Trestní příkaz vymáhání škody.

Anonymní
16.3.21 05:48

Trestní příkaz vymáhání škody.

Dobrý den prosím o radu.
Došlo nám rozhodnutí soudu- Trestní příkaz.
Kde nám má obvinění zaplatit škodu co nám způsobil. Je tam napsáno že podle 82 odstavce 2 trestní zákoníku se obviněnému dále ukládá přiměřená povinnost aby podle svých sil během zkušební doby podmíněného odsouzení uhradil způsobenou škodu.
A podtím 314f odstavec 1 písmene e) trestního řádu ve spojení s 228 odstavce 1 třes. řádu je povinen uhradit mě jako poškozené částku…atd. škodu(?).
Jak to prosím je chápu to dobře že nám to může uhradit během 1 roku podmín. odsouzení? Nebo hned čelo částku? někdo mě říkal že hned a pokud to nezaplatí můžu na něj dát exekuci.?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
7404
16.3.21 06:23

Tak pokud má rok podmínku, tak to musí zaplatit během té doby. Když ne, tak pak řešit dalšími prostředky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20160
16.3.21 07:00

Stačí ze se po dobu podmínky bude snažit. Takže stačí, ze pošle vždy par drobných

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27659
16.3.21 07:41
@jahuhudka píše:
Stačí ze se po dobu podmínky bude snažit. Takže stačí, ze pošle vždy par drobných

Jo, to udelali kdysi brachovi. Pred soudem mu dal dve stovky, tam vykladal, ze zacal platit, snazi se a pak uz bracha nevidel ani kacku 😀 i kdyz je tohle trochu niny pripad.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19640
16.3.21 07:53
@Anonymní píše:
Dobrý den prosím o radu.
Došlo nám rozhodnutí soudu- Trestní příkaz.
Kde nám má obvinění zaplatit škodu co nám způsobil. Je tam napsáno že podle 82 odstavce 2 trestní zákoníku se obviněnému dále ukládá přiměřená povinnost aby podle svých sil během zkušební doby podmíněného odsouzení uhradil způsobenou škodu.
A podtím 314f odstavec 1 písmene e) trestního řádu ve spojení s 228 odstavce 1 třes. řádu je povinen uhradit mě jako poškozené částku…atd. škodu(?).
Jak to prosím je chápu to dobře že nám to může uhradit během 1 roku podmín. odsouzení? Nebo hned čelo částku? někdo mě říkal že hned a pokud to nezaplatí můžu na něj dát exekuci.?

má na to celou zkušební dobu a navíc opravdu „jen podle svých sil“, tady se může stát, že to bude pár drobných. Po zkušební době pak soud bude zjišťovat, zda uhradil, nebo hradil dle svých sil…
Exekuce je zbytečná, jen se vydáte z dalších peněz a času, nemáte k exekuci exekuční titul…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
180
16.3.21 16:50
@Cenarius píše:
Tak pokud má rok podmínku, tak to musí zaplatit během té doby. Když ne, tak pak řešit dalšími prostředky.

To ale není pravda, měl by to uhradit hned, nejpozději však do konce podmínky. K tomu se pak přihlíží pri rozhodování, jestli se v podmínce osvědčil, nebo ne. Trestní příkaz je vykonatelny exekuční titul, tudíž se může hned dát exekutorovi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
180
16.3.21 16:52
@Cenarius píše:
To ale není pravda, měl by to uhradit hned, nejpozději však do konce podmínky. K tomu se pak přihlíží pri rozhodování, jestli se v podmínce osvědčil, nebo ne. Trestní příkaz je vykonatelny exekuční titul, tudíž se může hned dát exekutorovi.
@Keyllah píše:
má na to celou zkušební dobu a navíc opravdu „jen podle svých sil“, tady se může stát, že to bude pár drobných. Po zkušební době pak soud bude zjišťovat, zda uhradil, nebo hradil dle svých sil…
Exekuce je zbytečná, jen se vydáte z dalších peněz a času, nemáte k exekuci exekuční titul…

To není pravda, trestní příkaz je vykonatelny exekuční titul. Ke snaze nahradit škodu se přihlíží pri rozhodování, zda se osvědčil nebo ne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1066
16.3.21 16:54

Zaplatit to musi behem doby podminky. Jestli najednou nebo po castech je jedno. Muzete se domluvit na splatkovem kalendari.
Pokud to nezaplati tak nesplnil trest.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19640
16.3.21 17:39
@Ojanka píše:
To není pravda, trestní příkaz je vykonatelny exekuční titul. Ke snaze nahradit škodu se přihlíží pri rozhodování, zda se osvědčil nebo ne.

Není pravdou pokud je tam uvedeno, ze má hradit dle svých sil, tak pokud bude v jeho silách uhradit jen 100kc, tak bohužel. Toto není klasické, ze má uhradit celou škodu do tehdy a do tehdy, což by exekuční titul byl…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
180
16.3.21 18:23

@Keyllah opravdu se mýlíš, to dle svých sil je pouze pro účely rozhodnutí o osvědčení podmínky. Jsem z oboru, tohle resim dnes a denně. Trestní a exekuční řízení v tomhle případě jede paralelně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19640
16.3.21 18:28
@Ojanka píše:
@Keyllah opravdu se mýlíš, to dle svých sil je pouze pro účely rozhodnutí o osvědčení podmínky. Jsem z oboru, tohle resim dnes a denně. Trestní a exekuční řízení v tomhle případě jede
@Ojanka píše:
@Keyllah opravdu se mýlíš, to dle svých sil je pouze pro účely rozhodnutí o osvědčení podmínky. Jsem z oboru, tohle resim dnes a denně. Trestní a exekuční řízení v tomhle případě jede paralelně.

Ok, máme na to evidentně jiný názor :wink:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
180
16.3.21 18:42
@Keyllah píše:
Ok, máme na to evidentně jiný názor :wink:

No, jak už jsem psala, v mým případě to není názor, ale několikaletá praxe. Ono by to pak ti odsouzení měli strašně jednoduchý. Soud by jim tak vlastně nahrával, aby nic platit nemuseli. Vem si, že pokud v podmínce něco spáchá, tak mu tu podmínku přemění hned, takže zkušební doba vlastně najednou žádná nebude. Trestní příkaz je pro exekutora vykonatelny nabytim právní moci. Úhrada škody podle svých sil je pak přiměřenou povinností a je měřítkem pro posouzení, zda ve zkušebce vedl řádný život.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19640
16.3.21 18:49
@Ojanka píše:
No, jak už jsem psala, v mým případě to není názor, ale několikaletá praxe. Ono by to pak ti odsouzení měli strašně jednoduchý. Soud by jim tak vlastně nahrával, aby nic platit nemuseli. Vem si, že pokud v podmínce něco spáchá, tak mu tu podmínku přemění hned, takže zkušební doba vlastně najednou žádná nebude. Trestní příkaz je pro exekutora vykonatelny nabytim právní moci. Úhrada škody podle svých sil je pak přiměřenou povinností a je měřítkem pro posouzení, zda ve zkušebce vedl řádný život.

Taky to pracovně řeším a v tomto s tebou nesouhlasím. Dal už bych to neřešila, ať to tu zakladatelce neplevelime…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
180
16.3.21 19:01
@Keyllah píše:
Taky to pracovně řeším a v tomto s tebou nesouhlasím. Dal už bych to neřešila, ať to tu zakladatelce neplevelime…

Tak naše debata byla aspoň k věci a byla slušná 🙂, to jinde nebývá :mrgreen:. Máš pravdu, nebudem to dál řešit ;) měj se pěkně :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
17.3.21 05:53

Řeším něco podobného jen s tím, že mám s obviněným sepsanou dohodu o urovnání a vypořádání vzájemných vztahů. Je tam částka, kterou se zavázal uhradit a datum, do kdy ji má uhradit, takže podle toho, co píšete nade mnou, by se na to ta exekuce vztahovala. Já jsem se ale rozhodla, že se s pánem o peníze rozhodně přetahovat nebudu, ať si je narve do špic, nebo za ušetřený peníz může uspořádat velkou oslavu a pozvat na ni svoje kamarádky s PMS :mrgreen:

Příspěvek upraven 17.03.21 v 08:15

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat