Třetí trimestr a vlčí chutě

404
11.1.20 19:36

Třetí trimestr vlčí chute

Ahoj holky. Nemáte s tím některá zkušenost? První těhotenství…úplný normal co do hladu a chutí. A teď? Na začátku odložené bagety s okurkami, jenže to bylo ok, bylo to vyvážené. Mazala jsem si vlastní bagety doma. Pak smažený sýr ale ta chuť byla v normálních mezich. Teď už ale cca dva měsíce úplně vášnivá touha po kiwi… to by bylo v pořádku ale sním třeba čtyři ale jedla bych je dál a dál…a taky jiné ovoce, spíš exotické, pomeranč, kokos… ale hlavně to kiwi, nikdy dřív jsem ho nejedla. A furt takový jakoby pocit mezi žízní a hladem a chutí po ovocných stavach salatech a furt kiwi kiwi kiwi… není to pika?! :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Reakce:

1089
11.1.20 19:43

Tak to jsou ještě dobrý zdravý chutě :lol: moje chutě jsou mnohem horší - bramburky, slehacka, palacinky, chlebicky… jím hodně, všechno na co mám chuť, akorát od 2. trimestru mám takový tlak v břiše, který mi některé dny znemoznuje jíst, jako bych měla bandaz zaludku. Termín za 14 dnů a nabrala jsem 13 kg…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11.1.20 19:45

Co je pika? A co my s tím tady? Tak jíš kiwi, hm.  :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1396
11.1.20 19:48

Podle nějakých statistik je prý nejčastější chutí v těhotenství chuť na kyselé, na citrony. Takže okurky se šlehačkou jsou prý jen takový mýtus :). Je fakt, že já teda mohla citronové nanuky po kilech, ale taky jsem třeba měla neustálou touhu po tatarském bifteku - to byly teprve VLČÍ chutě :D. Kiwi je tedy v toleranci, a pokud po nem nemáš vyrážku, jen houšť :).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11.1.20 19:49

První trimestr jsem snědla asi tunu hroznového vína, ve druhém a třetím frčím na kaki a mandarinkách a obecně oranžových věcech (mrkev, dýně atd.). Ovoce a zelenina neublíží, jestli ti to nedělá blbě třeba v žaludku, tak si dej kiwi kolik potřebuješ.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5339
11.1.20 19:51

Taky mám pořád chuť na kiwi a pomerače. Sním dvě až čtyři denně, a to i přes to, že z nich mám slabou kopřivku. Ale je to tak nějak normální chuť, ne vlčí. Teď je doma nemám a žiju. Přisuzuju to spíš sezoně, v prvním trimestru jsem zase měla nektatinky a broskve :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1033
11.1.20 19:58

Já skoro každý den jedla celé pomelo :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1128
11.1.20 20:00

Co bych dala za kiwi a pomeranče. Já včera snědla půlku nutely a musela jsem se krotit abych nedala i tu druhou :mrgreen:. A jsem teprve ve 2 trimestru.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
404
11.1.20 20:27
@Lu1234 píše:
Tak to jsou ještě dobrý zdravý chutě :lol: moje chutě jsou mnohem horší - bramburky, slehacka, palacinky, chlebicky… jím hodně, všechno na co mám chuť, akorát od 2. trimestru mám takový tlak v břiše, který mi některé dny znemoznuje jíst, jako bych měla bandaz zaludku. Termín za 14 dnů a nabrala jsem 13 kg…

No je pravda, že ještě asi můžu být ráda že to nejsou nějaké vyloženě nezdravé věci :D a omítka a tak :D ale jen se pozastavuju nad tím, že normálně člověk má na něco chuť, tak si to dá, a tím se upokojí. Já si ale udělám dvě mísy kiwi a pomeranč po sobě a dala bych si další 8o je pravda, že mám nějak sníženou imunitu a teď je ještě blbé období, a našla jsem, že kiwi se vyznačuje vysokým obsahem C. Ale asi jich není předpokládám třeba sníst 10 8o

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
404
11.1.20 20:30
@Ba-stet píše:
Taky mám pořád chuť na kiwi a pomerače. Sním dvě až čtyři denně, a to i přes to, že z nich mám slabou kopřivku. Ale je to tak nějak normální chuť, ne vlčí. Teď je doma nemám a žiju. Přisuzuju to spíš sezoně, v prvním trimestru jsem zase měla nektatinky a broskve :think:

To je zvláštní, jak to máme stejně. Já taky furt kiwi pomeranče, přesně. Třeba taková jablka mě nijak nevzrusujou :nevim: tak možná to bude tím zimním obdobím, že to má Cčko nebp nějaký antioxidanty nebo co.. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
404
11.1.20 20:33
@zuza92 píše:
Co bych dala za kiwi a pomeranče. Já včera snědla půlku nutely a musela jsem se krotit abych nedala i tu druhou :mrgreen:. A jsem teprve ve 2 trimestru.

S čokoládou to mám přesně naopak. Jako netehotna jsem měla takový rituál v podstatě každodenní, večer kus čokolády. A teď mi najednou nechutná. Hlavne taková ta vysokoprocentni hořká. Dám si spíš jen výjimečně a jen mléčnou, nebo mlecnou s oriskama

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5339
11.1.20 20:43
@Mysiceles píše:
To je zvláštní, jak to máme stejně. Já taky furt kiwi pomeranče, přesně. Třeba taková jablka mě nijak nevzrusujou :nevim: tak možná to bude tím zimním obdobím, že to má Cčko nebp nějaký antioxidanty nebo co.. :nevim:

Já mám teda kiwi a pomeranče ráda i normálně a jsem zvyklá jíst hodně sezoně, takže mě to zas tolik nepřekvapuje (nevím, jak strašnou chuť bych musela mít, abych si třeba pomeranč koupila v létě). Ale co mě udivilo - myslela jsem, že budu hodně bojovat právě s chutí na sladké a bránit se přežírání a tělo si žádá naopak hodně ovoce a překvapivě i zeleniny, který jinak moc nedám. Tak mu věřím :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
404
11.1.20 20:57
@Ba-stet píše:
Já mám teda kiwi a pomeranče ráda i normálně a jsem zvyklá jíst hodně sezoně, takže mě to zas tolik nepřekvapuje (nevím, jak strašnou chuť bych musela mít, abych si třeba pomeranč koupila v létě). Ale co mě udivilo - myslela jsem, že budu hodně bojovat právě s chutí na sladké a bránit se přežírání a tělo si žádá naopak hodně ovoce a překvapivě i zeleniny, který jinak moc nedám. Tak mu věřím :kytka:

No já taky přes sezónu pomeranče atd vůbec nekupuju jime ovoce zeleninu ze zahrady a stačí to a kolem pultů ovoce zelenina chodím úplně chladně :D ale netehotna jím právě i v zimě tohle koupené spíš jen střídmě, stačí mi třeba si sem tam pokapat rybu citronem, sem tam uskladnene jablko, džem, maximálně banán, prostě tak nějak normálně. Ale teď je to fakt úplná bláznivá honba za tím.. a kiwi mi naposledy chutnalo a měla jsem ho když mi bylo asi tak 5 let :lol: netehotna mi nechutná že mi přijde moc kyselé a prostě obecně jsem nechápala proč bych ho kdy měla kupovat :D
Jinak já se třeba i preziram občas, mám právě i obecně záchvaty hladu, ale aspoň zatím, naštěstí, váhové prirustek 7 kg ve 30tt tak jsem v normě snad to vydrží..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
203
11.1.20 23:18

Ahoj, ja prvni trimestr denne jedla na kila hroznovy vino a jablka, snedla jsem vic ovoce nez za celej rok :D ted jsem ve tretim, konkretne 31tt a muzu se uzrat po kaki, kyselejsich mandarinkach a tez kiwi, a chutna mi kyselejsi proste :lol: miluju kompoty, na to namrskam slehacku a jedu bomby. A hlad mam zvlastni po vecerech, ze cejtim prazdnej zaludek ae zaroven vim ze kdybych si neco dala tak budu prejedena. Zizen mam hlavne vecer. Jen si to uzivej :pankac:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12.1.20 08:36

Jé, tak to máme podobné - já si oblíbila pomeranče, grepy a kiwi, taky jsem 30 tt. :lol: :palec: V druhém trimestru jsem jedla borůvky a maliny, doslova na kila… ;) v prvím jsem téměř nejedla, nebo to šlo stejně ven :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama