Trhání jedničky

Anonymní
11.10.20 15:33

Trhání jedničky

Zdravím píšu za kamarádku nemá účet tady :) ale chce se zeptat… V těhotenství se jí udělal kaz nahoře na 1 netuším jak je to možné ale stalo se…
Zubařka ji to vyvrtala a dala vložku…
Včera mi psala že pod vložkou ten zub ji praskl a zlomil se + vypadla vložka…
Takže má zub zlomený s otevřenou dírou zítra jde k zubaři…
Já si myslím že ten zub už byl hodně oslabený tudíž už praskl…
Ale otázka zní co ji bude nejspíš čekat…? Říkala mi že při vrtání to bolelo že kaz byl u nervů…měla injekcí…
A mám se ještě zeptat zda to bude bolet jestli ji budou trhat s injekcí… Když vrtání bolelo…
Děkuju moc za odpověď ☺

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
5267
11.10.20 15:39

No tak měla říct a on by jí to umrtvení píchnul znova jinam. Né vždycky se napoprvé podaří umrtvit úplně všechno. Ale to musí otevřít pusu a říct, že to bolí. Fakt nechápu občas.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4799
11.10.20 16:01

Jo bude tě to bolet.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
11.10.20 16:08

O píchli ji to prej 3 krát
Ale teď se ptá co ji čeká… A zda trhání bude bolet s injekcí?

• Citovat
  • Nahlásit
4799
11.10.20 16:10
@Anonymní píše:

Bude, zub v zánětu neumrtvy ani svecena voda. Leda narkoza.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2569
11.10.20 16:15

Mám teď taky nějaké problémy s jedničkou a když jsem si představila, že by mi ji kdy měli trhat… to by mě asi kleplo 8o Já se nebojím bolesti, stoličky klidně, spodní zuby klidně, ale horní jedničky… jen na tu představu mám úplně fobickou reakci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
481
11.10.20 22:15

Většina zubařů se snaží sachránit zub, pokud to nějak jde, dřív než ho vytrhnou. Případně nechá kořen, vyčistí kanálky a udělá jí nový. Každopádně za nový sáhne hlouběji do peněženky. Trhání nebolí, spíš trochu ta injekce a pak když to přichází k sobě. Já bych ale řekla, že trhat jí to nebude a zkusí jí to nějak opravit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
481
11.10.20 22:17
@Anonymní píše:

Pravda je, že pokud je v zubu zánět, injekce zabere minimálně. Jinak zabírá úplně v pohodě a nic cítit nebude.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
208
13.10.20 23:35

Pokud je koren v poradku, narbou do nej cep a na nej korunku. Akorat pri tom vrtani mi brnela cela lebka. Me zub zlobil i s korunkou, vyndali mi ho nakonec i s korenem, byl totiz nalomeny. Kdyz sem videla ten obrovsky dlouhy koren, udelalo se mi zle :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16.10.20 22:52

Ze zprávy není jasné jakým způsobem se zub zlomil a jaký postup ošetření se bude volit - můžeme jen spekulovat.
@Cenarius má pravdu, anestezie nemusí vždy sednout nejlépe, důvodů může být řada, ale nemá cenu spekulovat.
Vzhledem k tomu, že se jedná o esteticky exponovanou oblast je v nejvyšším zájmu zub zachránit a opatřit protetikou. Bohužel u některých zlomenin je skutečně indikovaná extrakce.
Kaz nevzniká ze dne na den, je to výsledek práce bakterií obsažených v neodstraněném zubním plaku. Během těhotenství mohou být zuby oslabené působením žaludečních kyselin během ranních nevolností a tím náchylnější ke vzniku kazu - ovšem určitě to není tím, že by dítě bralo vápník ze zubů :srdce:
Takže držíme palce Vaší kamarádce, ať je to poslední kaz co musí řešit!

Pro další informace ze světa zubů a dásní budeme rádi, když Nás budete sledovat na instagramu @zuby.dasne :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama