Trhání osmiček a poškození obličejového nervu ?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.01.19 17:57
Trhání osmiček a poškození obličejového nervu ?

Zdravím, v létě jsem byla na extrakci (trhání) zubu moudrosti tedy osmiček ( vrchní a spodní). Od té doby mám neustále tiky v očním víčku a záškuby v rohu oka, brnění obličeje, záškuby kolem rtů, bolest kolem uší a celková ztuhlost obličeje. Mohl mi doktor nějak poškodit nějaký nerv?

Reakce:
warita
Echt Kelišová 9047 příspěvků 11.01.19 18:03
@Anonymní píše:
Zdravím, v létě jsem byla na extrakci (trhání) zubu moudrosti tedy osmiček ( vrchní a spodní). Od té doby mám neustále tiky v očním víčku a záškuby v rohu oka, brnění obličeje, záškuby kolem rtů, bolest kolem uší a celková ztuhlost obličeje. Mohl mi doktor nějak poškodit nějaký nerv?

Mohl a zcela evidentne i poskodil. Muze to odeznit. Moji mamce taky pohli s nervem, nemela to tak drasticke jako ty, u ni se to projevilo predevsim brnenim celisti, necitlivosti jazyka a par mesicu po zakroku mela dost bolesti.

No ale ja bych si zasla za doktorem a promluvila s nim. Tady od klavesnice ti nikdo nepomuze.

D3n1s4
Povídálka 14 příspěvků 11.01.19 18:07

Taky to tak mám, akorát s tím rozdílem, že jsem byla trhat v létě a vše ok, ale začalo mi to dělat neplechu teďkom, tak nevím, jestli to můžu mít od toho.

sobesin
Kecalka 393 příspěvků 11.01.19 18:22

a nemáš lehkou obrnu licního nervu?

sediza
Ukecaná baba ;) 1781 příspěvků 11.01.19 18:26

Chce to zajit k lekaři, cpat do sebe B-komplex a vetsinou se to do roka upravi.

S.maya
Závislačka 4390 příspěvků 11.01.19 19:23

Byla jsi na stomatochgirurgii a dělali rtg před i po extrakci? Neřekla bych, že by byl nějak nenávratně utlačen mandibularní nerv při extrakci. To by jsi měla necitlivou spodní půlku retu, dásňový výběžek, sliznici vestibula atd.

..Ale různou dobu od operace mohou přetrvávat různé typy parestezií provázené pocity mravenčení, někdy pálením i pocity otoků v inervační oblasti n. mentalis. Tyto příznaky po čase vymizí…a je dobré brát b-komplex.

Denisacka
Nováček 5 příspěvků 13.01.19 16:17

A co takhle roztroušená skleróza ? Četla jsem příznaky a jsou podobné.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Rozhovor: Jak přirozeně otěhotnět nebo připravit tělo na IVF

Na Lenku Malcher se mimo jiné obrací ženy, kterým se nedaří otěhotnět. Věnuje... číst dále >

DIY: Karnevaly se blíží. Vyrobte dětem originální masku

Každý, kdo se v posledních letech zúčastnil dětského karnevalu, ví, že se to... číst dále >

Články z Expres.cz

2. díl seriálu Nejhezčí mluvčí Česka: Na kterém úřadě najdete krásnou Sabinu?

Redakce Expresu pro vás připravila nový seriál, díky kterému detailně poznáte... číst dále >

Komentář: Pirát Bartoš chce být premiér. Nabídne víc než legalizaci konopí?

Pirátská strana odstartovala kampaň do Evropského parlamentu. Na... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pohádky jsou švindl, říká psychiatr Radkin Honzák

Pohádky a Vánoce k sobě patří jako kapr a šupiny. Radkin Honzák však říká, že... číst dále >

Sedm tipů, jak vyřešit manželské neshody

Pokud spolu lidé umějí komunikovat, nemusí rozpory končit házením talířů nebo... číst dále >