Trhání mléčných zubů kvůli místu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.05.19 10:12
Trhání mléčných zubů kvůli místu

Ahoj, mám předškolní dítě se kterým chodíme pravidelně co půl roku k zubaři. Už mělo pár malých kazů, které mu raději hned opravili a jeden, který mu propukl v zánět a museli pětku vytrhnout.
Teď začínají růst druhé zuby, zatím jedničky dole a podle rentgenu tam nebudou mít místo. Ani ty nové jedničky, ani pak dvojky atd. Takže mě zubařka hned vyděsila, že budou muset vždy vytrhnout dva další zuby aby se tam vlezly nové zuby, plus máme počítat s tím, že bude mít v budoucnu rovnátka kvůli tomu, že se šestka bude tlačit na místo po té pětce.
Jsem z toho na prášky, kaz si nechá v pohodě opravit ale to trhání s tím zánětem bylo šílené, neumím si představit, že budou teď často trhat další zuby aby tam další měly prostor.
Máte někdo takovou zkušenost? Už jsem tady četla i případy, kdy někteří zubaři ani nedělají rentgen nebo neopravují kazy u mléčných zubů, tak si říkám co by se stalo kdybychom měli taky zubaře bez rtg. :roll: :nevim: :nevim:

Reakce:
Zorbas
Ukecaná baba ;) 1935 příspěvků 17.05.19 10:18

Dceri zatim vypadly 3 zuby dole- 2 jednicky a 1 dvojka a to prave proto, ze se tam tlacila vetsi jednicka. Takze ted ma v te dire misto 3 zubu jen 2. Ono to vypada samo, kdyz se tam tlaci zuby… nehrotila bych to. Dceri rtg nedelali a synovy nechali kaz na prednich jednickach, ktere za chvili vypadnou (neboli ho to)…

Ketris
Echt Kelišová 9925 příspěvků 17.05.19 10:23

Urcite bych to nehrotila.. Ony vypadnou samy :)

xstrasilka
Ukecaná baba ;) 1956 příspěvků 17 inzerátů 17.05.19 10:26

U nás tedy rentgen máme, ale takhle malým dětem ho zatím nedělaly. I když se dceři kýval zub, netrhala ho zubařka, ale zatím se jí tam nový netlačil. Já bych to netlačila na sílu, když stejně bude časem potřebovat rovnátka, nechala bych zuby vypadnout / vytrhla, až se budou kývat.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.05.19 10:31
@xstrasilka píše:
U nás tedy rentgen máme, ale takhle malým dětem ho zatím nedělaly. I když se dceři kýval zub, netrhala ho zubařka, ale zatím se jí tam nový netlačil. Já bych to netlačila na sílu, když stejně bude časem potřebovat rovnátka, nechala bych zuby vypadnout / vytrhla, až se budou kývat.

rentgen dělali když byl ten zánět, aby to potvrdili :( to mě taky štvalo protože jsme tam byli na prevenci chvíli před tím a vše bylo ok a najednou bolesti, otok, no bylo to strašné dvě injekce a stejně to šíleně bolelo, se divím že nemá trauma

Kakika
Neúnavná pisatelka 15307 příspěvků 17.05.19 10:43

Dcera má také malou pusinku, byli jsme na ortodoncii, kde ji zkontrolovali skus, postavení čelistí a já nevím, kde co. Jsme domluveni, že v jejích devíti letech tam přijdeme znova, opět zatím jen na kouknutí, jak se to celé posunulo a pak se případně domluvíme, co se dá dělat. Ale že teď by do toho nezasahovali uměle, protože ta čelist pořád poroste a když se teď nějaké zuby vytrhnou, tak se posunou ty zadní stoličky dopředu a tím se to místo na jedničky a dvojky ještě zmenší. Pak by prý musela nosit rovnátka, aby se to nestalo.

Takže já bych radila zajít na konzultaci nějak jinam, aby jste si nezadělali zbytečně na další problémy. Možná, že ve vašem případě to potřeba bude, já tomu nerozumím. Ale těžko říct takhle od počítače, že se trhat nemá nebo má :think:

Titty
Echt Kelišová 8291 příspěvků 17.05.19 10:54

Určitě jsou případy, kdy je takové vytrhávání vhodné. Třeba můj syn - má úzkou čelist a nové zuby se tam prostě nevejdou a rostly by našikmo či jinak křivě. Takže teď, v jeho 10 letech, mu postupně vytrhává zubařka všechny trojky a čtyřky. Některé už se začínaly kývat, jedna vypadla i sama, ale některé drží pevně a je to velký zákrok - samozřejmě se znecitlivující injekcí.
Chodíme na ortodoncii, má rovnátka. V budoucnu nejspíš bude muset mít vytržené i stále čtyřky.

Takže bych si opravdu nedovolila dávat rady typu: „nehroť to, ony vypadnou samy“. Nejlépe to posoudí odborníci, pokud jsou pochyby, šla bych na konzultaci ještě k někomu dalšímu.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.05.19 11:09
@Titty píše:
Určitě jsou případy, kdy je takové vytrhávání vhodné. Třeba můj syn - má úzkou čelist a nové zuby se tam prostě nevejdou a rostly by našikmo či jinak křivě. Takže teď, v jeho 10 letech, mu postupně vytrhává zubařka všechny trojky a čtyřky. Některé už se začínaly kývat, jedna vypadla i sama, ale některé drží pevně a je to velký zákrok - samozřejmě se znecitlivující injekcí.
Chodíme na ortodoncii, má rovnátka. V budoucnu nejspíš bude muset mít vytržené i stále čtyřky.Takže bych si opravdu nedovolila dávat rady typu: „nehroť to, ony vypadnou samy“. Nejlépe to posoudí odborníci, pokud jsou pochyby, šla bych na konzultaci ještě k někomu dalšímu.

v 10 letech rovnátka mi přijde hrozně brzy :( já s tím nemám vůbec zkušenost nikdo z naší rodiny je nikdy neměl, akorát od kamarádek vím, že bych už asi měla na ně šetřit ( berte s rezervou :D) ach jo zuby jsou trápení

damaaja
Nováček 5 příspěvků 18.05.19 13:54

Synovi v necelých 5 letech vytrhli na pohotovosti v Motole zanícenou čtyřku - horní. Pak jsem poslouchala u normálního zubaře, že má malou čelist, že se mu zuby nevejdou, obzvlášť pokoud mu přední narostou velké jako mám já, navíc že mu bude chybět další místo po té vytržené čtyřce. Od 9 let jsme chodili na pozorování na ortodoncii…vždy dvakrát do roka..zpočátku stejná písnička o malé čelisti a nutnosti vytrhnout i stálé čtyřky. Nakonec dostal v necelých 12 vyndavací aparát na noc na roztahování čelisti, za půl roku se mu srovnal předkus, čelist je ok, všechny zuby se krásně vejdou, velké je má akorát, žádné trhání nebude nutné…tak se dopředu nestrestujte, ono se to může oproti původním předpokladům úplně otočit :mavam:

Váš příspěvek
Reklama