Třetí těhotenství - ano nebo ne?

241
5.4.17 11:54

Třetí těhotenství - ano nebo ne?

Ahoj holky, jdu si poslechnout jakékoliv Vaše názory, jsem totiž už dva dny v takovém stavu, že fakt nevím, co dál… Radovat se nebo plakat??

Mám doma 2 syny (4,5 let a 17 měsíců) a včera jsem zjistila, že jsem opět těhu… Holky, jak já mám strach, že to fakt nezvládnu!!! Je to asi úplný začátek (zítra jdu k lékaři takže tak 5-6 týden), už teď je mi hrozně zle a musím fungovat naplno s děckama. Malý by se narodil cca v listopadu (starším budou 5 a 2) takže odvést ráno starší do školky (s miminkem i s dvouletým!), pak kojení a kojení a k tomu bude ten dvouletý vyžadovat si hrát, všude lézt, období vzdoru atd… Acho jo… nevím co dál. Manžel říká, že je rád a že to zvládnem (jenže on je stále v práci :)), ale kdybych mimi už nechtěla, tak vše pochopí…
Já si zase říkám, že co kdyby to byla naše vysněná holčička :), A co pak si taky trochu myslím, že interupce je hnus a zabití života a třeba (třeba taky ne) bych si to pak mohla dlouho vyčítat… Je mi už 34 let. Holky, já fakt nevím… zatím krom manžela tonikdo neví (babka bude jančit, že jsme blázni…). Pište cokoliv, třeba mi ukážete jiný úhel pohledů… Děkuji!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Reakce:

5.4.17 11:58
@mokan píše:
Ahoj holky, jdu si poslechnout jakékoliv Vaše názory, jsem totiž už dva dny v takovém stavu, že fakt nevím, co dál… Radovat se nebo plakat??Mám doma 2 syny (4,5 let a 17 měsíců) a včera jsem zjistila, že jsem opět těhu… Holky, jak já mám strach, že to fakt nezvládnu!!! Je to asi úplný začátek (zítra jdu k lékaři takže tak 5-6 týden), už teď je mi hrozně zle a musím fungovat naplno s děckama. Malý by se narodil cca v listopadu (starším budou 5 a 2) takže odvést ráno starší do školky (s miminkem i s dvouletým!), pak kojení a kojení a k tomu bude ten dvouletý vyžadovat si hrát, všude lézt, období vzdoru atd… Acho jo… nevím co dál. Manžel říká, že je rád a že to zvládnem (jenže on je stále v práci :)), ale kdybych mimi už nechtěla, tak vše pochopí…
Já si zase říkám, že co kdyby to byla naše vysněná holčička :), A co pak si taky trochu myslím, že interupce je hnus a zabití života a třeba (třeba taky ne) bych si to pak mohla dlouho vyčítat… Je mi už 34 let. Holky, já fakt nevím… zatím krom manžela tonikdo neví (babka bude jančit, že jsme blázni…). Pište cokoliv, třeba mi ukážete jiný úhel pohledů… Děkuji!
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5.4.17 11:59

Za mne ano. Znis vydesene, ale tak nějak pozitivně vydesene 8)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3503
5.4.17 12:00

Takže, já mám jedno dítě 10, druhé 8, věk 34 a teď čekám třetí a těším se. :) Uznávám, že máš děti malé, ale já bych do toho šla, zvlášť, když máš i podporu od manžela. A zvládnout se dá všechno. Kromě toho bych řekla, že jsi spíš pro to, si prcka nechat. :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11689
5.4.17 12:00

@mokan
No… to děťátko už je na cestě… Za mě, pokud není pro potrat nějaký extra závažný důvod, jako třeba tvůj zdravotní stav, finanční situace velmi na hraně a tak podobně, tak bych o ukončení těhotenství vůbec neuvažovala. Ber to pozitivně, proč by jsi to nezvládla? ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3503
5.4.17 12:01
@Tichošlápek píše:
Za mne ano. Znis vydesene, ale tak nějak pozitivně vydesene 8)

Jste byla rychlejší. Koukám, že to obě vnímáme stejně. :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1631
5.4.17 12:04

Měla jsem to naprosto stejné. Doma dva kluci - 3 a 1 rok a já těhu. Manžel nechodil domů před 8 večer, všechno na mně. Bylo mi 35 a poslední porod velmi komplikovaný. Zkrátím to… narodila se mi naprosto úžasná holčička - fakt miminko za odměnu. Samozřejmě to nebylo úplně easy, ale když přeskočím do současnosti, mám doma sestavu - 1., 3., 5. třída. Jsou perfektní, mají se rádi, drží při sobě. A já jsem neskutečně šťastná, že je mám - všechny tři! Neboj, bude to fajn.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Jen si miminko nech, jak rada bych ho mela.Taky bych mohla mit treti, ale bohuzel uz jsem po treti revizi nejak se nedari.za me ano nechej.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Já by jsem si mimi urcite nechala :lol: Je krásný mít domov plny děti ;) Pokud nemáte problémy finanční atd tak nevahej. A školku a takové věci zvladnes ani nebudeš vědět jak.To si rikas ted, jak to bude, ale počkej az budeš v tom kolotoči :D Sice se asi nezastavis ale zvládat to budeš. A věk? Prej už 34 :mrgreen: Holka ty jsi ještě mlada :D Jinak gratuluji :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
5.4.17 12:05

@mokan Dostala.jsem se do stejne situace mesic zpet…mam stejne stare syny…a bylo mi od zacatku taky špatně, sotva jsem fungovala. Nakonec jsem sla na interrupci a teda nelituji toho. Paradoxne se mi. ulevilo…myslim ze by deti hodne stradaly, jsou jeste male a chceme se jim naplno venovat. Ja mela druhe těhotenství rizikove a prislo mi ze mi starsi syn utekl za tu dobu mezi prsty…a mam po druhem porodu urologické potize, tak jsem se bala co by to udelalo ted.

Prosim anonymne, citlivé.

• Nahlásit
  • Citovat
31691
5.4.17 12:06

Neboj, to zvládneš :hug: taky mám 3, a neměnila bych. a to není třetí vysněná holčička, ale třetí klučík, přesto je to miláček :* A od porodu bych nejstaršího minimálně do konce roku, spíš tak do března, ze školky odhlásila, odpadne to vypravování v zimě se 2 dětma, a hlavně nejstarší nebude tahat k novoškovi bacily.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
@mokan píše:
Ahoj holky, jdu si poslechnout jakékoliv Vaše názory, jsem totiž už dva dny v takovém stavu, že fakt nevím, co dál… Radovat se nebo plakat??Mám doma 2 syny (4,5 let a 17 měsíců) a včera jsem zjistila, že jsem opět těhu… Holky, jak já mám strach, že to fakt nezvládnu!!! Je to asi úplný začátek (zítra jdu k lékaři takže tak 5-6 týden), už teď je mi hrozně zle a musím fungovat naplno s děckama. Malý by se narodil cca v listopadu (starším budou 5 a 2) takže odvést ráno starší do školky (s miminkem i s dvouletým!), pak kojení a kojení a k tomu bude ten dvouletý vyžadovat si hrát, všude lézt, období vzdoru atd… Acho jo… nevím co dál. Manžel říká, že je rád a že to zvládnem (jenže on je stále v práci :)), ale kdybych mimi už nechtěla, tak vše pochopí…

Ahoj, neřeknu Ti nazor na vaší situaci ale řeknu Ti jak to máme my. Jsme 4 děti. Mě 25, sestra 24, pak dlouho nic. Pak brácha 18 a sestra 15.. Když se o tom bavím s mámou tak říká že to občas byl masakr ale prý by neměnila. Známá má syny 5,4,3..Ta je zralá na pověšení.. ale šla do toho že to tak chce a o děti se takřka nestará. Nejsou to žádní sociální případi.. jen prostě spíš věnuje čas FCB než klukům. Všichni 3 shnilý chrup. Věčně marod, furt se perou.. Prostě si nevybereš. Ale jestli finance nejsou problém.. tak hurá do toho ???? My pracujeme na druhém dítěti a chci další a další..

• Nahlásit
  • Citovat
5522

@mokan Lehké to ze začátku nebude, ale k nezvládnutí to není. Děti mám také dva roky od sebe a hukot to byl hlavně první půlrok - pak se vše rychle zlepšovalo. Věřím, že to zvládnete :hug:.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5.4.17 12:07
@Tichošlápek píše:
Za mne ano. Znis vydesene, ale tak nějak pozitivně vydesene 8)

Taky me tak přijde :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3141
5.4.17 12:08

Hele, mám dětí 5, po dvou letech a dá se to. Stojí to za to, bude z nich prima parta:-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama