Třetí PPM nižší než předchozí dvě

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Miasofi
Kecalka 486 příspěvků 10.12.18 10:06
Třetí PPM nižší než předchozí dvě

Hezký den, přišla mi první PPM a zarazilo mě, že je nižší než předchozí dvě. Mladší dítě má dva a půl a nastupovala jsem prvního listopadu. Měla jsem za to, že PPM by měla být stejná nebo vyšší, než předchozí :think:

Nevíte, čím by to mohlo být? Rozdíl dělá skoro 1000,– :nevim:

Přečtěte si článek: Rodičovský příspěvek 2019: Aktuální informace

Reakce:
Miasofi
Kecalka 486 příspěvků 10.12.18 10:08

Jinak jsem pořád na tu samou smlouvu na dobu neurčitou u jednoho zaměstnavatele. A mezi koncem RD a nástupem na MD jsem byla dva měsíce v PN.

Yukii
Ukecaná baba ;) 2446 příspěvků 10.12.18 10:31

@Miasofi nejlepší budeš mít, když si tam přímo zavoláš a zeptáš se jich. Došel ti už dopis s denním vyměřovacím základem? Je nižší, než ty předchozí?

Miasofi
Kecalka 486 příspěvků 10.12.18 10:41

@Yukii
Dopis mi nepřišel ani jednou. A vyměřovací základ už asi nezjistím, v internetovém bank.mám výpisy max dva roky zpětně. Právě jsem chtěla zjistit nějaké zkušenosti, než budu volat do práce.

Kristyna.Vechtova
Echt Kelišová 9262 příspěvků 10.12.18 10:52

A neponížila to náhodou ta PN? :) A jinak denní vyměřovací základ by měl být vidět teď u této MD tak si to spočítej na dny za listopad a uvidíš zda Ti to kleslo když víš jaký je rozdíl :)

Uživatel je onlinej.a.n.i1
Hvězda diskuse 64157 příspěvků 3 inzeráty 10.12.18 11:14

@Miasofi Tipuju blbe vyplnene papiry v praci. Ale zkusila bych nejprve zavolat na ossz a domluvit se tam.

Miasofi
Kecalka 486 příspěvků 10.12.18 13:53
@Kristyna.Vechto­va píše:
A neponížila to náhodou ta PN? :) A jinak denní vyměřovací základ by měl být vidět teď u této MD tak si to spočítej na dny za listopad a uvidíš zda Ti to kleslo když víš jaký je rozdíl :)

No pokud vím, tak PN se právě do výpočtu nároku na PPM nezahrnuje.

Miasofi
Kecalka 486 příspěvků 10.12.18 13:55
@j.a.n.i1 píše:
@Miasofi Tipuju blbe vyplnene papiry v praci. Ale zkusila bych nejprve zavolat na ossz a domluvit se tam.

Takže ale mám pravdu v tom, že by PPM měla být aspoň stejná? Já jsem si nebyla jistá, zda se to týká jen druhé PPM nebo i právě třetí a další. A že by se to vztahovalo k prvnímu dítěti je blbost že? Protože to má už pět a půl.

Yukii
Ukecaná baba ;) 2446 příspěvků 10.12.18 15:17

@Miasofi měla by být stejná. Zavolej si na ČSSZ, která vám vyřizuje ty dávky PPM.

Uživatel je onlinej.a.n.i1
Hvězda diskuse 64157 příspěvků 3 inzeráty 10.12.18 15:34

@Miasofi Jojo, má být stejná, resp. počítaná ze stejného vyměřovacího základu, tj. teoreticky může být vyšší, pokud došlo ke zvýšení redukčních hranic a mě si vysoký plat. Ale vím, že zaměstnavatel na té příloze vyplňuje, zda se jedná o další PPM do 4 let věku předchozího dítka, tak to tam mohl nezatrhnout.

Miasofi
Kecalka 486 příspěvků 10.12.18 16:39

@Yukii @j.a.n.i1
Už jsem volala na ossz a spletli výpočet. Moc díky :kytka:

mattule
Závislačka 3231 příspěvků 29.12.18 00:41

to mě zajímá - já půjdu na ppm rovnou z rodičáku - teda předpokládám,že pokud mám smlouvu neurčitou,mám na to nárok.neměla jsem chut zatím se zaměstnavatelem řešit,ale za chvíli byh měla nastoupit na mateřskou a až pak jim tam chci ten papír donést,jinak rodičák jsme měla mít do kvwtna a ve smlouvě mám,že se mám zaměstnavateli hlásit měs.předem,ož stále splnuju

Miasofi
Kecalka 486 příspěvků 29.12.18 07:30
@mattule píše:
to mě zajímá - já půjdu na ppm rovnou z rodičáku - teda předpokládám,že pokud mám smlouvu neurčitou,mám na to nárok.neměla jsem chut zatím se zaměstnavatelem řešit,ale za chvíli byh měla nastoupit na mateřskou a až pak jim tam chci ten papír donést,jinak rodičák jsme měla mít do kvwtna a ve smlouvě mám,že se mám zaměstnavateli hlásit měs.předem,ož stále splnuju

Určitě nárok máš. A až ti gyn.dá papíry na mateřskou, tak to jen pošleš do práce. Skončí ti rodičovská dovolená a začne mateřská.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Rozhovor: Jak přirozeně otěhotnět nebo připravit tělo na IVF

Na Lenku Malcher se mimo jiné obrací ženy, kterým se nedaří otěhotnět. Věnuje... číst dále >

DIY: Karnevaly se blíží. Vyrobte dětem originální masku

Každý, kdo se v posledních letech zúčastnil dětského karnevalu, ví, že se to... číst dále >

Články z Expres.cz

Komentář: Pirát Bartoš chce být premiér. Nabídne víc než legalizaci konopí?

Pirátská strana odstartovala kampaň do Evropského parlamentu. Na... číst dále >

Dáda Patrasová je zpět na Instagramu. Jsi kočka, na toho dědka se vykašli, vzkazují jí fanoušci

Dagmar Patrasová (62) se vrátila na sociální sítě a fanoušci z toho šílí!... číst dále >

Články z Ona Dnes

Dárky z vánočního kvízu jsou rozdané. Kdo bude mít dalšího Ježíška?

Jako odměnu jsme si pro naše věrné čtenářky a čtenáře již tradičně připravili... číst dále >

Vyprošťováky, které vás po divoké noci nakopnou do nového roku

Silvestrovská noc bude možná dlouhá a zábavná, ale první novoroční ráno může... číst dále >