Trestní oznámení za pomluvu - co dělat ?

Anonymní
21.12.20 12:13

Trestní oznámení za pomluvu - co dělat ?

Ahoj,
Udělala jsem takovou blbost. Trošku se nesnesu s přítelkyní ex. Nutno tedy dodat, že to není matka roku. Občas se připije a pul dne spí a děti jsou tam sami půl den když spí. Ale na sociálku to není asi no. A já udělala blbinu v tom, že mě ruply nervy a na facebooku jsem napsala, že se nestará o děti a že je ožrala a nafetovaná. Bohužel veřejně s jejím FB profilem. Samozřejmě se to k ní dostalo. No a ve zkratce na mě ten den ještě podala TO. Za pomluvu a zároveň šíření poplašných zpráv.
Já tomu nejdřív nevěřila, ale asi za 24h můj příspěvek zmizel a když jsem se ptala správce skupiny (kde jsem to zveřejnila) proč, tak řekl že musel na výzvu PCR. Takže evidentně to TO podala jen se ke mně asi ještě nedostala obsílka. Chci se zeptat co můžu čekat? Poslala jsem omluvu a poprosila jí aby to stáhla, ale prý je to jedno a prý to nestáhne.

Jaký je za něco takového trest? Podmínka? Pokuta, jak velká atd?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
13334
21.12.20 12:22

Prestupek. A pokud obe strany souhlasi, urednik to na meste rad uzavre smirem :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
381
21.12.20 12:27
@Anonymní píše:
Ahoj,
Udělala jsem takovou blbost. Trošku se nesnesu s přítelkyní ex. Nutno tedy dodat, že to není matka roku. Občas se připije a pul dne spí a děti jsou tam sami půl den když spí. Ale na sociálku to není asi no. A já udělala blbinu v tom, že mě ruply nervy a na facebooku jsem napsala, že se nestará o děti a že je ožrala a nafetovaná. Bohužel veřejně s jejím FB profilem. Samozřejmě se to k ní dostalo. No a ve zkratce na mě ten den ještě podala TO. Za pomluvu a zároveň šíření poplašných zpráv.
Já tomu nejdřív nevěřila, ale asi za 24h můj příspěvek zmizel a když jsem se ptala správce skupiny (kde jsem to zveřejnila) proč, tak řekl že musel na výzvu PCR. Takže evidentně to TO podala jen se ke mně asi ještě nedostala obsílka. Chci se zeptat co můžu čekat? Poslala jsem omluvu a poprosila jí aby to stáhla, ale prý je to jedno a prý to nestáhne.Jaký je za něco takového trest? Podmínka? Pokuta, jak velká atd?

Ale zase se musí nechat, že je to žena činu :lol: Neboj, na kriminál to není. :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5236
21.12.20 12:31

Tak záleží, jak moc to bylo drsný a jak moc nepravdivý. Ale myslim, že to moc řešit nebudou. Celkově mám spíše zkušenosti s laxním přístupem policie.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
51
21.12.20 12:41

Predaji to prestupkove komisi na urade a tam se rozhodne o pokute max nekolik tisic a omluve

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
329
21.12.20 12:41

Zas nějak se v tom nevyznám, ale myslím, že je to maximálně na pokutu za přestupek.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2528
21.12.20 12:46

Jakože se omluvíš a všechno vezmeš zpět? to seš hrdinka. Tak si na tom aspoň trvej, když je to teda pravda. Ona pak bude hlídaná sociálkou a třeba ji to polepší :)) Takže budeš za blba ty,,, nic víc se asi nestane.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3064
21.12.20 13:00

Dobře ti tak. Za klávesnicí je každý hrdina, tak je fajn, když občas někdo dostane přes prsty. Čeká tě nejspíš přestupkové řízení, pokuta možná a z ostudy kabát určitě :pankac:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
57453
21.12.20 13:06

Dobře ti tak, když si byla hrdinka, buď i dál a stůj si za svým názorem ne??

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3140
21.12.20 13:09

Pokud by takových útoků bylo víc a ona měla důkazy (maily, SMS…), může se to vyšetřovat jako stalking - nebezpečné pronásledování, a to už je trestný čin. Ale snad to není tvůj případ. No jo, kyberšikana je vždycky závažná a ničit někoho na soc. sítích se nevyplácí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6873
21.12.20 13:10

A odkud máš tohle zaručené info, o které ses musela veřejně podělit? Nechodí ti ex brečet na rameno? :lol: To by si trošku nadělal do vlastního hnízda :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10419
21.12.20 13:12
@Anonymní píše:
Ahoj,
Já tomu nejdřív nevěřila, ale asi za 24h můj příspěvek zmizel a když jsem se ptala správce skupiny (kde jsem to zveřejnila) proč, tak řekl že musel na výzvu PCR. Takže evidentně to TO podala jen se ke mně asi ještě nedostala obsílka. Chci se zeptat co můžu čekat? Poslala jsem omluvu a poprosila jí aby to stáhla, ale prý je to jedno a prý to nestáhne.Jaký je za něco takového trest? Podmínka? Pokuta, jak velká atd?

Tak si trvej na tom že je to pravda, pokud to pravda je ne? Na policii řekni že to tak prostě je, že ti ruply nervy a zvolila si špatný postup. Žes to neměla psát veřejně na FB ale dát podnět na sociálku :nevim: Ty se jí místo toho omluvíš a prosíš jí aby to stáhla…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
21.12.20 13:12

Někdy takové pomluvy zničí člověku doslova život, někdo tomu může věřit, i když je to evidentně přestřelené… Takže dobře Ti tak! Upřímně by mi byla hanba před přítelem a okolí, že jsem se zachovala jako puberťačka…

• Citovat
  • Nahlásit
874
21.12.20 13:14

Tusim, ze muzes jit natvrdo sedet az na 2 roky. Je vyjimecny stav, trest bude zrejme prisnejsi. Nezavidim…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
21.12.20 13:21

No jde o to, že s přítelem jsem měla psa a on ho občas chce…prostě něco jako střídavá péče, jenže jezdí kamionem a někdy není doma, dost mě naštvalo, že si ho vzal ikdyž věděl, že má víkend pracovní. Nejen že nechci aby byl s ní, ale ona ho ani nevyvenčila a byl celý víkend zavřený. Přítel to zapřel, že přeháním.

Tak jsem v jedné facebook skupině zveřejnila její profil, že fetuje, nestará se o děti a má psa zavřeného v koupelně…

Bohužel pro mě je to skupina kde je tak 50 tisíc lidí a hodně lidí to sdílelo, takže dosah obrovský.

Tak mě zajímá co reaálně z nečeho takového mužu mít…?

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat