Trhání mléčných zoubku v celkové anestezii

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Maca2607
Povídálka 16 příspěvků 19.01.17 21:55
Trhání mléčných zoubku v celkové anestezii

Ahoj holky. Dnes jsme byly s malym ( 4,5roku) propuštění z nemocnice. Včera podstoupil celkovou anestezii na trhání předních čtyř zoubku a dvě spodní stolicky ( na každé straně jedna ) pravidelně zoubky cistime ale musím opatrně maly si tam kartackem moc sáhnout nenechá a chvilkami mi cuka, ale snažím se aby to měl vycistinene pořádně. Bojím se aby tam nechytl nějaký zánět. Zakázala jde. Olizovani lzicek od babiček, pusinkovani a jakýkoliv kontakt s jeho pusinkou aby se mu tam něco nedostalo. Když nás propoustely tak jsem nedostala vůbec žádné poučení jak o to pečovat vůbec nic…snažila jsem se hledat na netu ale konkrétně o tomhle zákroku a péči po jsem toho moc nenašla. K zubari jsem až ve čtvrtek a nechci nic zanedbat. Dnes ale kdyz usnul tak jsem malinko nadzvedla ret abych se koukla jak to vypada, tak jsem si vsimla na dasni nalicke bulky, pripada mi to jako vacek ale nejsem si jista. Je tu někdo kdo ma podobnou nebo stejnou zkušenost a pořadí jak správně o zp pečovat aby se předešlo zánětu atd. Popř. Používaly jste k čištění i ústní vodu? Omlouvám se za román ale nevím si rady a nechci aby si vytrpel ještě víc než dosud. Dekuji

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

hanourek
Kecalka 236 příspěvků 19.01.17 22:04

Ahojky..je to tyden kdy jsme i my absolvovali trhani zubu v CA v Brne. Maly tez skoro 5 let…trhali mu teda hlavne stolicky zadni…zanetu se neboj…to by ho moc bolelo..mel by horecky. pokud nema..bestresuj se :kytka: i ja se bala..ale je to tyden a maly az na neco ji uuuplne vsechno zas. Cisteni je horsi…pred tim bez problemu.ted se boji…ale i to zvlada. Kloktali jsme hermanek…zubni pastu jedine s aloe vera. Opravdu se neboj. Za par dni si na to oba uz nevzpomenete…ver mi…ja tu zakladala diskuzi pred 2 tydnama ze se bojim narkozy u ditete…a vidis…uz i my mame po tom…zitra ho ceka u zubare kontrola…a vse je za nami. Jsou horsi veci nez zoubky :kytka: :kytka: :kytka: :hug: :hug: :hug: a ver ze brzy narostou novy..krasny…bily ;):kytka: :hug: :kytka: :hug:

bronick
Zasloužilá kecalka 679 příspěvků 19.01.17 22:11

Holky a jaký byl u Vás důvod trhání? Omlouvám se za možná hloupý dotaz, ale nikdy jsem o ničem takovém neslyšela.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.01.17 22:15
@bronick píše:
Holky a jaký byl u Vás důvod trhání? Omlouvám se za možná hloupý dotaz, ale nikdy jsem o ničem takovém neslyšela.

Známá byla s dcerou též na trhání, holce byly 4 roky, prostě jí od dvou let cpala bonbonama a lízátkama, nechala holku čistit samotnou, nepřečišťovala, holce se zuby zkazily a byl malér. Je smutný, že matky tohle dopustí. Bohužrl je to častý…
Zakladatelka měla třeba jiný problém… :nevim:

bronick
Zasloužilá kecalka 679 příspěvků 19.01.17 22:31

A mlecny zuby se nedaji vrtat?

hanourek
Kecalka 236 příspěvků 19.01.17 22:33

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :potlesk: klasickeee…ne kazdy to ma ze sladkosti nebo necisteni…u nas to bylo rychle. Hned po vyrostnuti prvnich hornich jednicek..vylezly zoubky narusene a ac jsme cistili..teda ja cistila i 3 krat denne…neslo zabranit cernanim…ohledne stolicek…2 mesicni salmoneloza-strava skoro bez vapniku kvuli diete(pul roku). silne atb mesic plus narusena sklovina zpusobila behem 2 mesicu hluboky bocni kazy…k zubari jsme chodili od 2 let. Kdy mel zubky krasny(az na ty jednicky)po salmoneloze rychly spad…ale verim ze tezko nekdo pochopi…jsou to jen zuby.ale kdo nezazije neuveri.popr.ne­pochopi…muzou za to prece nezodpovedni rodice co cpou deti sladkym :roll: :roll: :roll:

Maca2607
Povídálka 16 příspěvků 19.01.17 22:37

U nas to začlo když byly malému 2 narazil pusinkou přímo na stůl a urazil si kousek zubu. Tim narušil sklovinu která se mu začala drolit a postupně praskala u dalších zubů. Nas zubař tvrdí ze je to dědičné. Je pravda ze ja si cistim zuby pravidelně ( dohlizim na to i u malého ) a me samotné se lámou stolicky když kousnu třeba jen do rohlíku. Taky mi maly hodně trpěl na záněty a to bylo to hlavní proč musely ven aby se nenarusily stálý zoubky ale mě přijde ze i po vyčištění zubů ma malý takový divný zápach z úst jakoby tam ten zánět opravdu byl :( nevím jestli je to normální po trhání tim že jsou ty dásně otevřené?

hanourek
Kecalka 236 příspěvků 19.01.17 22:37

@bronick daji…memu synu i vrtali…ale s hlubokym kazem uz to neslo..hrozil zanet apod…tak museli ctyrky ven… :kytka:

hanourek
Kecalka 236 příspěvků 19.01.17 22:39

@Maca2607 ano ano zapach je normalni..zaschnuta krev apod…dasne se mu do tydne hezky uzavrou neboj :hug:…vydrzte tyden…pak uz budete mit klid :kytka:

hanourek
Kecalka 236 příspěvků 19.01.17 22:41

@Maca2607 a navic…u zanetu by mel horecky..velikou bolest…opravdu se neboj. detem se to rychle hoji…zapach jsme meli i my tak cca 4..5 dni a uz uplne v pohode :hug:

Maca2607
Povídálka 16 příspěvků 19.01.17 22:45

@hanourek Jemine uz aby to bylo. Teď jsem akorát utesovala panicky pláč od bolesti pusinky. :? Dostal cipek a už zase spinkame :) snad vydrzi do rana uz vcera v noci jsem toho moc nenaspala jak jsem byla nervni co se CA týkalo a obav aby neplakal bolesti. Ale je pravda pak uz budou zoubky dělat jen radost az narostou nové a krásné :D

Uživatel je onlineMarkéta80
Hvězda diskuse 39975 příspěvků 19.01.17 22:51

Malá byla taky na trhání ale bez uspání :jazyk: @bronick dají ale záleží jak moc velký kaz tam je :?

hanourek
Kecalka 236 příspěvků 19.01.17 22:52

Nespani ze strachu z CA chapu..i vse okolo..a presne…az se za 2 roky (treba i driv) :mrgreen: zacnou klubat staly zuby…uz bude jen radost. doufam! :mrgreen: krasny bily zdravy zoubky… :palec: :kytka: :kytka: :kytka: uuuplne rozumim…at maly klokta hermanek..sal­vej..ji jogurty(pozor bez cukru :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: )(vtip) ;) :) a kasicky…za 4…5 dni uz bude lip..po tydnu uz se dasne zatahuji..bled­nou..a hlavne..uz i vy budete v klidu..pak se jen tesit na druhy zuby :kytka: :kytka: :pankac:

bronick
Zasloužilá kecalka 679 příspěvků 19.01.17 22:57

Diky za odpovedi holky :palec: Drzim Vasim detickam palce, at se z toho rychle vylizou. Me nedavno trhali osmicku a ten zapach z ust byl problem asi tyden az dva. Horsi je to jidlo, ktere se dostava do te rany. nemohla jsem cistit, jak to po tom vyndani bolelo. Zubar doporucil vyplach paradontaxem - cca po tydnu. ze to alespon vycisti chemicky a nedostane se tam zanet, ale nevim, zda toto lze pouzit u malych deti.

Eveelin
Echt Kelišová 9662 příspěvků 19.01.17 23:34

@Maca2607 na hojení a znecitlivění dásní pomáhá mundisal gel.

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Rebečina křídla: Příběh Rebeky, která trpí nemocí motýlích křídel

O nemoci motýlích křídel v poslední době slýcháme stále častěji. V čem... číst dále >

Jak bojovat proti vzniku potravinové alergie u dětí – pomůže hypoalergenní mléko?

Stále častěji se setkáváme s nešvarem zvaným alergie u dětí. Riziko jejího... číst dále >

Články z Expres.cz

Největší pocta Velké válce: Režisér Pána prstenů 4 roky upravoval 100 let staré záběry

„Dechberoucí... Materiál, který nemá obdoby a měl by být okamžitě zařazen do... číst dále >

Nová láska na obzoru? David Kraus se vášnivě líbal se známou herečkou

Těžké časy jsou konečně zažehnány! Vypadá to, že si zpěvák David Kraus (38)... číst dále >

Články z Ona Dnes

Moje nemoc měla smysl, říká Katka. Ve 22 letech porazila rakovinu

Ve dvaadvaceti se Kateřina Vacková dozvěděla, že trpí rakovinou vaječníků. Na... číst dále >

Moje přítelkyně se stala mužem, ale stále ji miluji, říká Američanka

Heather Silva z Texasu se před šesti lety zamilovala do ženy. O tři roky... číst dále >