Třetí dítě, když rizikové těhotenství ...

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
25.6.22 22:25

Třetí dítě, když rizikové těhotenství ...

Ahoj,
prosím o názor, zda byste šli do třetího těhotenství, a případně pokud jste někdo byl v té situaci, zda třetí těhotenství bylo v pořádku, děkuju :kytka:
Máme syna a dceru, syn těhotenství vše ok, porod přirozeně, teď má 6 let, dcera narozená hodně předčasně akutním CS kvůli abrupci placenty, těhotenství rizikové, několikrát hrozil porod, dcera má lehčí zdravotní trable jako astma apod., jinak je v pořádku, má teď 4 roky. Třetí těhotenství má jen trochu vyšší rizika, před porodem by byla asi měsíc hospitalizace v nemocnici 150km od domova a porod musí být CS, jinak vyšetření dopadla dobře a komplikace byly z důvodu nízko položené placenty a jinak náhodné, jsem zdravá.
Je mi 38 let, manželovi 42. Manžel funguje skvěle a pracuje krátký, dlouhý týden, takže je i docela hodně doma a veškerý volný čas věnuje rodině. Jinak máme ale jen jednu babičku, manželovu mamku, je ale mladá, v kondici a pomůže, bydlí blízko, do důchodu půjde asi za 6 let a dětem se věnovat bude. Nikoho jiného ale nemáme, ani sourozence, ani jiné rodiče.
Oba si hodně přejeme třetí dítě, já mám ale asi strach z opětovných komplikací, zvládání rizikového těhotenství s dětmi, hospitalizace, CS apod. a samozřejmě i trochu z toho mít v dnešní době tři děti, péče o tři děti celkově, dcera má určitá omezení apod, taky nejsme nejmladší..klasické obavy. Zajištěni jsme ale docela dobře a bydlení taky máme dost velké a vlastní.
Prosím váš názor nebo zkušenost :mavam:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
16506
25.6.22 22:33

Já bych už do třetího dítěte nešla. Nejsi nejmladší a je zde zvýšené riziko komplikací. Rodit budeš kolem čtyřicítky, to mi už přijde dost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
60106
25.6.22 22:36

Tohle je otázka pro tebe a muže, jestli jste ochotni podstoupit případná rizika. Dlouhou hospitalizaci, tzn. nějakou dobu bude vše na muži nebo pomoci rodiny. Starší děti budou bez mamky. Předpokládám, že nejstarší jde do první třídy. To nebude úplně snadný rok. Pro dítě je první třída velká věc. Vše si musíte vy doma vyhodnotit a srovnat.
A dále se dotazovat lékaře, jak moc velká rizika jsou. Ať ve výsledku nemáte všichni trauma, že se něco nepovede a každý si ponese nějaký šrám na srdci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29762
25.6.22 22:38

Nesla bych do toho, zaprvé riziko těch komplikací a nejste nejmladší, bála bych se i komplikací kvůli věku. Já mám o 10 let min, tři děti, druhé těhotenství bylo rizikové, hodně sem krvácela, 2× potratila a u toho třetího sem si nemohla dovolit se zastavit, jenom sem se mohla modlit, aby neprisla žádná komplikace jako u druhého, protože muž sám už by obě děti nezvládl komplet obstarat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
60106
25.6.22 22:42

Ale tím jsem tě nechtěla odradit. Jen je třeba více vše promyslet. Já třeba nejsem vůbec odpůrce NM.
Kdyby byla touha veliká a vlastní dítě nešlo donosit, protože jsou ta rizika. I tohle je možnost :kytka:.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2235
25.6.22 22:46

Neporadim, mam(e) stejne dilema. Primarne tedy ja. Manzel by treti chtěl, ale on by chtel i čtvrté, kdyby na to prislo :roll: Jsem tedy mladsi, takze mam případně vice času.
Ale ja zkratka nevim. Tretatko bych si taky prala, tak nejak mi prijde, ze tady zkratka ještě ono chybi. Jenze pak prijde na řadu hlava a rikam si, jestli provokovat osud, jestli nebýt proste vdecna za to požehnání dvou zdravych deti a možnosti je videt vyrustat. Ze kdo chce moc, casto nema nic…
Druhe těhotenství bylo opravdu náročné, porad v nemocnici, porad strach o sebe, dite i ty dva doma…
Ja to zatim nechavam plynout, ten strach a blbej pocit jsou moc silný. Navic se mi v zivote zatim vyplatilo verit instinktu, vnitrnimu pocitu, a ten mi teď rika ne, nebo minimalne nekrici dost jasne ‚ano‘. :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
25.6.22 23:53

Pokud si třetí dítě oba přejete, šla bych do toho. Samozřejmě za předpokladu, že máte promyšleno, jak bude muž (případně s babičkou) zvládat dvě děti při tvé hospitalizaci atd. Musíte počítat s tím, že to může být dost složité a náročné a vědět, že vám to za to stojí.

Nejsem tedy doktor, takže bych určitě prokonzultovala s doktory, jak je případné další těhotenství rizikové.

My to měli podobně, s tím, že manžel třetí moc chtěl, já asi taky, ale víc jsem se bála. Nakonec mě přemluvil. Rodila jsem ve 39, manželovi bylo 45. Měla jsem zvýšené riziko trombózy, píchala si injekce na ředění krve. K tomu jsem měla prvních 5 měsíců příšerné nevolnosti s celkovou slabostí, kdy jsem nevyšla z domu a manžel musel skoro vše dělat sám. Na hlídání nemáme nikoho. Zase děti byly větší - 10 a 6.
Nakonec vše dopadlo dobře, dítě zdravé, donošené, žádné komplikace, porod krásný. Dnes jsou dceři 4 měsíce, děti jsou z ní snad ještě víc nadšené než my rodiče :srdce: a já jsem šťastná, že mě manžel přemluvil :srdce:

• Citovat
  • Nahlásit
8808
26.6.22 00:17
@Kelsey píše:
Ale tím jsem tě nechtěla odradit. Jen je třeba více vše promyslet. Já třeba nejsem vůbec odpůrce NM.
Kdyby byla touha veliká a vlastní dítě nešlo donosit, protože jsou ta rizika. I tohle je možnost :kytka:.

Nejsem odpůrce NM. Pokud není šance mít vlastní dítě, tak než adopci, tak náhradní matku.
Ale zrovna v tomto případě bych pro něj nebyla. Vajíčko musí být od cizí ženy - vzdávat se svých genů, když to není nezbytně nutné? Finanční stránka - sice zakladatelka píše, že jsou finančně zajištěný, ale přesto statisíce pro náhradní matku jsou zátěž. A za třetí - riziko je i v tomto případě. Lékaři nevidí třetí těhotenství špatně. Jen bude víc kontrol.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
486
26.6.22 06:02

Ja bych do tretiho take sla, pokud to chcete oba. My mame doma dvouměsíční tretatko. Rodila jsem v čerstvých 38 letech (manzel 36). Deti mame uz šikovně 6 a 8 let a z brachy maji velikou radost. Tehotenstvi bylo v podstate bez komplikaci, az v 35 tt u me propukla těžká preeklampsie a maly musel ven (přirozenou cestou). Patrne v tom sehrál roli vek, ale nikdo poradně nevi. Kazdopadne další tehotenstvi mi uz bylo důrazně nedoporuceno a ani bych do nej nesla. Urcite si ale ted toho tretiho prcka užívám nejvic.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2591
26.6.22 06:11

Do třetího bych nešla skrz vyšší věk.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4916
26.6.22 06:31

Do dalšího bych osobně nešla. Jinak máme druhé dítě v mých 34 letech, narozen 06/2020 a toho roku šla dcera do školy. Covid, zavřeno a byl to masakr. Ale pokud ti to všechno za to stojí…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2687
26.6.22 07:08

Nešla bych :nevim:. Věk by mi nevadil, spíše ty komplikace. Bála bych se.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1826
26.6.22 07:41

Já bych takové riziko nepodstoupila. A to sama třetí dítě chci fakt hodně, ale za takovou cenu ne, to bych se na to raději vykašlala a užívala si dětí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2201
26.6.22 08:13

Do třetího dítěte bych v tomto případě určitě nešla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3327
26.6.22 08:22

Já měla rizikové všechny tři a teď premyslime o čtvrtém. Ale taky si nejsem jistá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat