Třetí dítě - nechat nebo jít na potrat

Anonymní
14.2.21 14:54

Třetí dítě... Nechat nebo potrat

Ahoj.. jsi si pro „radu“, názor.. nějak názor co by kdo v dané situaci dělal.. je mi jasné, že rozhodnutí je jen na nás.. jen poprosím prosím zdrzte se nějakého urážení.. děkuju

Máme doma už 2 plánované děti 17 měsíců od sebe.. mladšímu teď bude 5 měsíců.. a já zjistila, že jsem zhruba v 10tt, takže času na rozmýšlení moc nezbývá.. zjištěno takhle pozdě z důvodu nepravidelné ms kvůli kojení a za 12 let s partnerem se nám žádná nehoda nestala.. tak jsem tomu nevěnovala az takovou pozornost.

Ale teď nevíme co dál.. nevíme jestli by jsme 3 zvládli.. jak finančně, tak aby to nebylo nefér vůči nejstaršímu.. mladší 2 by byli naprosto nesamostatní, takže by spolkli většinu pozornosti.. ještě by se muselo pořídit nové auto, protože do aktuálního 3 sedačky nedáme ani kdyby jsme se stavěli na hlavu..
Opravdu nevíme co dál.. potrat byl pro mě vždy nepřijatelný, ale zase dostat se do nějakých problemu nechceme.

Zázemí máme, dostavěli jsme barák, takže by se vešlo.. ale přišli jsme tim o většinu naspořených zásob a hypotéka k tomu.. měsíčně nám zbývá tak do 5 tisíc max.. bojím se, že by to bylo opravdu tak tak.. a bojím se aby to neodneslo nejstarší.

Příspěvek upraven 14.02.21 v 15:22

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1494
14.2.21 14:59

Muj nazor - na potrat bych nesla. Kdyz uz se stalo, stalo se a pokud bych netrela bidu s nouzi, 3 deti bych zvladla. Priste poradnou antikoncepci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9181
14.2.21 15:00

Pokud máte kde bydlet, práci, zdraví, tak bych do toho šla. To dítě si vás našlo a děti budou parťáci, i když to bude náročné. Já měla tři děti během 5 let a teď už je to fajn od té doby, co nejmladšímu byly tak dva. Auto jsme si pořídili ojeté Ford Galaxy a tři sedačky se tam vejdou v pohodě. Náklady na další dítě byly minimální. Všechno nejmladší zdědil. Držím palce

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
53948
14.2.21 15:04

To si musite doma vydiskutovat. My nezname financni, bytove moznosti.
Ja bych si dite nechala, stavajici rodicak bych dala na maximum. Jednou se stejne vratis do prace, tak bude daleko lip. Ale ty se musis ridit dle svych moznosti a ne dle rad tady.
My ti dite zivit nebudeme.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5423
14.2.21 15:08

Jakj jste na tom finančně? Příjmy, výdaje… jaké máte bydlení? Dům, byt… 2+1, 4+1? tohle tu nikdo netuší jak to vše máte.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
14.2.21 15:09

@Kosopemi děkuji.. ono bohužel při kojení může být jen určitý druh antikoncepce a k tomu byl použitý i kondom.. takže o zanedbání to myslím si není.. opravdu nemáme tušení jak se to mohlo stát :nevim: za těch 12 let se nic nestalo a to jsme si párkrát pozor nedávali..

@Ariadne děkuju.. zázemí máme, ale už by to bylo finančně opravdu k nule.. vím, že výdajů by moc nebylo už mladší teď většinu věcí dědí.. ale až pak půjdou postupně do školy, tak to bude lítat.. sice by to vycházelo, že bych se pomalu vracela do práce, ale kdo má víc dětí ví, že že začátku je víc doma než v práci kvůli nemocem že školky..

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
14.2.21 15:14

Teď jsme dostavěli barák, dítě by se vešlo.. ale padli na to skoro veškeré úspory a hypotéka k tomu.. samozřejmě nějakou rezervu pro případ nouze máme.. partner vydělává slušně.. teď nám zbývá měsíc tak do 5tisic max.. když si spočítáme kolik v nejhorším stojí ještě mléko na celý měsíc, tak by to bylo opravdu tip top.. s tím, že nejstarší by pak přibyli výdaje za školu..

• Citovat
  • Nahlásit
2115
14.2.21 15:17
@Anonymní píše: … děkuji.. ono bohužel při kojení může být jen určitý druh antikoncepce a k tomu byl použitý i kondom.. takže o zanedbání to myslím si není.. opravdu nemáme tušení jak se to mohlo stát :nevim: za těch 12 let se nic nestalo a to jsme si párkrát pozor nedávali..

Dítě si vás našlo. Těší se na vás.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
14.2.21 15:21

Důvody k potratu nemáš nijak závažné. Nechoď na to, jinak budeš litovat celý život. Já jsem tuhle chybu udělala a na nátlak partnera na potrat šla. A bolí mě to a litovat toho budu do smrti…

• Citovat
  • Nahlásit
10763
14.2.21 15:23

Edit, chyba serveru

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
996
14.2.21 15:25

Jakože žijete s 5000k na mėsíc?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10763
14.2.21 15:28

Já mám dvě malé děti, 20 měsíců od sebe a pokud bych teď otěhotněla, dítě bych si nenechala. Jsem teď ráda, že se jim zvládnu jednotlivě věnovat a vše zvládat. Na sebe taky čas nemám. Navíc na rovinu, člověk nikdy neví, jestli na ně nezůstane jednou sám a to bych fakt nezvládla. Jak finančně, tak psychicky a časově. Ale u nás by se to už stát nemělo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
14.2.21 15:28
@toma0105 píše:
Jakože žijete s 5000k na mėsíc?

Po zaplacení všech věcí jako je hypotéka, pojistky atd a základní jídlo (ne žádné dobroty atd navíc).. nám zbývá do 5 tis na vše ostatní

• Citovat
  • Nahlásit
1312
14.2.21 15:29

Dítě bych si nechala, ale rozhodnutí je na tobě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
14.2.21 15:30

Mám tři děti během 3,5 roku, chtěné, chtěli jsme tři. Ale energetickou rezervu už nemám a kdybych nedejbože otěhotněla, spíš bych šla na potrat. To musíš vědět ty, jak přesně na tom finančně, energií atd jste…

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat