Třezalka v těhotenském čaji

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
poppaea
Závislačka 3326 příspěvků 16.10.14 13:57
Třezalka v těhotenském čaji

Ahoj,
po dlouhém pročítání knihy od I. Stadelmann Zdravé těhotenství, přirozený porod, jsem se rozhodla, že bych si koupila pár těch různých čajů a olejů, které doporučuje při různých obtížích.
Jenže teprve včera mi docvaklo, že jak v těhotenské směsi, tak v ženském čaji (užívá se mj. i při kojení) je třezalka, o které vím, že se v těhotenství a při kojení vůbec nedoporučuje, leda snad občas a v malých dávkách.
Akorát třeba ten těhotenský čaj se má pít 3× denně dokonce už od 16tt 8o
Takže jsem teď na vážkách - pí Stadelmann je sice ve svém oboru docela guru atd., na druhou stranu - všechny ty informace o tom, že třezalku opravdu ne…
A teď babo raď :jazyk: :oops:

Reakce:
zrcadlo
Kelišová 7297 příspěvků 16.10.14 14:24

Asi konečně bylinkářka, která ví, že těhotenství a doba po porodu je fakt na nervy a je potřeba něco proti depresím :) To nechci zlehčovat, nevím kolik tam té třezalky je, jediné co vím, že je to přírodní antidepresivum a výrazně snižuje účinek antikoncepce, tak aby pak nebylo hned druhý.

MarketinkaKopretinka
Ukecaná baba ;) 2164 příspěvků 16.10.14 14:49

Tu knihu jsem četla celou. Je to bomba, některým a radama jsem se fakt řídila, ale taky se celkem orientují v přírodní léčbě, dělám Just. Vis, toho čaje bych se ani nebála, te třezalky tam fakt bude stopové množství, jestli je to směs.

Já sama jsem cele těhotenství používala aromaterapii z justu a třeba takový vyhlášeny olej z 31bylin by asi u paní stadelmann taky neprošel a já v trhu milovala horké koupele a právě na uvolnění a uklidnění v te 31dnicce, vsak mrkni na složení :-) http://www.justnahrin.cz/…civych-bylin

No a v porodnici to byla jediná moje záchrana na bolest v krizi. Ta porodní asistentka to náležitě ocenila :-)

MarketinkaKopretinka
Ukecaná baba ;) 2164 příspěvků 16.10.14 14:51

Trhu je tehu :-)

poppaea
Závislačka 3326 příspěvků 17.10.14 15:11

@zrcadlo :D to by nebyl problém, já HA neberu a nebudu brát :) @MarketinkaKo­pretinka proč by neprošel? Jinak já koupele bohužel nemůžu, máme jen sprchový kout :| ale jinak v porodnici, kde chci rodit, je prý celá skříň plná věcí na aromaterapii, tak to snad budu mít možnost využít :) Čaj zkusím ještě prověřit :)

MarketinkaKopretinka
Ukecaná baba ;) 2164 příspěvků 17.10.14 21:38

@poppaea asi, ze je tam 31 bylin. Mezi nimi i ty jakoby zakazane v tehu

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Podlahy, které imitují kámen a textil

Kámen a textil. Dva na první pohled odlišné materiály. Jejich společným... číst dále >

Blíží se zápisy do prvních tříd. Na co se připravit?

Po celý duben budou probíhat na státních i soukromých základních školách... číst dále >

Články z Expres.cz

Babička utýraného Marka (†3) hrozí mstou: Simonu bych zašlapala do země!

Tím, kdo smrtí sotva tříletého Marečka z Loun nejvíce trpí, je nepochybně... číst dále >

Hasta la vista, Dádo! Patrasová posouvá hranice svého instagramového bizáru

Brzy jí bude třiašedesát, svými selfíčky na Instagramu ale Dáda Patrasová... číst dále >