Trhaní osmičky za peníze, hrazené pojišťovnou

31.5.21 19:59

Trhaní osmičky za peníze, hrazené pojišťovnou

Dobrý den, mám takový dotaz. Nedávno jsem byla na trhaní osmičky, jenže moje zubařka se trhaní “boji”, tak jsem byla poslána k jinému zubaři (později jsem zjistila, že jsou to kamaradi) se slovama, že, ale budu platit. Nikdy jsem na trhani nebyla, takže jsem nevěděla jak to s placením funguje. Tak zub byl venku a já o 1.450,– lehčí a ještě bez dokladu o zaplacení. Když jsem to říkala známým, že jsem platila tolik a tolik, tak mi bylo řečeno, že se za trhaní neplatí, kord když mam zubařku která děla přes moji pojišťovnu. Samozřejmě mi to nedalo a zaregistrovala jsem se u své pojišťovny, kde vidíte kde co vám platí a takové veci. No a samozřejmě si to pani zubar strhl z té pojišťovny. Koukala jsem ještě zda tam nejsou třeba nějaké poplatky do zaplacení, ale vůbec nic. A ještě jsem se dozvěděla, že muj kolega má stejnou zubarku a když ji řekl ze za vytržení osmičky platit nebude, že to platí pojišťovna, tak nemusel a najednou to bylo v poradku. Můžu Vám říct, že jsem pěkně nastavana, jak sama na sebe, že jsem se neinformovala, tak na to že se teda zachovali pěkně hnusně. Vim, že to není velká částka, ale pokud se takto chovají i k ostatním, tak mají teda pěkné platy..
Jak by jste postupovali vy?
Dekuji předem za odpovědi 🙂

Příspěvek upraven 31.05.21 v 21:56

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
64236
31.5.21 20:02

Rozhodně bych předem zjišťovala, co je to za dr, kam mě poslala, moje zubarka taky zuby netrhala, tedy ty komplikovanější, ale dala mi seznam stomatochururgii a já si vybrala, zavolala, objednala se, zeptala se na cenu. I přes komplikovaný zákrok jsem neplatila ani korunu. Takže asi tak. Jako můžeš si stěžovat na své pojišťovně, teoreticky. Ale…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8436
31.5.21 20:04

Tak že jsi platila tomu druhému, tak to může být. Nemusí mít smlouvu s pojišťovnou. Ale že si pak zubařka napíše ten zákrok na tebe pro pojišťovnu a vezme peníze „za nic“. Tak to je svinstvo. U nás byl taky takový podnikavec, skončil u soudu a bez licence a v životě už zubaře nedělal.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14980
31.5.21 20:06

@88Kateřina888 Zkus poslat dotaz na Ceskou stomatologickou komoru, jak je mozne, ze si lekarka uctovala za vykon 2×. Akorat bez prijmoveho dokladu to tezko prokazes :think:

Edit: Tys platila jinemu zubari hotove a tva zubarka jeste skasla pojistovnu, jakoze vykon provadela ona? 8o

Příspěvek upraven 31.05.21 v 20:11

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5850
31.5.21 20:08

Zubařku bych nahlásila pojištovne, zubaře Stomatologické komoře (nedal ti doklad). Zubařka je pěkná sketa, pokud si neměla komplikovanou osmičku, trhání náročné není. Mně tehda taky poslala moje zubařka ke stomatochirurgovi, ale mně trhali všechny 4 a měla jsem analgosedaci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1102
31.5.21 20:29

Pokud si zubařka vykázala něco, co nedělala, tak bych od ní chtěla vyjádření a kontaktovala bych zdravotní pojišťovnu. To že jsi u jiného zubařr platila je možné, protože hodně zubařů nespolupracuje se zdr. pojištovnami. Zavolala bych tam a žádala doklad, pokud ti ho nebude chtít vydat, pohrozila bych stomatologickou komorou a pokud ani to nezabere, tak bych se na ně opravdu obrátila, protože tohle trochu smrdí podvodem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
31.5.21 20:32

Jsem z oboru a vždy je lepší, když osmičku trhá stomatochirurg. Děla to denně a jsou tam menší rizika -poskození nervu, zlomeniny, apod. Není tedy vúbec nic špatneho na tom, že vas poslala jinam, pokud to byl stomatochirurg. Ten buď má smlouvy s pojistovnami nebo nikoliv. Pokud ano, nemel by nic inkasovat. Mozností mate spoustu. Nevydaná úctenka se řeší ma finančnim urade, nikoliv na komore. Vykázaná péče na zdravotní pojišťovně.

• Citovat
  • Nahlásit
19839
31.5.21 21:24
@Anonymní píše:
Jsem z oboru a vždy je lepší, když osmičku trhá stomatochirurg. Děla to denně a jsou tam menší rizika -poskození nervu, zlomeniny, apod. Není tedy vúbec nic špatneho na tom, že vas poslala jinam, pokud to byl stomatochirurg. Ten buď má smlouvy s pojistovnami nebo nikoliv. Pokud ano, nemel by nic inkasovat. Mozností mate spoustu. Nevydaná úctenka se řeší ma finančnim urade, nikoliv na komore. Vykázaná péče na zdravotní pojišťovně.

ale copak si to může vyúčtovat její zubařka u pojišťovny, když ona byla u jiného zubaře a tam to musela zaplatit? mě se to jeví jako podvod…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31.5.21 21:54

Děkuju moc za reakce a rady :)!Zítra jí zavolám a uvidíme co mi řekne. Kdyby nechtěla nic řešit, zkusím přes svou pojišťovnu. Každopádně dekuji aspoň, že jsem se mohla vypsat. Dost se mi ulevilo od nervů :D Od Pani zubařky každopádně odcházím, protože mi celkově jeji chování nesedí a nedovedu si představit tam potom chodit s dítětem.
A tam jde o to, ze se ve své ordinaci střídá pravé s panem doktorem co mi to trhal, takže jsem čekala když mě k němu rovnou objenala, ze vypíše třeba zadanku nebo tak, ale jako jen mi rekla “budete platit a to ještě podle náročnosti”. Přitom osmička, byla během chvíle pryc. Tak mi držte palce, snad to dopadne dobre :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3860
1.6.21 21:11
@88Kateřina888 píše:
Děkuju moc za reakce a rady :)!Zítra jí zavolám a uvidíme co mi řekne. Kdyby nechtěla nic řešit, zkusím přes svou pojišťovnu. Každopádně dekuji aspoň, že jsem se mohla vypsat. Dost se mi ulevilo od nervů :D Od Pani zubařky každopádně odcházím, protože mi celkově jeji chování nesedí a nedovedu si představit tam potom chodit s dítětem.
A tam jde o to, ze se ve své ordinaci střídá pravé s panem doktorem co mi to trhal, takže jsem čekala když mě k němu rovnou objenala, ze vypíše třeba zadanku nebo tak, ale jako jen mi rekla “budete platit a to ještě podle náročnosti”. Přitom osmička, byla během chvíle pryc. Tak mi držte palce, snad to dopadne dobre :think:

Pokud ten zubař neměl smlouvu s pojišťovnou, tak ta cena je v normě, můj zubař taky nemá smlouvy s pojišťovnami a za trhání se platí 1500 - 1900 Kč myslím. Já nedávno platila u něj za osmičku, kterou páčil půl hodiny, 1750 Kč.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat