Trhání všech 4 osmiček najednou

1
23.8.20 12:35

Trhání všech 4 osmiček najednou

Zdravím :)
Vím, že je tu tohle téma mnohokrát, ale potřebuji se zeptat i za sebe.
Od zubařky jsem ohledně trhání dostala pouze informaci, že musí všechny 4 ven a kde se objednat, na chirurgii mi sdělili, že teda budou extrahovat všechny 4, takže jsem to brala jako úplně v pohodě zákrok, ale známí mě začali docela děsit, že už jen trhání jedné je na pár dnů volna, natož všech a doporučovali, ať je požádám o trhání 2 a 2 zvlášť (to ale kvůli práci nemůžu).
Byl někdo z vás na trhání všech najednou? Jsem dost úzkostlivý člověk a párkrát už jsem si pobrečela, mám z toho totální hrůzu…zubařka mi na otázku, co můžu očekávat a jak se připravit pořád opakovala jen to, že ty moje osmičky musí ven, protože se mi tam nevejdou :zed: takže ani nevím zda sebou vzít doprovod, jestli mám jít na lačno nebo tak…

Předem děkuji za odpověď

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
101
23.8.20 12:43

Tý jo, všichni, co vím, že byli, tak na 2 a 2. Aby mohli alespoň trochu otevřít pusu a pít kašovitou stravu. Taky jsem kdysi měla jít, ale jsem posránek. Prý se mi taky nevlezou. Je to asi 5 let a ještě jsem nebyla :D Jako na jednu stranu asi není špatné mít to naráz za sebou, ale nevím.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3269
23.8.20 12:44

Já byla. Mne je museli vysekat. Každý to zvládá jinak, já normálně fungovala. Manžel byl na trhání jedné a docela to prožíval. Takže je to kus od kusu. Já si to nechala jen umrtvit. Doprovod je v případě anestezie nebo oblbovaku nutný. Já to odmítla, když jsem viděla jak tam ty lidi odtud vedou a jsou úplně mimo.

Příspěvek upraven 23.08.20 v 12:45

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19863
23.8.20 12:44

Tak budš se někam objednávat na tohle v šechno ti musí odpovědět tam, musíš se zeptat co a jak bude

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
73341
23.8.20 12:46

@rachel93 No, me trhali vsechny najednou, ale mela jsem analgosedaci, ale to bys musela mit domluvene predem, prijde mi ze ses jich vlastne na nic nezeptala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8907
23.8.20 12:46

Kdybych měla všechny 4 najednou, tak to nedám. To by se prostě nedalo, měla jsem to teda trošku i do kosti, 3 dny úplně k. o.. Potom už to šlo, ale rozhodně to nebylo třeba na fyzickou práci.
Kdybych si nechala všechny 4 najednou, tak určitě skončím v nemocnici, dehydrovaná a možná i dusící se a to jsem měla neustále prvních 24 hodin na obličeji chlazení, ale stejně bylo potřeba prášky na předpis, bez těch bych skočila v nemocnici i kvůli dvěma. natož 4, to bylo fakt nemyslitelné.
Já chápu, že ne každý to má do kosti, ale rozhodně si to nemaluj tak, že dtruhý nebo třetí den půjdeš do práce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
51130
23.8.20 12:49

Já je měla po jedné. Spodní dvě každá zákrok na hodinu a týden rekonvalescence. Horní dvě každá zákrok na minutu a druhý den už jsem byla bez léků. Takže bych to zkonzultovala tam, kde ti to budou dělat, jak jsou rostlé a jaké mají zkušenosti oni.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
23.8.20 12:58

Byla jsem na všech 4 najednou. 2 vysekané a 2 vytrhnuté. Jelikož jsme se hrozně bála zaplatila jsem si analgosedaci. Celé to trvalo hodinu a půl včetně vzpamatování se na odpocinkovem pokoji. Celkem jsme měla 4 stehy a léky na bolest jsme si brala jen poprvé po zákroku pak už nebyly potřeba. Otok minimální. Ten den jsem skoro celý prospala.Moje sestra byla na vysekávání 4 najednou a 14dni byla mimo… takže to je hodně individuální

• Citovat
  • Nahlásit
6941
23.8.20 12:58

Já měla taky vždy jen 1 i když jak jsem se šíleně bála tak za chvíli byla venku. A úplně v pohodě.
Teď mě čeká další uf uf.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
819
23.8.20 13:00

Většinou se dělá každá strana zvlášť, aby se dalo jíst aspoň na jedné straně - ale třeba v Americe běžně trhají hromadu zubů najednou, takže asi to jde taky… Ono i záleží, jak tam rostou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4848
23.8.20 13:15

Když je nemáš v zánětu, tak to zas tak strašne není. Zahul pro tělo je vytrzeny jeden zub, natož 4… Já bych je vyskubla najednou, pak už bys tam nemusela strachy dojít :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
23.8.20 13:17

Mě sice netrhali čtyři osmíčky (protože mi ani nevyrostli), ale trhali mi 6 zubů najednou mezi nimi i osmička, levá i pravá strana spodní i horní a v pohodě. (Předtím mi jiný doktor trhal jeden zub a bylo to strašné, neuměl to a nevěděl jak jej vytáhnout.)
Ani jsem nepotřebovala léky na bolest. Upřímně mít dobrého chirurga, který umí svoji práci a není jak řezník u kterého jsem byla s jedním zubem jdu do toho klidně znova.

• Citovat
  • Nahlásit
1568
23.8.20 13:19

Mně dělali všechny najednou, ale museli mi je sekat z dásní a byla jsem v celkové anestezii. Brachovi třeba dělali dva a na další dva řekl, že už v životě nepůjde :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
101
23.8.20 13:53

Já byla na trhání všech 4 najednou, ale byla jsem uspaná. S jednou jsem měla dlouhodobě problémy, furt záněty, bolesti, kazila se… Můj doktor mi ji chtěl vytrhnout klasicky v ordinaci, ale nezabralo mi ani několik injekcí, byla to hrozná bolest. Tak jsem se objednala do VFN v Praze a domluvili jsme se, že mi vytrhnou všechny 4 najednou v narkóze. Měla jsem je nějak trochu blbě uložené a navíc s hrozně silnými kořeny, takže pokud by bylo nutné časem trhat ještě další, pravděpodobně by mi zase nezabrala injekce. Tak jsem se jich zbavila všech najednou. Rekonvalescence byla v pohodě, pár dní jsem ležela, brala jsem prášky na bolest a antibiotika, jedla kašovitou stravu. Bolesti nebyly žádné, prášek to v pohodě zvládnul. Jen jsem měla velké otoky a modřiny. Klidně bych na to šla znovu :mrgreen: Při vědomí bych si ale víc než jednu určitě vytrhnout nenechala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1625
23.8.20 13:54

Všechny 4 bych si nechala najednou vyndat pouze, pokud bych z nějakého důvodu musela jít do celkové narkózy. Jinak max 2+2. Ono když se ti pak udělá suché lůžko, což u těch dolních bývá celkem často, tak ti zbyde aspoň jedna strana, na kterou kousat :) Já osobně neznám nikoho, kdo by po chirurgické extrakci měl neschopenku, dokážu si to představit u nějakého horníka nebo kopáče v létě, ale pokud sedíš v kanclu nebo za kasou, tak myslím není problém fungovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama