Trhání osmičky

90
21.11.19 16:59

Trhani osmičky

Ahooj
Holky, jsem po vytrhnuti dolní osmičky a chtěla bych se jen zeptat, za jak dlouho je možné, že mi přestane brnět pusa? Pomáhá něco ještě kromě neustálého ledovaní?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Reakce:

2494
21.11.19 17:09

Pozor ať si neuleduješ zánět stř. ucha! Mě pomohl jen Brufen a vyspat se z toho.
Drž se!!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13163
21.11.19 17:10

Ještě pomáhá hodně pít. Ty látky z umrtvující injekce se rychleji vyplaví. Akorát to pak začne bolet…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
21.11.19 18:07

Dala bych si prášek a šla si lehnout. Moc bych dnes nepila a hlavně nečistila zuby. Já bohužel neposlechla a měla jsem z toho suché lůžko :roll: můžu říct, že takovou nesnesitelnou a dlouhodobou bolest jsem nezažila a tom mam za sebou dva akutní císaře. Pokud nemusíš fungovat kolem děti atd.dej si voraz vadí i předklon. Já měla akorát 2m od porodu, tak jsem holt nemohla být v klidu a taky to tak dopadlo :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
17067
21.11.19 18:07

@Terdie ja bych rekla, ze je to hodne undividualni. Brachovi trhali osmicku a ten mel tyden napuchlou pusu, bolesti jak prase, tyden nic nejedl, no nic moc.
Mne ji trhali nekdy predloni a uplne v pohode. Jen me bracha zbytecne lekal, protoze ja mela jit v poledne s mamkou na husu do restaurace na sv. Martina. a kvuli nemu sem to odhlasila. Ze nebudu moct jist tyden a kdesi cosi. No vyskubli mi to rano a v poledne sem dlabala obed - na druhe strane. Na bolest zabral brufen a nic sem necitila. No litovala sem ty husy :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20
21.11.19 18:08

Mne to trvalo niekolko dni a pomahal mi panadol ultra rapid

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1222
21.11.19 18:22

@Terdie mám už vytrzene všechny a vždy jsem to zvládla bez prášků, šla jsem od zubaře i do práce. Oproti tomu broušení mě trápí mnohem víc, byla jsem na tom minulý týden ve středu a teprve dnes jsem si nemusela vzít ibáč

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1455
21.11.19 18:25

Ja rano byla na odstraneni rozsahleho zanetu, dostala jsem 7 injekci, posledni kolem pul 11 a brnet to prestalo asi kolem 4…jinak kdyz mi brali osmicku tak asi 4 hodiny, ja blba si vyplachla tu krevni srazeninu, bolest byla tyden uplne silena, tvar jak buldog, jedla jsem jen jogurty a pudingy, na bolest mi zabiral akorat nalgasen a pak povalovani slivovice v puse

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
421
21.11.19 19:22

Mně ta injekce působí taky dlouho, ono záleží, jakou dávku jste dostala, jestli jste drobná nebo veliká, za jak dlouho to játra zpracují, někdy je lepší, když to působí déle.
Po extrakci osmičky by vám měl lékař dát poučení, jak se o ránu starat, je třeba hlavně 2 dny nekouřit, nevyplachovat pusu, nevycucávat ránu, zuby čistit, ale nevyplachovat (to je důležité proto, že v ráně se vytvoří krevní sraženina a z té se to hojí, pokud si ji vypláchnete nebo jinak narušíte, třeba i tím kouřením, a rozpadne se, tak si buď zaděláte na zánět nebo se vytvoří suché lůžko), pak je nutné jíst měkkou stravu, kousat na druhé straně, pozor na celozrnné pečivo, aby se semínka nedostala do rány, chladit podle potřeby, dodržet klidový režim, nesportovat. Pak je celkem vhodné, pokud vás ještě nějaká osmička čeká, si před trháním řádně vyčistit a vydesinfikovat pusu, ideálně něčím s chlorhexidinem (parodontax extra, curasept, corsodyl, apod.), pokud vám něco k vypláchnutí nedá sám lékař.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
90
21.11.19 19:41

Děkuju holky za rady, pusa mi splaskla po 3 a půl hodinách. Citim tlak a bolest. Když polykám, musim tu stranu přimáčknout.
Rano vstavam do práce, tak jsem zvědavá, jak to zvládnu, jelikož prášky asi nechtějí moc spolupracovat.
Každopádně díky díky :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1455
21.11.19 20:13

@Terdie to sis mela vzit volno, fakt je lepsi to tri dny prelezet, jeste muzes ofouknout a zanet okostnice to je teprve lahudka, je dulezite byt v teple, jestli je ta bolest jakoby rezava tak to neni dobre

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
90
21.11.19 21:20

@Peggy54
No bohužel nemám hodiny a už ani dovolenou. Takže volno by mi dali jen na neschopenku a pro tu si taky jít nemůžu, protože zítra mám nějaký povinnosti a s neschopenkou bych pěkne riskovala. :(
Musim to nějak přežít a zvládnout. Holt se obmotat šálem. :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
219
22.11.19 17:31

Oni to zubaři nešijou? 8o

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
90
23.11.19 09:27

@Mosie
Ano i ne
Mě se taky kolegyně ptaly kolik mám stehů, ale mě osmu nešili.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
219
23.11.19 11:21

Beru to z hlediska veterinárního - my jsme psům vytržené zuby vždycky šili, teda pokud měli paradentózu, tak ne, ale to zas skoro vůbec nekrvácelo. Dík za info ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama