Třetí dítě, manžel chce a já váhám.

Anonymní
30.11.20 10:12

Třetí dítě, manžel chce a já váhám.

Ahoj.
Jsme mladý pár (27let) máme dvě děti. Jedno chodí do školy a druhé by mělo jít v září 2021 do školky. Přemýšlíme, že by jsme s manželem chtěli ještě to třetí miminko :srdce:. Ale z mé strany jsou malinko obavy. Bydlíme v bytě o velikosti 2+1,pokoj pro děti je veliký, celkově je ten byt na jedna dvojku docela veliký. S třetím by to asi už bylo menší, ale říkáme si, že by jsme se zase nějak nemačkali, že by v klidu mohly mít tři děti jeden pokoj. Ale bojím se nejvíc financí. Manžel vydělá těch 40tisic. Já mám ještě na rok 7tisic rodičák. Výdaje máme těch 18tisic a v létě doplatíme půjčku, tak budeme na tom o 2.500kč lépe. Nemáme se tedy špatně, řekla bych, tak akorát. Bojím se, že na třetí dítko je to ale málo. Co si myslíte Vy? A je to někdo ve stejně situaci a zvládá finančně tři děti?,nebo je tu někdo, kdo má dokonce méně peněz a zvládá to? Děkuji za Vaše odpovědi. :dance:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
8599
30.11.20 10:17

Takže 3 děti do jednoho dětského pokoje?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
39
30.11.20 10:20

@karkarka Ježiš,tak je jasný, že časem by jsme šli do většího :roll: Já mám kamarádku, ta má 4 děti a bydlí v trošku větší jedna jedničce a děti jsou šťastný a zijou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
820
30.11.20 10:25

Na bych neváhala a hned do 3 šla

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8148
30.11.20 10:25

@Záhadná Už nejsi anonym…pokud je manžel takový že přiloží ruku k dílu doma atd tak bych do toho šla…pokud to chcete. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
30.11.20 10:27

Budou ti nadávat, že tři děti různého věku, pravděpodobně i pohlaví, do jednoho společného pokoje nepatří. Mám v rodině vysokoškolsky vzdělané lidi, kteří mají děti čtyři. Děcka nemají ani vlastní postele, spí na matracích, které mají naházené na zemi. Viděla jsem toho v životě už dost, takže mě z míry jen tak něco nevyvede. Tyhle děti byly všechny plánované. Jejich matka je učitelka. Rodiče peníze mají, ale raději je investují do sebe. Hlavně sobecký otec. Jestli máte pro děti slušné podmínky k životu, musíte vědět především vy. I když tady napíšeš jakou máte finanční situaci, tak každá rodina má jiný spotřební koš. Já to posoudit třeba nedokážu. My máme peněz více, ale jsme pouze dva dospělí a jedno dítě. A přijde mi, že to je na slušný život tak akorát. Nepíšeš konkrétní rozlohu bytu, takže těžko soudit.

• Citovat
  • Nahlásit
39
30.11.20 10:28

@Annabela11 To nevadí, to není nic za co bych se měla stydět:) Ano, chceme, ale v téhle době váhám. Děkuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
30.11.20 10:28

Já bych do toho nešla, dokud nebudu mít větší bydlení. A to říkám hlavně proto, že jsem v podobné rozhodovací situaci-vlastně lepší, protože naše příjmy jsou asi 3× vyšší, než vaše a byt máme 3+1.
Jeden pokojíček pro 3 děti (i pro 2) a rodiče spící v obýváku, to mi nepřijde jako šťastné řešení. Jasně, zvládnout se to dá, zvládne se vše, když se musí. Ale já bych do toho dobrovolně nešla.
Ty máš ale jednu výhodu - věk - můžeš si dát klidně 5 let na řešení a rozhodování (někdo by řekl i 10). Já už tolik ne, můj strop pro dítě je 35 a už se to ke mě valí :P
Anonym doufám pochopitelný.

• Citovat
  • Nahlásit
39
30.11.20 10:29

@Leo44 děkuji za odpověď :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
39
30.11.20 10:32
@Anonymní píše:
Budou ti nadávat, že tři děti různého věku, pravděpodobně i pohlaví, do jednoho společného pokoje nepatří. Mám v rodině vysokoškolsky vzdělané lidi, kteří mají děti čtyři. Děcka nemají ani vlastní postele, spí na matracích, které mají naházené na zemi. Viděla jsem toho v životě už dost, takže mě z míry jen tak něco nevyvede. Tyhle děti byly všechny plánované. Jejich matka je učitelka. Rodiče peníze mají, ale raději je investují do sebe. Hlavně sobecký otec. Jestli máte pro děti slušné podmínky k životu, musíte vědět především vy. I když tady napíšeš jakou máte finanční situaci, tak každá rodina má jiný spotřební koš. Já to posoudit třeba nedokážu. My máme peněz více, ale jsme pouze dva dospělí a jedno dítě. A přijde mi, že to je na slušný život tak akorát. Nepíšeš konkrétní rozlohu bytu, takže těžko soudit.

Přesně. Znám daleko horší podmínky ve kterých děti žijí. Tak byt by se časem sehnal větší to až takový problém by nebyl.. Děkuji za odpověď.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
39
30.11.20 10:35
@Anonymní píše:
Já bych do toho nešla, dokud nebudu mít větší bydlení. A to říkám hlavně proto, že jsem v podobné rozhodovací situaci-vlastně lepší, protože naše příjmy jsou asi 3× vyšší, než vaše a byt máme 3+1.
Jeden pokojíček pro 3 děti (i pro 2) a rodiče spící v obýváku, to mi nepřijde jako šťastné řešení. Jasně, zvládnout se to dá, zvládne se vše, když se musí. Ale já bych do toho dobrovolně nešla.
Ty máš ale jednu výhodu - věk - můžeš si dát klidně 5 let na řešení a rozhodování (někdo by řekl i 10). Já už tolik ne, můj strop pro dítě je 35 a už se to ke mě valí :P
Anonym doufám pochopitelný.

Ahoj a díky za názor.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8599

@Záhadná no tak nevím, na co se ptáš. Třetí očividně chceš, tak si pořiďte větší byt a hurá do dalšího dítěte.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
@Záhadná píše:
Přesně. Znám daleko horší podmínky ve kterých děti žijí. Tak byt by se časem sehnal větší to až takový problém by nebyl.. Děkuji za odpověď.

No jestli je pro tebe pádný argument, že někde děti žijou hůř, tak si jich pořiďte třeba 10 :nevim: Taky můžete odpojit vodu a elektriku, víš, kolik % lidí na světě tyhle vymoženosti nemá? :P :P Mimochodem, proč tedy shánět větší byt „časem“? Čím jsou děti starší, tím bývá stěhování náročnější (školy, školky, přátelé, kroužky…). Proč nesháníte teď?

• Citovat
  • Nahlásit
7083
30.11.20 10:41

Mate nasetrino na pripadne zle casy? Pokud jste schopni setrit, tak bych do toho sla. jinak ne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2002
30.11.20 10:45

Šla bych do toho za podmínky, že dokážete sehnat větší byt. Máme tři děti - dva kluky -15, 13 let a 1 holku 11 let, bydlíme ve 4+1. Dlouhá léta byly všechny děti pohromadě (samy to tak chtěly), až vloni šla holčička do samostatného. Kluci jsou spolu. My jsme i uvažovali, že dáme klukům naši ložnici (máme obrovskou a dokonce by se dala přepažit a vytvořit dva samostatné pokojíčky), ale oni nechtěli. Ale v tomhle věku už ta potřeba někam zalézt a být chvilku sám prostě je. Na druhou stanu, já ani manžel jsme nikdy samostatný pokoj neměli a vyrostli jsme celkem normálně. Co se financí týká, tak moc neporadím. Já celou dobu pracuju, takže máme trvale dva příjmy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat