Třetí porod - váha miminka

31
16.8.15 01:13

Třetí porod váha miminka

Maminky, jaké máte zkušenosti se třetím porodem? Zvlášť, když je miminko větší než ty předchozí. Můj první porod chlapeček 3,5 kg (dost obtížný), druhý holčička 2,6 kg a málem jsem nedojela do porodnice. Teď mě čeká třetí porod během tří let a miminko vypadá, že bude mít přes 4 kg.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

31691
16.8.15 01:21

Já měla třetí nejdelší, ale nejvíc v pohodě, hodně dlouhý intervaly mezi kontrakcema. ale teda měla jsem oproti prvním dvěma porodům malý mimčo, první dva mli 3,67 a 3,89, a třetí 3,09. ale myslím že velikost mimča s rychlostí porodu moc nesouvisí, pokud nemá fakt přes 4,5 kila. a taky dost záleží na obvodu hlavičky..ty měli synové 34,38, a 33..takže třetí o 5cm míň než druhej…takže fakt pohoda.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6465
16.8.15 01:27

K porodu zvesela a zadny strach, muze a zrejme bude to fofr a v pohode, neboj se.

Pro zajimavost ja to tak mela.
Prvni syn vyvolavani a posleze akutni cisar a 2,8. Des.
Druhy syn prirozene, lec porod trval 12 hodin. 4 kila. Celkem OK.
Treti miminko prirozene, od prdnuti vody 4 hodky, z toho kontrakce asi dvacet minut, porod krasnej, uzasnej. Dcerka 4,2 a bylo to nejlepsi! :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31
16.8.15 01:32
@majdula1 píše:
K porodu zvesela a zadny strach, muze a zrejme bude to fofr a v pohode, neboj se.Pro zajimavost ja to tak mela.
Prvni syn vyvolavani a posleze akutni cisar a 2,8. Des.
Druhy syn prirozene, lec porod trval 12 hodin. 4 kila. Celkem OK.
Treti miminko prirozene, od prdnuti vody 4 hodky, z toho kontrakce asi dvacet minut, porod krasnej, uzasnej. Dcerka 4,2 a bylo to nejlepsi! :srdce:

Mám za sebou lehký i těžký porod, tak vím do čeho jdu. Jenom mám úzkou pánev, tak se bojím, že velké miminko nepůjde moc dobře ven.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7016
16.8.15 07:28

Treti syn byl nejtezsi a u jeho tlaceni jsem se nejmin nadrela, slo to dobre. Tlacila jsem teda ve vzprimenem kleku, na zadech by to bylo horsi.
Tlaceni bolelo jak krava, tudiz me pak prijemne prekvapilo, ze mam jen dva stehy. Mimochodem odhad 5 dnu pred porodem 3kg :lol: A ja akorat stresovala, proc je na termin furt tak malickej a jestli mu neco nechybi :mrgreen:
Jinak byl treti porod pohoda, kontrakce jako slabe menstruacni bolesti az do uplneho otevreni, fakt pohodicka.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9358
16.8.15 07:48

Já myslím, že třetí dítě vytlačíš jedna dvě. A je jedno, jestli to bude čtyřkiláček. ;) Spíš jde podle mě o obvod hlavičky, a tu mívají mimina dost podobnou. Takže jestli jsi neměla předchozí děti s větší hlavou, tak bych se tak nebála. Já měla třetí dítko taky čtyřkilové (první 3700, druhé 3500g) a tlačení bylo nejlehčí. Resp.ani jsem netlačila, mimino vyklouzlo nějak samo. :D Takže žádný strach. Jedině ten dojezd do porodnice, že? ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2536
16.8.15 08:26

U mě první porod vyvolaný tabletou + oxytocin desnej trval 20 hodin.
Syn 3300 g
Druhy porod vyvolaný tabletou stahy nepravidelně bez bolesti od prvního bolestivého stahu dcera za 15 minut venku váha 3000 g fakt pohoda cítila jsem se jakoby nic nebylo.
Třetí porod nejhezčí začal přirozeně trval asi 14 hodin ale jen slabší menstruační bolesti od prvních bolestivých stahu dcera za 15 venku byl bez jakýchkoliv zásahu lékařů naprosto přirozeně. Dcera 2900 g

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12488
16.8.15 09:06

Mám všechny tři vyvolávané tabletou. Holka prcek 3,04kg, kluci pak 3,82 a 3,79. Kluci mi šli hůř, ale nejspíš to bylo i tou rychlostí, páč u holky od tablety 12h, kluci 4,5h a 3 a třičtvrtě hodiny.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
548
16.8.15 09:10

První dcera 3,95 kg, druhá dcerka 4,50 Kg a třetí mimi mi už nedoporučily, že by mohlo mít už kolem 5 Kg :roll:. Obě rozené normálně, druhý porod rychlý :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
47200
16.8.15 10:04

Treti porod jsem měla opět rychlý, pohodovy, nemůžu si stěžovat.
Proti holkam byl poslední kluk o půl kila těžší. Na porod to vliv nemělo.
Dcery měly 3kg a pár drobných a syn měl přes 3,5kg.
U první jsme jeli moc brzo a 4h. čekali v porodnici než se dcera narodila.
U prostredni jsem nepoznala že rodim, to jsme ještě byli na kolotocích na pouti bez priznaku a za 3h.byla dcera venku :-D dokud nepřišly doma tlačící kontrakce taky jsme dojeli a za pár minut byla venku. A třetí v podstate skoro to samé.
Mám totiž tu druhou dobu porodní rychlou, celkem slabé kontrakce, spíš mě jen pálí stehna a v oblasti míchy a pak najednou sup a jde se rovnou na tlačení.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
elot
16.8.15 10:19

Třetí porod za tři hodiny a málo nevážil! :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
10705
16.8.15 11:33

Naše děti měly hmotnost v rozmezí 3290 až 3380. Poslední byl nejrychlejší, 11 min po příjmu se dcerka narodila.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2527
17.8.15 20:07
@amka.82 píše:
První dcera 3,95 kg, druhá dcerka 4,50 Kg a třetí mimi mi už nedoporučily, že by mohlo mít už kolem 5 Kg :roll:. Obě rozené normálně, druhý porod rychlý :lol:

Co to je za blbost, to ti jako fakt nedoporucili třetí mimco kvůli váze? :think: jako moje první měla 4460 g, druhý narozen v 37+1 s váhou 3550 g a třetí 4850 g. V pohodě to nebylo, jsem dost štíhlá. Hlavičku měl 36 cm, ale ten hrudnicek, to byl mazec. Celkově ten konec byl dost zvláštní, těžko popsatelny, ale nakonec bez jediného stehu. Porodit hezky jdou i velké děti. O té váze to tak úplně není.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1716
23.10.15 02:35

Tak uz muzu prispet svoji zkusenosti s tretim porodem a vahou miminka. :)
Prvni porod cca 12 hod v porodnici(prijela jsem otevrena na 3-4cm) - vaha 3850g.
Druhy porod cca 4 hod v porodnici (otevrena na 3-4 cm) - vaha 4150g.
Treti porod 2 hod v porodnici ( otevrena na 7-8cm) - vaha 3980 g.
Druhy a treti porod sly oproti prvnimu hladce, rychleji. Ten treti byl proste „za odmenu“ - ale hlavne diky psychicke priprave.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama