Třetí těhotenství, jak to sdělit manželovi?

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
WojKa
Zasloužilá kecalka 638 příspěvků 10.03.19 04:39
Třetí těhotenství, jak to sdělit manželovi?

Holky, mám tak trochu větší problém. Mnohým z vás to bude připadat, že je to fajn, ale já jsem z toho opravdu na prášky.
Neočekávaně jsem otěhotněla, zatím to nemám ani potvrzeno od lékaře, ale pokud tt nelžou…
Mám doma tři děti ze dvou těhotenství předcházejících. Jde o to, že děti jsou stále ještě hodně malé (3,5 a 2×2 roky).
Vím, že jsme s manželem ujeli, ale bylo to čtyři dny před ovulací (už několik měsíců sleduji bt a další znaky, abych případnému těhotenství předešla, no evidentně neúspěšně), tak jsem si myslela, že to určitě vadit nebude, vždyť kolik párů se snaží a nevyjde jim to.
Jsem teď v takovém stavu totálního rozpolcení, na jednu stranu to beru jako požehnání, na druhou nám přinese další dítě spoustu problémů a komplikací…méně času na starší děti, už bychom se taky nevešli do jednoho auta a pravděpodobně museli koupit větší atd.
Vůbec nevím, jak to oznámit manželovi, protože vím, že ho to rozhodí a asi nebude rád. Opravdu nám děti občas dávají zabrat. Tímto je připravím o čas, který bych s nimi mohla trávit. Vůbec nevím, co dělat.
Jak mu to sdělit? Jakým způsobem, aby to bylo co nejšetrnější? Nějak ho na to připravit? Měla jste to některá taky tak? Neplánované těhotenství, doma už víc dětí a partner to nakonec vzal dobře?
Budu ráda za sdílení vašich zkušeností. Děkuji

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:
Verun83
Echt Kelišová 9434 příspěvků 10.03.19 05:04

Stalo se. Proste mu to rekni. Jak ho chces na to pripravit?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.03.19 05:06

Pokud by šlo o existenční rodinný problém asi bych to vyklopila narovinu. Partnerovo stanovisko je důležitý. Hned si ujasnit priority a uvidíš.

Lainaire8
Závislačka 2834 příspěvků 10.03.19 05:48

U nás by byl chlap štěstím bez sebe, já naopak :lol: :lol: ale my máme barák a finance, takže vlastně nic není problém, možná až na ten čas jak píšeš… Prostě mu to řekni narovinu, potřebuješ vědět jeho názor a stanovisko… A do budoucna radím řešit antikoncepci, abys takto brzo neřešila ještě další přírůstek :mrgreen:

Kostroma
Kecalka 281 příspěvků 10.03.19 05:52

Bracha mel se svagrovou dva kluky a tak nejak se stalo, ze jeste otehotnela. On to teda musel dost jakoze rozdychat, a jeste mnohem vic pak rozdychaval informaci o tom, ze to budou dvojcatka. Ale slape jim to, jsou v pohode. Proste si najdi klidnou chvili na promluvu a rekni mu to. Vzdyt na tom nic neni. Je to i jeho zodpovednost, snad nemas ceho se bat ne?

WojKa
Zasloužilá kecalka 638 příspěvků 10.03.19 05:58

@Lainaire8 no, my máme taky barák obrovský, dětí bychom mohli mít dvacet a pořád bychom je měli kam dát. :lol:
A ano, budu to řešit jiným způsobem příště. Třeba bude nakonec rád.
@Kostroma no…znám několik případů, kdy se stalo, že se narodili dvoje dvojčata po sobě jedné ženě, tak snad aspoň tohle by nás minulo, když už jedny doma máme. 8o :mrgreen:

Kostroma
Kecalka 281 příspěvků 10.03.19 06:09

@WojKa Ty brdo, tak to uz by bylo fakt velky pozehnani, kdyby to byly znova dvojcatka! :D napis sem pak, co na to partner, ja jsem zvedava :)

WojKa
Zasloužilá kecalka 638 příspěvků 10.03.19 06:14

@Kostroma pokud to vydržím, řeknu mu to až v sobotu (a pokud do té doby nezačnu blít :?).
Má narozeniny, tak ať to je se vším všudy. :lol:
No, každopádně kdyby to byla dvojčata, což doufám, že nebudou, už vlastně pro ně všechno máme…kočár, mraky hadrů apod. Jen bychom už museli koupit asi autobus. :roll:
Já se vlastně nakonec docela těším, i když mám strach, že se může ještě něco pokazit.

Uživatel je onlineLevandulina
Kelišová 6480 příspěvků 21 inzerátů 10.03.19 07:22

@WojKa Řekni mu to normálně. Má na tom stejný podíl jako ty. Ale pokud mu to chceš říct na narozeniny, tak raději až po oslavě a návštěvách apod. :mrgreen:

WojKa
Zasloužilá kecalka 638 příspěvků 10.03.19 07:37

@Levandulina ano, to mám v plánu. :lol: Překvápko na večer. Doufám, že mu nebudu muset volat rychlou! 8o
No, koupím v týdnu nějaký pěkný test a dostane ho v krabičce.
A přesto, že tom má stejný podíl, tak to bude mega šok. 8)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.03.19 08:02

Ahoj, já jsem na to trochu podobně :-) Třetí jsme neplánovali, partner si „dával pozor“, a v plodné dny jsme byli hodní:), no a jsem v 6+3 tt… pro mě šok, protože mi bude za týden 40.. a mám dvě holčičky 5 a 7 let. Na chlapa jsem byla naštvaná, i když za to může stejně jako já, ale už jsem se s tím srovnala… Partner třetí chtěl, takže on je rád. Já to pořád nějak vstřebávám, neumím si moc představit, že až bude prcek maturovat, tak mi bude 60 :-(. Finance taky neřešíme, ale budeme muset asi přistavět :mrgreen: .
Takže se drž a držím pěstičky :mavam: :mavam:

Mišule86
Kecalka 179 příspěvků 10.03.19 08:17
@WojKa píše:
@Levandulina ano, to mám v plánu. :lol: Překvápko na večer. Doufám, že mu nebudu muset volat rychlou! 8o
No, koupím v týdnu nějaký pěkný test a dostane ho v krabičce.
A přesto, že tom má stejný podíl, tak to bude mega šok. 8)

Přesně tak to udělej. Ale připrav se na to, že nemusí zrovna jásat, ať nejsi zklamaná. V tom případě ho nech ať se s tím srovná a „zvykne“ si. Pak věřím, že bude v pohodě ;) Držím palce :palec:

WojKa
Zasloužilá kecalka 638 příspěvků 10.03.19 08:23

@Mišule86 díky, už jsem mu to řekla. Došlápl si na mě, že co se děje a že mám nějaké divné nálady, tak než to okecávat a koukat na něj, jak je naštvaný, když mu neřeknu, co se děje, tak jsem mu to řekla. Byl bílý jako stěna a myslím, že to bude vstřebávat ještě dlouho. Na mě to teprve teď nějak dolehlo a přijde mi, že to nemůžeme zvládnout!

@Anonymní píše:
Ahoj, já jsem na to trochu podobně :-) Třetí jsme neplánovali, partner si „dával pozor“, a v plodné dny jsme byli hodní:), no a jsem v 6+3 tt… pro mě šok, protože mi bude za týden 40.. a mám dvě holčičky 5 a 7 let. Na chlapa jsem byla naštvaná, i když za to může stejně jako já, ale už jsem se s tím srovnala… Partner třetí chtěl, takže on je rád. Já to pořád nějak vstřebávám, neumím si moc představit, že až bude prcek maturovat, tak mi bude 60 :-(. Finance taky neřešíme, ale budeme muset asi přistavět :mrgreen: .
Takže se drž a držím pěstičky :mavam: :mavam:

Já jsem naštvaná sama na sebe, i kdyby mi manžel říkal, že je to vina nás obou. Mám opravdu další dítě neuvěřitelně zkomplikuje život. Mám hrozný strach. Je mi tedy 30 let, ale doma tři opravdu malinké děti, dvě ještě v plínách…

Mišule86
Kecalka 179 příspěvků 10.03.19 08:28
@WojKa píše:
@Mišule86 díky, už jsem mu to řekla. Došlápl si na mě, že co se děje a že mám nějaké divné nálady, tak než to okecávat a koukat na něj, jak je naštvaný, když mu neřeknu, co se děje, tak jsem mu to řekla. Byl bílý jako stěna a myslím, že to bude vstřebávat ještě dlouho. Na mě to teprve teď nějak dolehlo a přijde mi, že to nemůžeme zvládnout!Já jsem naštvaná sama na sebe, i kdyby mi manžel říkal, že je to vina nás obou. Mám opravdu další dítě neuvěřitelně zkomplikuje život. Mám hrozný strach. Je mi tedy 30 let, ale doma tři opravdu malinké děti, dvě ještě v plínách…

Ja věřím, že to zvládnete.. Asi ti nemusím říkat, že jsou i jiné možnosti.. Ale doufám, že se rozhodnete správně. Přeji vám hodně štěstí :kytka:

WojKa
Zasloužilá kecalka 638 příspěvků 10.03.19 08:32

@Mišule86 pro mě určitě jiné možnosti nejsou. Podělali jsme to, ale já jsem zodpovědná a dítě, byť takové miniaturní, bych kvůli své nezodpovědnosti, nezabila. Prostě to musíme zvládnout.

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Váš příspěvek
Reklama