Tak bych si asi hned oveřila na OSSZ i na zdravotní pojišťovně, zda za vás oba hradili odvody.

Uživatel je onlinelachtanice86
Kelišová 5999 příspěvků 24.01.18 20:40

@mikashopova zavolat na ossz a zdravotní pojišťovnu a zjistit zda je či bylo za vás oba hrazeno.

mikashopova 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.01.18 20:41

@selia
No a tohle bylo první, co jsem udělala už v tom prosinci, kdy se řešilo to první neodeslání dokumentů a já mám všechny odvody placené :nevim: Takže alespoň, že tak, na pojišťovně jsem navíc pod firmou stále vedena a paní mě ujišťovala, že v případě, kdyby i tak neplatili, tak jde veškerá odpovědnost na ně.

mikashopova 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.01.18 20:47

@lachtanice86
Fakt jsme měli obrovské štěstí, že nám to po dobu trvání pracovního poměru platili (tedy mě, přítel tam nevolal). Přítel si pak okamžitě našel novou práci a já nastoupila na nemocenskou. Spíš mi jde o to ukončení toho poměru, jak to udělat, když vlastně firma má jednatele bílého koně pravděpodobně, zda se to ten poměr dá soudně zrušit.
Dluhy na odvodech bylo první, co jsem ověřovala při prvním problému. Jsem typ, co i kdyby bylo jen na chleba, hlavně aby dluhy nebyly! :lol:

mikashopova 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.01.18 20:52

Spíš mě zaráží, že jsem volala na OSSZ, na ÚP, na inspektorát a nikdo si s tímhle nevěděl rady. To je opravdu v téhle republice jednodušší takhle v podstatě „podvádět“ než být poctivý, pracující člověk? Jako já jsem mladá, naivní a asi hloupá, ale tedy ta realita zrovna tohohle mě opravdu zarazila.

selia
Ukecaná baba ;) 1964 příspěvků 9 inzerátů 24.01.18 20:56

@mikashopova Kde není žalobce, není soudce. A jelikož zaměstnavatel nedluží nic institucím / státu, ale Tobě, je na Tobě, abys to vymáhala :(

sediza
Ukecaná baba ;) 1514 příspěvků 24.01.18 21:03

Vetsi urady prace mivaji pravni oddeleni. Tam bych zasla a konzultovala zdarma. Jinak pravnik z vlastni kapsy. Sama to nedáte a rozhodne bych do toho sla, vzhledem k tomu, ze původní majitelé, kteri jsou za to zodpovední, maji penize.

mikashopova 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.01.18 21:03

@selia
No, tak upřímně, jsem ráda, že je to fakt jen nepříjemná situace a ne problém, který by výrazně ohrožoval náš život. Bohužel, jak říkám, osobně nic nedostanu, nejsem si ani jistá, zda ten bílý kůň je živá osoba.. Tak bude lepší nezatěžovat se tímhle a soustředit se na miminko a nestresovat se jako doteď. :nevim:

Pardon, edit přečetla jsem teď druhou zprávu. Na ÚP jsem mluvila i s právničkou, popřála mi hodně štěstí a ať si dojdu do nějaký občanský poradny. Já se spíš bojím, aby to nebylo jak píše B. že to bude za prvé na dlouhé lokty a že právě díky tomu koni a tomu, co o majitelích vím, to nemá moc šanci na úspěch. Jsou to lidé orientující se údajně ve špinavých věcech. Navíc, mě ani nejde o ty peníze, ale o tu výpověď a zápočťák.. a výpověď mi bohužel bývalý majitel nemá pravomoc podepsat, není jednatel a zápočtový list mi taky tedy nikdo nevydá. A zbytek dokumentů už taky může být ve skartovačce.. a s tím mi nepomůže nikdo, jen mě napadl ten soud. :nevim:

Myssicka 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.01.18 21:54

Zajdi to resit na inspektorat prace. Ti to budou resit za tebe a pripadne jsou povinni podat trestni oznameni, shledaji-li duvod. Nestresuj se obcanskopravnim sporem, mame tu od toho instituce :mrgreen:

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Dojímáte se, že Meghan vzdala hold lady Dianě? Dojímáte se úplně zbytečně

Od té doby, co Kensingtonský palác oficiálně potvrdil těhotenství vévodkyně... číst dále >

Konec „chodské truhly“: Šinkorová bez tuny líčidel vypadala skvěle!

O pořádné překvapení se v deváté řadě StarDance postarala Daniela Šinkorová... číst dále >

Články z Ona Dnes

Trhám si vlasy a ochlupení, protože mi to dělá dobře, říká nemocná žena

Osmadvacetiletá Sara Meucii z Itálie trpí poruchou zvanou trichotilománie.... číst dále >

OBRAZEM: Vzácná onemocnění, která mění lidi k nepoznání

Lékaři dnes znají celkem sedm tisíc vzácných onemocnění a asi 80 procent z... číst dále >