Trhani moudraku-antibiotika??

Anonymní
2.4.10 15:06

Trhani moudraku-antibiotika??

Ahoj. Budou mi asi trhat moudrak a vypada to, ze mi pak automaticky napisi antibiotika (abych nedostala zanet?). Ziju v cizine, tak me zajima, jestli se VZDY - po kazdem trhani moudraku i v Cechach predepisuji a musi brat ATB?
Pokud je brat nebudu, hrozi velke riziko zanetu?
Diky,Alena.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

29049
2.4.10 15:12

Ahoj..Minulý rok v létě tyto zuby trhali kamarádce,ATB brala..Taky mi to hrozí,jedna osmička mi roste jakoby do tváře,dr.říkal,že ATB brát budu.Já mám ale profylaxi,k vůli zdravotnímu stavu.

Jestli je ATB běžná praxe nevím,ale znám dost lidí,kterým trhali osmičky a všichni ATB dostali.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6545
2.4.10 15:16

mi vyndavali osmičku, jsou to asi 3-4roky? Už nevím…a ATB jsem nedostala

byla dolní, měla jsem problém s tím, že se mi to prej rychleji zahojilo a tak to dost bolelo, ale atb nebyla ani omylem ani preventivně ani později

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ajjaa nepřihlášená
2.4.10 15:20

Já jsem u vytržení resp. sekání zubů moudrosta ATB brala a dokonce mi dr. musela dát ještě jedny navíc. Zánět se mi usadil až v krku, ale je to individuální. Mamka po vytržení osmiček ATB nepotřebovala.

• Nahlásit
  • Citovat
5545
2.4.10 15:23

Nevim jestli se da nazvat to co mi delali s moudrakama trhani, protoze slo spis o drceni. Ale antibiotika jsem nedostala, mela jsem jen ibac 600 a hlavne jsem chladila (byla mi doporucena 0,3 PET z mrazaku :palec: ), zanet jsem nemela. Co vim tak segra antibiotika taky nebrala.
Holt nekteri doktori cpou antibiotika preventivne, pak se clovek nesmi divit ze ma rozhasenou imunitu :evil:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
584
2.4.10 15:27

Ahojky,
rvali mi všechny osmičky (rvali mi vždy jednu horní a jednu spodní naráz), ATB jsem nebrala ani jednou. Rány v horních čelistech se mi zahojily brzo, samy, bez problému. U jedné spodní se mi udělal zánět (prý je to u spodních běžné), asi 3× mi vyměňovali dren a pak se to zahojilo. Pořiď si určitě něco na bolest, bez brufenu bych to nevydejchala, když přišla pusa k sobě. Jo ještě jsem si vyplachovala pusu roztokem ze šalvěje z lékárny. Asi dezinfikuje i hojí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23860
2.4.10 15:37

To záleží jak moc brutálně to trhají. Moje bilance: jedno trhání na chirurgii křivě rostlé osmy, asi půlhodinová operace, rozřezaná dáseň, několik stehů, antibiotika jsem preventivně dostala a i brala. Druhá jen mírně křivo rostlá osma, trhala normální zubařka, trvalo to půl minuty, atb. žádný, ale to co se minule hojilo 14 dnů jsem měla zahojené druhý den. Rozhodla bych se dle závažnosti operace. Jestli budeš mít stehy, radši je užívej.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
584
2.4.10 15:47

Ahojky, já je právě měla taky nějak nakřivo v dásních, či co, takže vše šlo ven na zubní chirurgii, rozřízlá dáseň, páčení zubů, stehy, ale ATB jsem nedostala.
Takže opravdu asi záleží čistě na doktorovi :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
2.4.10 15:48

Holky, diky za reakce. Kojim, proto se mi do tech ATB nechce. Nechtelo by se mi normalne,natoz ted pri kojeni. Uvidim jak to bude probihat a podle toho se zaridim. Kdyby to bylo nejak narocne a stahy, asi bych je radeji brala. Pokud to pujde bez problemu, zkusim to bez nich. Ta salvej je dobry napad na vyplachy. DIKY MOC VAM VSEM!! Zakladatelka.

• Nahlásit
  • Citovat
6545
2.4.10 15:58

no mi rostla osmička do sedmičky, dr rozřízl dáseň, zub nějak odvrtával a nevim jak páčil, zašil.

Za týden jsem byla u jiného (ten původní měl dovolenou) a dal i tam dren (prej - vstřebávací, tak jsem to nevyndavala a myslela, že OK a za 2m mi to zubařka vyndala, že to tam hnije)

léky na bolest jsem teda brala hodně dlouho v řádu týdnů, první dva týdny jsem to i střídala ibuprofen a paracetamol…ale zánět nebyl

Plus jsem vyplachovala corsodylem

Přeju pohodový průběh

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4359
2.4.10 16:00

No mě museli všechny vyřezávat z dásní. U prvního jsem ANTB medostla, měla jsem zánět a čistili to ještě dvakrát a museli mi dát antibiotika. Při dalších třech jsem dostala ANTB jako prevenci a bylo vše OK. Je to určitě individuální :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
2.4.10 16:21

Manželovi trhali osmičky loni a antibiotika nedostal. Jeho zubařka si na trhání netroufla, proto ho poslala na zubní oddělení do nemocnice. Doktor mu zuby bez problémů vytáhl, dásně se manželovi pěkně zahojily, ani ho to moc po trhání nebolelo. :wink:

Přeji, ať to dopadne tak dobře i Tobě! :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
992
2.4.10 16:26

Tak mě už trhal zubař tři moudráky, ATB jsem nedostala ani jednou a jsem asi výjimka, ale já ani nevěděla, že je vytrhl a hojení jsem vůbec necítila, prostě se dáseň stáhla a bylo to úplně v pohodě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13496
2.4.10 16:44

Spodni zuby mi rval doktor najednou ve spitale,ATB jsem nedostala,chodila jsem pouze na vyplachy.
Vrchni mi rvala mudra kazdy zvlast,vzdy na zacatku tehu a ATB jsem nedostala,zadny zanet jsem nemela ana vyplach jsem sla jen jednou.
Vzdy to slo velmi rychle,do peti minut jsem odchazela(tedy krome spitalu),nebolelo to..Hodne jsem ledovala a jedla nanuky.

Příspěvek upraven 02.04.10 v 16:45

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8671
2.4.10 16:45

Dvakrát nakřivo rostlé dolní.Půlhodinová operace s rozřízlou dásní a se stehy.Preventivně jsem ATB dostala a nelituju,co jsem slyšela za story se zánětem,děkuji nechci.Dělal mi to před dvěma lety v Praze pan primář zubní chirurgie Vinohrady.Vše se krásně zahojilo a nebolelo(ledovala jsem),nemusela jsem pojídat ani Ibalginy.
Hodně štěstí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama