Třetí dítě a rodinný rozpočet

13
5.6.17 19:31

treti dite a rodinny rozpocet

Dobry den maminky, s manzelem premyslime o tretim miminku. Doma mame 2,5 letou holcicku a 1,5 leteho chlapecka. Ale porad premyslime jestli by jsme to zvladali financne potom v budoucnu az deti pujdou do skoly. A meli by i jeden pokojicek tak jsem se chtela zeptat jaky mate vas rodinny rozpocet nebo kolik vydelavate. Manzel vydela 24 tisic z toho 10let budeme platit hypoteku 15000 a pak uz jen 4000+ elektrika a voda. A ja mam materskou 7400. Miminko bych moc chtela ale mam strach jak to zvladnem. Moc dekuji za vase zkusenosti a rady :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

6105
5.6.17 19:34

No a ty budes vydelavat kolik, az se vratis do prace?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2610
5.6.17 19:35

No, mně to přijde šílený i teď, 16 tisíc po odečtení nákladů, a to nepíšeš o výdajích např za telefony auta atd… Pokud chceš třetí, tak si ho pořiďte, já bych do toho nešla i když do budoucna videa mít snad víc než rodičák. Mně by třeba i vadilo že by se v jednom pokoji mačkali 3 :nevim: Dětem chci dopřát, i když můžeš argumentovat, že to není vše…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31429
5.6.17 19:35

Teď je to tragicky málo

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6105
5.6.17 19:39

A nasetreno mate, kdyby, nedej boze, manzel prisel o praci nebo byl dlouhodobe nemocny atd.?

Příspěvek upraven 05.06.17 v 19:41

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
5.6.17 19:40

Chlap bere 20 čistého, já budu mít 6 200 rodičák (měsíční náklady elektřina, voda, internet je asi 8 000,– + 2500 benzín) takže tak 15 000 zbyde na jídlo a vše ostatní, na můj vkus je to tak akorát. V tvém případě bych do třetího asi nešla s takovou hypotekou 8o, ale peníze nejsou vše vidˇ, zaleží na vás jak to cítíte.

• Nahlásit
  • Citovat
5191
5.6.17 19:42

Tak to se nedivím že se bojíš taky bych se bála. Ted jsou děti ještě maličký. Počkej až půjde to starší do školky, už to bude finančně znát. Já bych se hodně rozmýšlela. Nevíš jestli do práce půjdeš hned se 3 dětmi, můžou být často nemocné, nenajdeš práci a co pak?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5191
5.6.17 19:44
@Anonymní píše:
Chlap bere 20 čistého, já budu mít 6 200 rodičák (měsíční náklady elektřina, voda, internet je asi 8 000,– + 2500 benzín) takže tak 15 000 zbyde na jídlo a vše ostatní, na můj vkus je to tak akorát. V tvém případě bych do třetího asi nešla s takovou hypotekou 8o, ale peníze nejsou vše vidˇ, zaleží na vás jak to cítíte.

S tím nesouhlasím že peníze nejsou vše. Láskou se nenajíš. Pokud nechceš aby děti byli jak socky.Kde máš kroužky, výlety, pořádná obuv, větší děti už toho víc sní…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5050
5.6.17 19:44

Je to málo

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3399
5.6.17 19:48

Manžel má na neurčito? A ty se máš kam vrátit do práce po dalším rodičáku?
My budeme čtyři a po odečtení všech nákladů nám zbývá daleko méně než Vám. A taky platíme hypotéku, ale zase nižšší než vy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12101
5.6.17 19:49

@stanka0 šílené, podle mě fin sebevražda už teď! Na třetí ani omylem, budou ti tu holky psát, jak určitě, že děti jsou nejvíc, ale to jsou kecy v kleci. Ano je krásné mít kupu dětí - když na to mám ( nejen finančně).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2852
5.6.17 19:50

Mně už teď těch 16 tisíc přijde málo :oops:.

Máte nějakou finanční rezervu? Jaké máš do budoucna vyhlídky s prací?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
42733
5.6.17 19:50
@vejilka píše:
S tím nesouhlasím že peníze nejsou vše. Láskou se nenajíš. Pokud nechceš aby děti byli jak socky.Kde máš kroužky, výlety, pořádná obuv, větší děti už toho víc sní…

tak tak.. náklady na mimino a batole jsou zanedbatelné, když se nekupuje každá blbina z reklam. Ve školce se to pořád ještě dá, ale ty pravé náklady přijdou se školou a s každou další třídou :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26202
5.6.17 19:52
@stanka0 píše:
Dobry den maminky, s manzelem premyslime o tretim miminku. Doma mame 2,5 letou holcicku a 1,5 leteho chlapecka. Ale porad premyslime jestli by jsme to zvladali financne potom v budoucnu az deti pujdou do skoly. A meli by i jeden pokojicek tak jsem se chtela zeptat jaky mate vas rodinny rozpocet nebo kolik vydelavate. Manzel vydela 24 tisic z toho 10let budeme platit hypoteku 15000 a pak uz jen 4000+ elektrika a voda. A ja mam materskou 7400. Miminko bych moc chtela ale mam strach jak to zvladnem. Moc dekuji za vase zkusenosti a rady :-)

No ty kokso, nepřestává mě fascinovat, za kolik lidi dokážou žit. 8o

Připadá mi, že už teď to musíte mít napjatý.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Doe_Jane
5.6.17 19:56

Třetí dítě? to budete blázni.. respektive další dvě děti tím budou trpět dřív nebo později (finančně)

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama