Trhání všech zubů pod narkózou

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.01.19 18:25
Trhani všech zubu pod narkozou

Ahoj. Mam strašný problém se zuby. Do teď jsem byla bez zubare. Za jedno z nich mám takový strach, že se hned co vidím lehatko rozklepu a omdlivam a za druhe u nás jen těžce sehnat zubare. K problemu- dnes jsem byla u jedné zubarky (soukrome) ta mi řekla, že moje zuby vytrhat a dat si státní. V tu chvíli mi bylo do breku. :,( a Můj dotaz zni. Jak se s těmito zuby zije? Je poznat hodne, ze to jsou umele zuby? Urcite je mi jasně, že to bude asi lepší než ta hrůza co mám v puse teď, ale mám strach z toho, že mi budou padat když se budu smát a jíst. A další dotaz - nebyl jste někdo na trhani pod narkozou? Bolí to hodně když to přichází k sobe? Děkuji za odpovědi a anonym z důvodu citlivého téma. Snad pochopíte :)

Přečtěte si článek: Péče o zuby v těhotenství: Na co pozor?

Reakce:
Lalelale
Závislačka 3560 příspěvků 31.01.19 18:38

Kolik ti je? Ona ti chce trhat všechny? Pokud to není troll, tak bych okamžitě šla k jinému zubaři pro názor. Než si nevratně odrovnas zuby, doslovně

histep
Závislačka 4258 příspěvků 31.01.19 18:50

Tak pokud jsi doted byla bez zubare, tak se nediv hroznemu stavu. Ale urcite bych chtela zuby zachranit, spravit, dostavet, cokoliv, pokud to jen malilinko jde, nez si nechat vytrhnout jeden jediny zub.
Je jedno, jestli je trhani pod narkozou nebo jen pod umrtvovaci injekci, samozrejme boli, kdyz to prichazi k sobe. Ale od toho jsou leky na bolest.
Jen se to vetsinou, bez nejake jednoznacne indikace, netrha vse najednou, ale postupne, takze by to byl beh na dlouhou trat a vlastne dlouhodobe bolesti.

Zda je poznat umely chrup zalezi na tom, jaky typ nahrady to bude a a jak bude zubni laborant sikovnej.

Příspěvek upraven 31.01.19 v 19:00

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.01.19 18:55

@Lalelale je mi pouhých 27 let. Je ale pravda, že ty zuby jsou v dezolátním stavu. U zubaře jsem byla naposledy před 5 ti lety kdy me moje zubarka udělala mustek na prednich 5 zubu. Od 3 az po další 2. Mustek byl jen provizorni s tim, že jsme se domluvili ze mustek z keramiky mi udělá za 6 měsíců az me to finance dovoli a prý i proto aby si to ,,sedlo,, potom jsem se objednávala na kontrolu a bylo mi řečeno, že mudr skončila. Takže jsem tech 5 let byla jen s provizorním mustkem. Ten mi asi špatně držel a zuby pod nim se uplne zkazily. Právě jsem někde slyšela, že štaci Mít zdravého kořeny a ze se na to dají udělat nástavby, ale ona mi ani rentgen neudělala. Proste řekla, že je to na vytrhani a na ,,klapacky,, :,( nejhorší je, že se i strašne stydim jit k zubari…

blumen
Hvězda diskuse 45615 příspěvků 31.01.19 19:14
@Anonymní píše:
@Lalelale je mi pouhých 27 let. Je ale pravda, že ty zuby jsou v dezolátním stavu. U zubaře jsem byla naposledy před 5 ti lety kdy me moje zubarka udělala mustek na prednich 5 zubu. Od 3 az po další 2. Mustek byl jen provizorni s tim, že jsme se domluvili ze mustek z keramiky mi udělá za 6 měsíců az me to finance dovoli a prý i proto aby si to ,,sedlo,, potom jsem se objednávala na kontrolu a bylo mi řečeno, že mudr skončila. Takže jsem tech 5 let byla jen s provizorním mustkem. Ten mi asi špatně držel a zuby pod nim se uplne zkazily. Právě jsem někde slyšela, že štaci Mít zdravého kořeny a ze se na to dají udělat nástavby, ale ona mi ani rentgen neudělala. Proste řekla, že je to na vytrhani a na ,,klapacky,, :,( nejhorší je, že se i strašne stydim jit k zubari…

No tak si dojdi pro nazor jinam. Sama vis, ze se bez zubare neobejdes. Psychiatr Ti muze predtim predepsat neco na nervy…

Lalelale
Závislačka 3560 příspěvků 31.01.19 19:26
@Anonymní píše:

Omg ona ti neudělala rentgen a chce ti trhat všechny zuby??!!!! Holka pokud nekecas, tak okamžitě prchej jinam. Tvoje zubařka ti velmi pravděpodobně zničila chrup. Nestyď se jít, platíš snad zdravotní pojištění, máš nárok na zubaře. A pokud jiný zubař bude nad vytrháním kroutit hlavou, tak tu svou šamanku nahlas lékařské komoře

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.01.19 19:29

Taky jsem se bala jen při slově zubař. Nerada jsem tam chodila. Bylo to kvůli tomu, že jsem špatně čistila a hlavně kvůli chybe zubaře - vlastně kvůli více chybám. Vytrpěla jsem toho dost. Nikdy už nebudu mít hezké bezbolestné zuby. Teď mám zuby strašně citlivé, bolí. Ale mohlo by být hůř. Mám jeden implantát. Pokud by to jen trošku šlo, tak bych si nechala zuby opravit. Klapačky jsou poslední možnost. Bez rentgenu je to teda zvláštní. Ale spíš by ti lépe poradil nějaký zubař. Stoprocentně zajdi ještě někam jinam. I kdyby to měla byt jen konzultace a placena. Podle mě nic nenahradí vlastní zuby. Bojuj. Jsi hrozně mladá. :hug:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.01.19 19:37

Ahoj jsem na tom stejne, bude me brzo 28let. Ale u zubare jsem do nedavna nebyla prez 10let. No odhodlala jsem se. Byla jsem uz dvakrat behem 4mesicu a v breznu jdu zase,zubare sehnat je tezke,ja to mela prez znameho. Mustek budu met taky predni mam v poradku stolicky jsou v haji krome par ktere uz byly zaplombovane z puberty. Preji hodne stesti,take me to bylo trapne ale musela jsem to prekonat. Mam malou dcerku a od roka s ni budu chodit na pravidelne prohlidky,tak hlavne kvuli ni jsem strach a stud prekonala a pomalu a jiste me da pan doktor pusu do poradku. Malou budu vest k peclive peci o zoubky a hlavne aby se zubare nebala a nedopadla jako ja.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.01.19 19:41
@Anonymní píše:

najdi si jiného zubaře i když soukromého. Nevím odkud jsi. Já na tom byla podobně jako ty i věk odpovídá :-D Dlouhodobě jsem nebyla u zubařky, kazy a špatně zaplombované kazy. Tak sice mě každá návštěva stala 1500 kč, ale stálo to za to. Osmičky šli ven + další kořeny které zůstali v puse a zuby které nevyrostly. Mám malou pusu takže některé zuby se nedokázali protlačit. Naštěstí to byli 6 a 7 takže zadní zuby které mi nevadili. Zbytek se přeplomboval, opravili kazy a zuby jsou fajn a moje. Takže nová zubařka radím po zkušenostech soukromou ( taky nemám moc peněz, ale řekla jsem ji že moc peněz nemám tak jsme opravovali postupně ) a mladší. Jsou více nadšenější do práce než staré

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.02.19 07:57

Z logiky věci, vyškubání a klapačky jsou i pro zubaře nejméně zaplacená práce. Takže tak nějak pochybuji, že zrovna soukromá zubařka by nechtěla zachraňovat- víc peněz pro ní a navrhla jen tak z plezíru klapačky- nejméně peněz pro ni. Poznat to u mladých lidí nejde, nikoho nenapadne, že má mladý člověk umělý chrup. Já ho mám, měla jsem těžkou nehodu + kombinace nemoci a o zuby jsem přišla. Ale už mi hodně lidí chválilo, jak mám krásné zuby. Nikoho nikdy nenapadne, že nejsou moje. Nikdy je nevyndavám, žijí se mnou stále, ve dne i v noci. Základ je je nevyndávat, zvyknout si na ně. Strašná byla diskuze tady, kdy je mladá holka vyndavá a má je jen na jídlo. Tam je kvalita života 0. Nicméně je tam i možnost implantátů, je to palba, ale jde to. U mě se implantáty vylučují s nemocí, jinak bych do nich bývala šla.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Mějte plně pod kontrolou, jaká videa sleduje vaše dítě na YouTube

YouTube sledují děti již od předškolního věku a snadno se mohou dostat k... číst dále >

Tělocvik děti nebaví a pohybová gramotnost klesá. V čem je problém?

Studie Mezinárodní zdravotnické organizace potvrdila, že za posledních 13 let... číst dále >

Články z Expres.cz

Exkluzivně: Pozdravte nový pár Anetu Vignerovou a Petra Kolečka

Tak a konec mlžení! Bývalá miss z roku 2009 a modelka Aneta Vignerová se z... číst dále >

Odeberte jí děti, zní hlasy na poslední Výměnu! Co se dělo pak? Potrat a stěhování do ciziny

Česko má za sebou jednu z nejskandálnějších Výměn manželek. Diváci nestačili... číst dále >

Články z Ona Dnes

Vyprošťováky, které vás po divoké noci nakopnou do nového roku

Silvestrovská noc bude možná dlouhá a zábavná, ale první novoroční ráno může... číst dále >

Příběh Šárky: Máma na mě přepsala byt, švagrová je vzteky bez sebe

S bráchou jsme vyrůstali jen s mámou. Otec nás opustil asi rok po bratrově... číst dále >