Třetí dítě, ano či ne? Nebo práce?

Anonymní
25.6.20 10:20

Treti dite, ano ci ne. Nebo prace?

Ahoj, bude mi 30 a mam dve deti (2,5 roku a 1). Ted se mi po 3 letech na materske konecne podarilo najit praci z domova, kde jsem fakt spokojena. Pracuji 4 h pres den kdyz deti spi a 4 hod vecer kdyz uz zalehou/rano nez vstanou. Domacnost resim pres den, deti mi pomahaji a berou to jako hru ;)…mam vse celkem zorganizovane, takze prestoze nemame moc hlidani (tak 1× za pul roku jeden den ci vikend), jsem takhle celkem spokojena. Manzel vydelava slusne, ja ted s mojim platem+rodicak cca stejne jako on.

Mnzel treti dite vzdy chtel. Ja ho pocitove chci taky. Srdcem. Rozum se ale brani. Tehotenstvi a porod mi “nevadi”, nocni vstavani a pece o novorozence ty prvni 3 mesice me tedy vzdy vycerpavali, ale uz vim ze to prejde - nastesti mi obe deti od tech 3-4 mesicu spali celou noc…

Jenze se strasne bojim, ze to narusi tu harmonii deti-domacnost-moje prace/seberealizace, kterou jsem ted konecne pracne nalezla… prace me fakt bavi, a je to pro me relax po celem dni s detma (jsou obe doma), penize z toho jsou taky fajn.. na druhou stranu vim, ze treti dite mi zustane “naporad”, zatimco z prace me muzou kdykoliv vyhodit, treba za 5 let, a ja budu litovat ze jsem tenkrat dite jeste nemela… Navic az hudeme resit skolku / dojizdeni u starsi, bude to zase narocnejsi.

S malym vekovym rozdilem jsem fakt spokojena, pokud treti, taky ted - aby byl zase rozdil cca 2 roky, klidne min (prvni dve jsou rok a pul). Navic mame dve deti stejneho pohlavi a chteli bychom zkusit to opacne jeste.

Co vy na mem miste, sly byste do tretiho?
P.

Anonym - os. Situace.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

123
25.6.20 10:24

Šla bych do toho. Když víš, že ta honička po třech měsících opadne, tak by byla škoda si třetí nepořídit. Můj názor :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1640
25.6.20 10:27

Nešla. Jako, kdyby se omylem zadařilo, tak ano, ale schválně ne, mít dvě, nebo tři děti je dost rozdíl.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
614
25.6.20 10:30
@Anonymní píše:
Ahoj, bude mi 30 a mam dve deti (2,5 roku a 1). Ted se mi po 3 letech na materske konecne podarilo najit praci z domova, kde jsem fakt spokojena. Pracuji 4 h pres den kdyz deti spi a 4 hod vecer kdyz uz zalehou/rano nez vstanou. Domacnost resim pres den, deti mi pomahaji a berou to jako hru ;)…mam vse celkem zorganizovane, takze prestoze nemame moc hlidani (tak 1× za pul roku jeden den ci vikend), jsem takhle celkem spokojena. Manzel vydelava slusne, ja ted s mojim platem+rodicak cca stejne jako on.

Mnzel treti dite vzdy chtel. Ja ho pocitove chci taky. Srdcem. Rozum se ale brani. Tehotenstvi a porod mi “nevadi”, nocni vstavani a pece o novorozence ty prvni 3 mesice me tedy vzdy vycerpavali, ale uz vim ze to prejde - nastesti mi obe deti od tech 3-4 mesicu spali celou noc…

Jenze se strasne bojim, ze to narusi tu harmonii deti-domacnost-moje prace/seberealizace, kterou jsem ted konecne pracne nalezla… prace me fakt bavi, a je to pro me relax po celem dni s detma (jsou obe doma), penize z toho jsou taky fajn.. na druhou stranu vim, ze treti dite mi zustane “naporad”, zatimco z prace me muzou kdykoliv vyhodit, treba za 5 let, a ja budu litovat ze jsem tenkrat dite jeste nemela… Navic az hudeme resit skolku / dojizdeni u starsi, bude to zase narocnejsi.

S malym vekovym rozdilem jsem fakt spokojena, pokud treti, taky ted - aby byl zase rozdil cca 2 roky, klidne min (prvni dve jsou rok a pul). Navic mame dve deti stejneho pohlavi a chteli bychom zkusit to opacne jeste.

Co vy na mem miste, sly byste do tretiho?
P.

Anonym - os. Situace.
Zakladatelko mohla by jsi mi napsat soukromou zpravu jakou praci z domova děláš. Měla bych zájem. Taky nějakou scházím. Děkuji moc :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17605
25.6.20 10:38

Já bych jednoznačně volila práci

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12760
25.6.20 10:39

Ani nahodou bych do toho nesla, protoze zaprve:deti mate jeste hrozne male, zatim jste si neprosli ani triletou pubertou, natoz vsemi skolkovymi rymickami a uskalimi predskolaku, jeste z vas nezacaly ani poradne „sosat“ finance. Ja do tri let prvniho ditete taky zila na oblacku, jak bych si strihla alespon 4 deti a ted jsem rada, ze jsem mela dost soudnosti a s rozhodnutim pockala ;) zadruhe neni nad seberealizujici praci. Pokud jsi takhle spokojena, bud za to vdecna. Dalsi dite zdaleka nemusi od 4m spat celou noc nebo 4 hodiny pres den (mas silenou kliku!!). Osobne bych pockala rok, dva a pak se rozhodovala znovu :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
127
25.6.20 10:40

A co ještě počkat a promyslet to? Třeba rok, bude vadit, když bude kdyžtak třetí dítě o něco mladší? :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
25.6.20 10:41

@BMRL delam IT, programatorku, junior level

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
25.6.20 10:43

@unuděná no presne to mi naseptava rozum… a jako vim ze si alibisticky to rozhodnuti ted odlozim = pak uz se mi do dalsiho mimina na 90% chtit nebude, kdyz ty dve budou uz samostatnejsi :mrgreen: :roll: ted jsem “v zaprahu” a rozjeta, takze dalsi kolo plinek, prdiku a vareni kasi by nebylo nic novyho :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
1779
25.6.20 10:43

Já mám tři děti - s dvouletými rozdíly (teď jim je 10, 12 a 14). Pracuji od půl roku nejmladší. Dokonce bych řekla, že mám slušnou kariéru. Vždycky to nějak šlo udělat, mám čas i na sport, který aktivně provozuju (i celá rodina - včetně těch dětí). Rozhodně nelituju, že ty tři děti mám.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12760
25.6.20 10:44
@Anonymní píše:
@unuděná no presne to mi naseptava rozum… a jako vim ze si alibisticky to rozhodnuti ted odlozim = pak uz se mi do dalsiho mimina na 90% chtit nebude, kdyz ty dve budou uz samostatnejsi :mrgreen: :roll: ted jsem “v zaprahu” a rozjeta, takze dalsi kolo plinek, prdiku a vareni kasi by nebylo nic novyho :lol:

Chapu no. Ja se po dvou detech vratila do prace s tim, ze si nechavam zadni vratka pro treti a nejspis k tomu uz ani nedojde, protoze jsem maximalne spokojena, prace me bavi, deti jsou uz vetsi a da se s nimi vsechno delat, jsou samostatne. Nicmene ty je mas fakt malinke, takze pockat rok, dva, te nic stat nebude ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5919
25.6.20 10:48

My s manželem nad třetím dítětem uvažovali, nakonec jsme to zamítli, máme dvě zdravé šikovné děti a to je pro nás tak akorát. Je pravda, že máme chlapce a děvče, kdyby byli dva kluci, nebo dvě holky asi bychom o třetím dítěti uvažovali o něco déle. Já se i bála toho, že obě děti jsou celkem bezúdržbové co se týče spánku, jídla a schopnosti se zabavit. Co když to třetí bude úplně jiné a já to nezvládnu. Nedávno jsme měli platný těhotenský poplach a radost z negativního TT byla asi stejná, jako byla radost z těch předchozích pozitivních. Za tři měsíce už budeme mít vše vyřešeno, manžel podstoupil vazektomii a v září jde na kontrolní spermiogram, že vše proběhlo tak, jak mělo. Ono taky uživit dvě děti a tři je dost velký finanční rozdíl a ač s manželem netrváme na bůh ví jakém luxusu, nechceme se dostat do situace, že dítě nebude moct třeba na lyžařský výcvik se školou, protože na to nejsou peníze.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3095
25.6.20 10:49

Mam obe deti vicemene hodne a spave, ale skolkove nemoci jsou mazec, nejen proto, ze je utrpeni koukat na deti s rymou a horeckou co trva spis mesice nez tydny, ale projde si tim komplet rodina. Po starosti o deti vznikne starost o umirajiciho manzela a nakonec se postarat o sebe, pze tvoje ryma a teplota je naopak natolik banalni, ze nikdo nechape co resis a musis se o sebe postarat sama a tak celou zimu dokola…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5919
25.6.20 10:51
@Anonymní píše:
@BMRL delam IT, programatorku, junior level

V jakém jazyce děláte, chci si doplnit vzdělání a vůbec nevím jestli programovat nebo se zaměřit spíš na databáze.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6059
25.6.20 10:51

Myslím, si, že když jsi schopná si to takhle pěkně všechno zorganizovat a zařídit, zvládneš to i s třetím ;-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama