Třetí dávka už po půl roce nebo až později?

• Fotoalbum (1)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
1103
3.12.21 16:09

Třetí dávka už po půl roce nebo až později?

Zdravím,
dnes mě moje obvodní lékařka zaskočila nabídkou na třetí dávku vakcíny. Mám dvě od Pfizeru, třetí by byla od téhož výrobce.
Covid jsem měla před 11 měsíci jen se ztrátou čichu, jsem zdravá, léky žádné neberu.
Druhou dávku jsem dostala v půlce června, takže bych to měla teď po půl roce. Já jsem zvažovala, že to protáhnu co nejvíce, tedy na těch 9 měsíců. Lékařka mě nenutí, jen mi to nabídla.

Daly byste si třetí dávku teď nebo až později? Vím, že se musím rozhodnout sama, ale fakt nevím. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
36128
3.12.21 16:17
@K2 8611 píše:
Zdravím,
dnes mě moje obvodní lékařka zaskočila nabídkou na třetí dávku vakcíny. Mám dvě od Pfizeru, třetí by byla od téhož výrobce.
Covid jsem měla před 11 měsíci jen se ztrátou čichu, jsem zdravá, léky žádné neberu.
Druhou dávku jsem dostala v půlce června, takže bych to měla teď po půl roce. Já jsem zvažovala, že to protáhnu co nejvíce, tedy na těch 9 měsíců. Lékařka mě nenutí, jen mi to nabídla.Daly byste si třetí dávku teď nebo až později? Vím, že se musím rozhodnout sama, ale fakt nevím. :nevim:

Kolik ti je?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11449
3.12.21 16:21

@K2 8611 Na 3. dávku jsem šla po 8 měsících, ale já vlastně ani o moc dřív nemohla, zrovna se nějak měnila ta pravidla.
Jestli jsi covid prodělala a není ti 60 tak bych se 3. možná počkala a šla až tak těch 8 měsíců po 2.

Příspěvek upraven 03.12.21 v 16:25

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
3.12.21 16:23
@K2 8611 píše:
Zdravím,
Druhou dávku jsem dostala v půlce června, takže bych to měla teď po půl roce. Já jsem zvažovala, že to protáhnu co nejvíce, tedy na těch 9 měsíců. Lékařka mě nenutí, jen mi to nabídla.Daly byste si třetí dávku teď nebo až později? Vím, že se musím rozhodnout sama, ale fakt nevím. :nevim:

Já do 3 dávky nejdu. Bylo řečeno naočkujte se, udělate tečku.
Takže dokud mi někdo neodpoví. Kolikrát tečku má člověk dělat, proč když 2 dávky by měli chránit proti nemoci, dokud se nebudou uznávat i testy a protilátky a dokud někdo neřekne kolik těch teček bude potřeba a proč se očkuje starou vakcínou na nové mutace. Tak 3 dávku fakt ne

• Citovat
  • Nahlásit
36128
3.12.21 16:49
@Anonymní píše:
Takže dokud mi někdo neodpoví. Kolikrát tečku má člověk dělat, proč když 2 dávky by měli chránit proti nemoci, dokud se nebudou uznávat i testy a protilátky a dokud někdo neřekne kolik těch teček bude potřeba a proč se očkuje starou vakcínou na nové mutace. Tak 3 dávku fakt ne

Jak malý dítě. :roll: Oni mi řekli, oni mi slíbili…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11636
3.12.21 17:04

To záleží na tobě, my jsme teď byli na 3.dávce a u nás měli lékaři jen Modernu, Pfizer jim momentálně nedodávají(žiju ale v Německu). Ale my už byli 10 měsíců po druhé, takže jsme nemohli čekat. Nemyslím si, že ty tři měsíce hrají nějakou roli

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11449
3.12.21 17:08
@Anonymní píše:
Takže dokud mi někdo neodpoví. Kolikrát tečku má člověk dělat, proč když 2 dávky by měli chránit proti nemoci, dokud se nebudou uznávat i testy a protilátky a dokud někdo neřekne kolik těch teček bude potřeba a proč se očkuje starou vakcínou na nové mutace. Tak 3 dávku fakt ne

A protože to není tečka, tak si na just nechám vyprchat protilátky. To je portestám :cert:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7052
3.12.21 17:09

@K2 8611

jakožto prodělavší žádnou třetí nepotřebujete, rozhodně ne nyní

:kytka:

takže je to na vás, ale fakt žádnej spěch, máte prodělání plus dva…to je jako tři a ještě vo fousek víc…

stačí to

mě přijde že tyhlety voloviny co „Vojtěch“ vymýšlí nyní na poslední chvíli, jako např vánoční trhy, tak i další, jsou jen nějakou mstou nedostatečně volícímu lidu od Báby, aby jej ještě na poslední chvíli pořádně nafral

ale nevím, školy nemám

:mavam:
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4063
3.12.21 17:10

@K2 8611 já půjdu až po těch 9 měsících. Cca březen mi to vychází. Teď mi přijde, že je kolem nás nějak moc covid pozitivních :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5415
3.12.21 17:11

Zrovna mi přišlo tohle :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14474
3.12.21 17:34

@Borrealis prosím tě, v srpnu jsem měla Johnsona, kolem osmého.
Teď chodím ke covid pozitivním lidem a trosku se začínám bát.
Rasa bych moderní nebo pfizera, můžu dostat očkování dřív, nebo he to blbost?
V březnu covid…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
36128
3.12.21 17:38
@jita22 píše:
Zrovna mi přišlo tohle :)
:lol:
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
36381
3.12.21 17:42
@K2 8611 píše:
Zdravím,

Třetí dávku chci odložit, co to půjde. I k vůli tomu, že covid teď prodělala malá dcera, takže jsem s infekcí byla v přímém kontaktu. Chci v dohledné době nechat změřit protilátky celé rodině.
Ale příbuzná 60 let dvě dávky Pfizer, druhá v červenci, jinak zdravá, v práci respirator, covid právě má. Jak se Tvoje tělo vypořádá s infekcí, když se s ní setká, nevíš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24091
3.12.21 17:43

Měla jsem covid, mám dvě dávky v paži. Na třetí nespěchám, půjdu až bude upravená proti novým mutacím. Co jsem četla studie, mám maximální imunitu, která teď jde získat a další mi nic navíc nedá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6004
3.12.21 18:08
@Janli píše:
Měla jsem covid, mám dvě dávky v paži. Na třetí nespěchám, půjdu až bude upravená proti novým mutacím. Co jsem četla studie, mám maximální imunitu, která teď jde získat a další mi nic navíc nedá.

Taky tak premyslim, korona probehla v zime, dve davky taky, takze nejdrive mozna v lednu, asi me bude motivovat nova vakcina nebo kdyz zacnou vyzadovat testovani po 9 mes..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat