Třetí dítě, velký věkový rozdíl

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

kacckaJ
Kecalka 149 příspěvků 01.04.18 21:40
Třetí dítě, velký věkový rozdíl

Ahoj maminky, zajímalo by mě, jestli je tady nějaká maminka, která už má odrostlejší děti a i přes to, se dala na další. Máme doma dvě děti, starší v 7 třídě, mladší půjde do první. Poslední dobou si pořád představuji jaké by to bylo ještě s jedním dítětem a opravdu můžu říct, že po tom miminku strašně moc toužím. Už jsme to probírali i s manželem, jen si nějak nejsem jistá tím věkovým rozdílem mezi dětmi, jestli už to není moc… :?

Reakce:

Limi123
Závislačka 3509 příspěvků 01.04.18 21:44
@kacckaJ píše:
Ahoj maminky, zajímalo by mě, jestli je tady nějaká maminka, která už má odrostlejší děti a i přes to, se dala na další. Máme doma dvě děti, starší v 7 třídě, mladší půjde do první. Poslední dobou si pořád představuji jaké by to bylo ještě s jedním dítětem a opravdu můžu říct, že po tom miminku strašně moc toužím. Už jsme to probírali i s manželem, jen si nějak nejsem jistá tím věkovým rozdílem mezi dětmi, jestli už to není moc… :?

Od sestry jsem 10 let, od bratra 13. V detstvi i v dospelosti mame uzasny vztah, jsem strasne rada, ze je mam! Proc by to melo byt moc?

Luciiiš83
Kelišová 5513 příspěvků 01.04.18 21:45

@kacckaJ my máme děti o 8 let… Dcera bude vycházet z devítky a syn měl osm let. Před dvěmi lety jsme začali taky uvažovat o miminku touha byla velká nyní jsem v 15 tt strašně si to s manželem užíváme a všichni se těšíme.

Regina Hero
Nadpozemská drbna 27337 příspěvků 01.04.18 21:46
@kacckaJ píše:
Ahoj maminky, zajímalo by mě, jestli je tady nějaká maminka, která už má odrostlejší děti a i přes to, se dala na další. Máme doma dvě děti, starší v 7 třídě, mladší půjde do první. Poslední dobou si pořád představuji jaké by to bylo ještě s jedním dítětem a opravdu můžu říct, že po tom miminku strašně moc toužím. Už jsme to probírali i s manželem, jen si nějak nejsem jistá tím věkovým rozdílem mezi dětmi, jestli už to není moc… :?

třetí dítě jsem měla, když měly ty první dvě 18 a 15 let… věkový rozdíl byl ideální… :D ;) a aby nebyla ta naše třetí sama, pořídili jsme jí za tři roky ještě ségru, takže máme vlastně dvě a dvě děti… ty velké už jsou z domu a my máme doma zase jen dvě malé…

Martina84
Ukecaná baba ;) 2013 příspěvků 01.04.18 21:50

Naši si pořídili segru když mě bylo 18 a bráchovi 15. Rozhodně to byla pro celou rodinu pozitivní změna a máme se rádi. Neboj se toho, deti už ti pomůžou a ty si miminko užiješ :)

anathema
Echt Kelišová 7676 příspěvků 01.04.18 21:52

@kacckaJ v létě porodím třetí dítko a starší děti budou v té době mít 14 a 9 let :lol:
Myslím, že to bude o. k…uz se všichni těší ;)

Alušáček
Závislačka 3180 příspěvků 01.04.18 22:17

@kacckaJ Podle me je to idealni věkový rozdíl, lepsí než mít 3děti v rozpetí pár let a nic nestihat, být první roky věçně uštvaná a pořádně si neužít ani jedno. Taky mám děti s velkým věkovým rozdílem, tedy jen dvě, ale žádné negativum jsem neobjevila. :)

brumdinka
Nadpozemská drbna 25345 příspěvků 01.04.18 22:22

Jestli jste s tím s manželem srovnaný tak věkovej rozdíl, fakt neřeš, já mám dvě segry jednu o deset a druhou o 12 let starší a jsme naprosto v pohodě všechny tři… mám známou, která má ted´miminko kluka…mají ještě holčinu v sedmé třídě a kluka, kterýmu už bylo 18náct a vpoho rodinka :andel:

SannaZ
Kecalka 182 příspěvků 01.04.18 22:23

Já a sestra jsme od sebe 12let. Vztah máme hezký, ale zezačátku to byl boj. Přivedli mě k hotové věci, že prý budu mít sourozence a já začala vyvádět, že žádného nechci. Naši byli rozvedení a mamka si našla přítele, dítě čekala s ním. Bála jsem se, že mezi námi budou dělat rozdíly. Teď je sestra v 1. třídě a narodil se nám malý bráška. Sestřička se stará, hlídá, přebaluje… Podle mě to je v pořádku, i přes věkový rozdíl.

Uživatel je onlineLenka_Hal
Kelišová 5287 příspěvků 01.04.18 22:25

Starsi maji skoro 13 a skoro 10, nejmladsi ma ted 15mesicu. Je to jejich princezna, milacek…hlavne uz nejsou zadne problemy s zarlenim, to maji mezi sebou jen ti starsi. :roll: Staraji se, hraji si s ni…

Eridana
Ukecaná baba ;) 1493 příspěvků 01.04.18 23:16

Jestli je starší v 7. třídě, tak má cca 13 let, mladší kolem 6-7 let a kdybyste teď měli mimčo, bude to stejný věkový rozdíl jako mezi prvním a druhým. Takže v tom nevidím problém, už máte zkušenosti :)

mrav
Neúnavná pisatelka 18025 příspěvků 02.04.18 00:14

Starší sourozenci můžou být výhoda, my jsme byli taky tři v rozestupu necelé 2 roky a 10 let. Od toho staršího se mladší učí, je pro něho vlastně takový starší kamarád.

kve-tinka
Závislačka 4388 příspěvků 7 inzerátů 02.04.18 07:19

Podle mě nejde o věkový rozdíl sourozenců, ale o věk rodičky… :nevim:
Sama budu mít mezi dětmi rozdíl, kluk bude mít 5 a druhé se zatím neplánuje. Ale taky jsem prohlásila, že do 35 chci mít odrozeno.
Pro mě není pozdější rodičovství nějak v kurzu.

Monchichik
Kelišová 5097 příspěvků 02.04.18 11:15

Starším bylo 13 a 14,když se ten poslední narodil. Takže to byl a je vlastně jedináček, protože kluci samozřejmě neměli o mimino moc zájem, když povyrostl chodili na střední školy, pak na vejšku, takže nebyli doma a teď už jsou dospělí a doma už taky nebydlí. Takže my jsme rádi, že toho posledního máme a nejsme sami :lol:. Jinak já jsem se sestrama s jednou o 6 let, s druhou o 12let a sešly jsme se až v dospělosti, rozdíly byly taky dost velké.

2016
Stálice 78 příspěvků 02.04.18 11:55

U nás jde o čtvrté dítě. Když se nejmladší narodil, bylo starším 18,15 a 8 let. Nyní teda 20,17,10 a 2 :D.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Jak měřit teplotu? Jednodušší už to být ani nemůže

Doba, kdy v žádné domácí lékárničce nechyběl klasický rtuťový teploměr, už je... číst dále >

Co když vás auto nechá ve štychu? Nepodceňujte rozsah asistenčních služeb

Myslíte si, že základní asistenční služby obsažené v povinném ručení nebo v... číst dále >

Články z Expres.cz

Rozhovor s českým Freddiem Mercurym: Na začátku mi nadávali do teploušů

Freddie Mercury žije! A je to Čech! Známý norský klub takto vychvaloval... číst dále >

Kanadský život Lucie Vondráčkové: Na čím klíně zpěvačka sedí?

„Jsem kanadská matka,“ těmito slovy se Lucie Vondráčková na konci srpna... číst dále >

Články z Ona Dnes

Život Livie Klausové ovlivnil pobyt v dětském domově i smrt otce

Zatímco Václav Klaus byl jako prezident jedněmi obdivován a druhými... číst dále >

O holky se postarám, slíbil Mirek snoubence, která zemřela v den svatby

Simona zemřela pár hodin před vlastní svatbou a zoufalému snoubenci zůstaly... číst dále >