Trestní stíhání - úvěrový podvod

Anonymní
10.10.19 19:27

trestní stíhání - úvěrový podvod

Ahoj, omlouvám se za anonym, ale pochopitelně nechci, aby byla zveřejněna identita.
Našla jsem pár podobných témat, ale většinou bez konce a ráda bych sem přispívala se všemi zkušenostmi i s těmi, které budou.
Od roku 2014 jsem si nabrala pár půjček kvůli expříteli. Ten se se mnou v létě 2014 rozešel. Byla jsem sama v půjčkách jsem pokračovala, abych měla na nájem, jídlo, výdaje ostatní, apod. Poté jsem půjčkami vytloukala půjčky stávající. S tím jsem skončila v roce 2017, kdy jsem požádala o insolvenci. Měsíc po podání insolvence na mě podala trestní oznámení jedna společnost kvůli 5000 Kč /konkrétně SIM Půjčka/ za úvěrový podvod. Insolvenci mi ale i tak schválili a z výplaty mi chodí srážky od srpna 2018.
Byla jsem v lednu 2018 na prvním podání vysvětlení na PČR. Poté se dlouho nic nedělo a na další podání vysvětlení jsem byla pozvaná asi zas za 3/4 roku. Zatím jsem jen byla „podezřelá“. Tady jsem se doznala, že jsem nepravdivě uvedla výši stávajících úroků, což je pravda.
Dnes mi přišel 71 stránkový spis o tom, jakým společnostem jsem uškodila a co jsem spáchala. Mám tam započtené i půjčky, které jsem zaplatila, či které stále splácím v rámci insolvence. Aktuálně jsem TRESTNĚ STÍHANÁ, což je naprosto strašný. Tento měsíc jdu na kriminálku na opravdu výslech.
Právník to vidí optimisticky, jakože se věc nejspíš odloží do doby, než insolvenci splatím, protože opravdu zaplatím 100 %. Kvůli tomu bohužel musím odložit i snažení se o dítě, na čem pracujeme s manželem, ale nedá se nic dělat.
Spíš mě zajímají vaše zkušenosti - ať už ze strany mojí nebo té druhé /procesní/. Předem moc díky za příspěvky.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

993
10.10.19 19:40

A kvůli čemu vás viní z úvěrového podvodu? Můj ex si kdysi vzal moji občanku - já tou dobou byla ve škole. A šel si koupit kolo na úvěr. Na MOJE jméno! Napsali, že pracuji v jedné firmě jako dělnice a dokonce zfalšoval můj podpis!! Já teda ten úvěr zaplatila, ale dluhů mi celkové nasekal hromadu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
10.10.19 19:43
@Petula306 píše:
A kvůli čemu vás viní z úvěrového podvodu? Můj ex si kdysi vzal moji občanku - já tou dobou byla ve škole. A šel si koupit kolo na úvěr. Na MOJE jméno! Napsali, že pracuji v jedné firmě jako dělnice a dokonce zfalšoval můj podpis!! Já teda ten úvěr zaplatila, ale dluhů mi celkové nasekal hromadu.

Brala jsem si dál půjčky, protože jsem byla v začarovaném kruhu - jednou půjčkou jsem platila předchozí půjčky, a tak dále pořád dokola. Pak jsem se probrala z toho deliria, nebo v čem jsem to vlastně při tomhle jednání byla, a požádala jsem o insolvenci, protože to takhle nešlo dál. No a PČR z trestního oznámení od jedné společnosti udělala trestní stíhání na mou osobu za všechny půjčky, co jsem si kdy vzala…
Snad je to srozumitelné aspoň trošku…

• Nahlásit
  • Citovat
6533
10.10.19 19:45
Anonymní píše:
Brala jsem si dál půjčky, protože jsem byla v začarovaném kruhu - jednou půjčkou jsem platila předchozí půjčky, a tak dále pořád dokola. Pak jsem se probrala z toho deliria, nebo v čem jsem to vlastně při tomhle jednání byla, a požádala jsem o insolvenci, protože to takhle nešlo dál. No a PČR z trestního oznámení od jedné společnosti udělala trestní stíhání na mou osobu za všechny půjčky, co jsem si kdy vzala…
Snad je to srozumitelné aspoň trošku…

protože u všech těch půjček jsi lhala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
993
10.10.19 19:46

Leda, že by byl problém v tom, že jste byla nesolventní a dál si půjčovala, což mohlo být v rozporu s nějakou společností. Ale nebojte, tak horké to nebude a určitě se to vyřeší. Vím, jaké to je, ten kolotoč půjček. On i prodal moje zlato.. bohužel každou první splátkou jsem s půjčkou souhlasila, takže právně jsem nezmohla nic. Jen to za něj (a mou blbost) všechno zaplatit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
10.10.19 19:49
@Šáruší píše:
protože u všech těch půjček jsi lhala.

tak toho jsem si naprosto vědoma, proto jsem to i na podání vysvětlení přiznala. Svůj kalich hořkosti jsem si už vypila, proto úplně netoužím o moralizování, ale spíše o zkušenosti. Díky za respektování.

• Nahlásit
  • Citovat
6533
10.10.19 19:55
@Anonymní píše:
tak toho jsem si naprosto vědoma, proto jsem to i na podání vysvětlení přiznala. Svůj kalich hořkosti jsem si už vypila, proto úplně netoužím o moralizování, ale spíše o zkušenosti. Díky za respektování.

Já nemoralizuju, jen ti vysvětluju, proč policie do podvodu zahrnula všechny půjčky. Přeju ti, aby sis svůj kalich už vypila, protože bys mohla lehce zjistit, že nevypila. Jediné štěstí máš, že to zaplatíš všechno. Jinak bys klidně mohla jít do kriminálu, a nevyváznout s podmínkou. I když záleží na částce a jak moc si kde lhala a uváděla nepravdivé údaje. Ty jsi totiž tím lhaním ty lidi úmyslně okrádala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1013
10.10.19 20:08

U úvěrového podvodu je trestné samo uvedení nepravdivých údajů, takže to, že vše splatíš, má pak už vliv jen na trestní sazbu. Zas pokud vše splatíš (= škoda nevznikne), je tam sazba max. 2 roky, což znamená, že dostaneš nejspíš jen podmínku, pokud jsi jinak dosud netrestaná. Ale tedy s tím, že by to policie vysloveně odložila jsem se moc nesetkala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10.10.19 20:11
@Šáruší píše:
Já nemoralizuju, jen ti vysvětluju, proč policie do podvodu zahrnula všechny půjčky. Přeju ti, aby sis svůj kalich už vypila, protože bys mohla lehce zjistit, že nevypila. Jediné štěstí máš, že to zaplatíš všechno. Jinak bys klidně mohla jít do kriminálu, a nevyváznout s podmínkou. I když záleží na částce a jak moc si kde lhala a uváděla nepravdivé údaje. Ty jsi totiž tím lhaním ty lidi úmyslně okrádala.

Přesně tak - skutková podstata trestného činu podvod je „záměrně někoho přivést v omyl“, což bylo naplněno tím, že žadatelka zamlčela nebo zkreslila údaje o jejích aktuálních půjčkách. Pokud by ty informace nezatajila nebo nezkreslila, úvěr by ji nebyl poskytnut.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
10.10.19 20:49

To si měla řešit s advokátem hned na začátku, když na tebe šlo to trestní oznámení a jít s advokátem i na podání vysvětlení. Každopádně je to úplná banalita, protože zaplatíš 100% a trestní stíhání bude nejpíš podmínečně zastavené. Ta škoda je fakt minimální. Prakticky netrestané osobě se i za statisícové škody dává podmínka. Jít sedět, to už musí být recidivista nebo spíš několikamiliónová škoda.

Mimochodem netuším, v čem to omezuje u dítěte? Já bych se spíš celé situaci zasmála, protože kvůli takové banalitě musela kriminálka odvést hromadu práce a ještě bude muset.

• Nahlásit
  • Citovat
1759
10.10.19 20:55

Ji spis omezuje financne s ditetem ta insolvence, ktera ji bezi. Ne to stihani.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
11.10.19 05:26

Ahoj, jsem ve stejné situaci, také mě kriminální policie po podani insolvence obvinila z uveroveho podvodu, nejprve podani vysvetleni, pote výslech a odeslani obvineni z uveroveho podvodu na statni zastupitelství. Na policii mi strasili ze dostanu verejne prospesne prace nebo podminku, a vcera mi volal soudce ze se mam dostavit na soud k vyslechu a ze potrebuje muj souhlas ze zastavenim trestniho stihani, nevim jestli uplne nebo podminecne, ze pry kdyz cetl me obvineni neni to trestny cin a ze doslo k pochybeni statnich organu. A jeste mluvil ze se potom vyresi odskodneni. Tak snad to dobre dopadne. Nevim co mi ceka.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
11.10.19 06:06
@Anonymní píše:
Ahoj, jsem ve stejné situaci, také mě kriminální policie po podani insolvence obvinila z uveroveho podvodu, nejprve podani vysvetleni, pote výslech a odeslani obvineni z uveroveho podvodu na statni zastupitelství. Na policii mi strasili ze dostanu verejne prospesne prace nebo podminku, a vcera mi volal soudce ze se mam dostavit na soud k vyslechu a ze potrebuje muj souhlas ze zastavenim trestniho stihani, nevim jestli uplne nebo podminecne, ze pry kdyz cetl me obvineni neni to trestny cin a ze doslo k pochybeni statnich organu. A jeste mluvil ze se potom vyresi odskodneni. Tak snad to dobre dopadne. Nevim co mi ceka.

Ty blaho, das mi pak prosim vedet, jak to dopadlo? A v čem státní orgány pochybily? Taky me straší VPP a podmínkou, ale asi ve finále prijmu vše, je at uz tohle skončí… každopádně z me strany dojde k úhradě cele částky, tudíž dle advokata by mohlo dojit ke zkušební době nez dluh uhradim. To si myslím, ze by se melo dít i u tebe?

• Nahlásit
  • Citovat
13897
11.10.19 12:24
@Anonymní píše:
Ahoj, omlouvám se za anonym, ale pochopitelně nechci, aby byla zveřejněna identita.
Našla jsem pár podobných témat, ale většinou bez konce a ráda bych sem přispívala se všemi zkušenostmi i s těmi, které budou.
Od roku 2014 jsem si nabrala pár půjček kvůli expříteli. Ten se se mnou v létě 2014 rozešel. Byla jsem sama v půjčkách jsem pokračovala, abych měla na nájem, jídlo, výdaje ostatní, apod. Poté jsem půjčkami vytloukala půjčky stávající. S tím jsem skončila v roce 2017, kdy jsem požádala o insolvenci. Měsíc po podání insolvence na mě podala trestní oznámení jedna společnost kvůli 5000 Kč /konkrétně SIM Půjčka/ za úvěrový podvod. Insolvenci mi ale i tak schválili a z výplaty mi chodí srážky od srpna 2018.
Byla jsem v lednu 2018 na prvním podání vysvětlení na PČR. Poté se dlouho nic nedělo a na další podání vysvětlení jsem byla pozvaná asi zas za 3/4 roku. Zatím jsem jen byla „podezřelá“. Tady jsem se doznala, že jsem nepravdivě uvedla výši stávajících úroků, což je pravda.
Dnes mi přišel 71 stránkový spis o tom, jakým společnostem jsem uškodila a co jsem spáchala. Mám tam započtené i půjčky, které jsem zaplatila, či které stále splácím v rámci insolvence. Aktuálně jsem TRESTNĚ STÍHANÁ, což je naprosto strašný. Tento měsíc jdu na kriminálku na opravdu výslech.
Právník to vidí optimisticky, jakože se věc nejspíš odloží do doby, než insolvenci splatím, protože opravdu zaplatím 100 %.Kvůli tomu bohužel musím odložit i snažení se o dítě, na čem pracujeme s manželem, ale nedá se nic dělat.
Spíš mě zajímají vaše zkušenosti - ať už ze strany mojí nebo té druhé /procesní/. Předem moc díky za příspěvky.

tak to si nemyslím, PČR určitě nebude čekat, až splatíš insolvenci. Ani to moc nevidím na zastavení TS, pokud jsi tam lhala a přiznala jsi to, tak mají nabito na 100%, takže to určo nezastaví. Už hraješ jen o trest a tady bude záležet, jakou máš trestní minulost a jestli jsi to už splatila nebo ne -) pohybuješ se od podmíněného zastavení na státní zastupitelství po odsouzení soudem k nějakým pracem či podmínce...……..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13897
11.10.19 12:27
@Anonymní píše:
Ahoj, jsem ve stejné situaci, také mě kriminální policie po podani insolvence obvinila z uveroveho podvodu, nejprve podani vysvetleni, pote výslech a odeslani obvineni z uveroveho podvodu na statni zastupitelství. Na policii mi strasili ze dostanu verejne prospesne prace nebo podminku, avcera mi volal soudce ze se mam dostavit na soud k vyslechu a ze potrebuje muj souhlas ze zastavenim trestniho stihani, nevim jestli uplne nebo podminecne, ze pry kdyz cetl me obvineni neni to trestny cin a ze doslo k pochybeni statnich organu. A jeste mluvil ze se potom vyresi odskodneni. Tak snad to dobre dopadne. Nevim co mi ceka.

máš to nějak moc splácané dohromady :think: pokud to není trestný čin, tak jaké podmínečné zastavování? :think: a k čemu tvůj souhlas? :think: a s ním budeš řešit odškodné? :think: tak to slyším opravdu prvě…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama