Trhání zdravých zubů před rovnátky

23.1.20 19:44

Trhání zdravých zubů před rovnátky.

Dobrý den. Chodím na střední školu a mám křivé zuby. Chtěla jsem si nandat rovnátka, ale kvůli předkusu mi můj ortodontista řekl, že musím jít na vytržení 4 zdravých zubů(čtyřek nahoře i dole). Bojím se však jak budu mluvit, když budu mít v puse 4 díry a hlavně jak budu vypadat. Čtyřky jdou docela vidět. Také bych se chtěla zeptat za jak dlouho od vytržení mi nandají rovnátka, a trochu to alespoň zakryjí… Děkuji Všem za odpovědi. Přeji příjemný zbytek dne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

13595
23.1.20 19:50

Rovnátka se nandavají týden až 14 dnů po vytržení. A možná budeš trochu šišlat nebo taky vůbec ne. A do roka můžeš mít rovné zuby. :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3070
23.1.20 19:51

Mne vytrhli ctyrky a hned nandali rovnatka. Ono kdyz se ti po srovnani zuby nevejdou, tak se to udelat musi. :nevim: fixy jsem nosila dva roky. A je dobre mit hezke zuby. Za to to stoji.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23.1.20 19:53

Šla bych do toho. Chvíli tam budeš mít díry, ale za ty rovný zuby by mi to stálo. Jak dlouho to bude trvat ti řekne doktor, nejspíš se musí zhojit ty díry a pak to půjde. Mě taky zubař trhal dva zuby, mám nahoře jen jeden pár čtyřek. Ale už je to léta, nevím jak dlouho to trvalo. Každopádně mám hezky rovný zuby.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23392
23.1.20 20:12

Trhali mi v prváku horní. Stálo to za to. Lepší vypadat půl roku hůř než po zbytek života mít křivý zuby :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7146
23.1.20 20:12

Byla jsme taky na střední, když mi zuby vyndavaly. Přesně stejně, jako tobě. Nejdřív mi dělaly vrchní, rovnátka nandali po zhojení. A to samé potom dole. Za ty rovné zuby, co mám teď, mi to opravdu stálo. Já třeba od té doby, co mi zuby srovnali, vyslovuji špatně sykavky. Už mi to zůstalo, ale není to nějak zřetelně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
79
23.1.20 20:16

Mne před rovnatky trhal 2 čtyřky nahoře a nesislala jsem, podle mě nebudeš sislat ani ty když to není úplně vpředu. Máma tenkrát nechtěla aby mi trhali zdravý zuby, vzala mě i k jiným zubarum a všichni řekli že dva musí ven. A dobře jsme udělali, mezery žádný nemám a zuby rovný :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23.1.20 20:17

Moje děti (8. tř. ZŠ) mají vytrhané osmičky postupně. Syn má vytržené všechny, dcera tři. Žádný problém v mluvě nebyl, ani u jednoho.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1989
23.1.20 20:24

Taky mám vytrzeny všechny 4 protože jsem měla malou pusu a zuby by se mi tam nevešly. Už si to, ale moc nepamatuju byla jsem ještě na zakladce. Ale neboj to se rychle spravi. Já jsem měla rovnatka jen nahoře a vůbec to není poznat, že mě ty zuby chybí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
23.1.20 22:30

Ja na to jdu ted a je mi 40. Kdyz mi bylo nact, tak fixni nebyly, jen vyndavaci a temi to akorat tehdy dorazili. Mit rovne zuby je muj sen. Bude to ted stat 45 tis. 3 zuby musi pryc. Jednu ctyrku mi vytrhli kdysi a meli obe. Po skole jsem na to nemela penize, pak bydleni, materska… az ted si muzu dovolit takovou castku dat bez obav, ze mi to bude chybet jinde.

• Nahlásit
  • Citovat
24.1.20 08:25

Taky jsem byla trhat, teda jen jednu, ale jak píšou holky, stalo to za to… měla jsem rovnátka jen 13 měsíců…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24.1.20 11:22
@adoli8889 píše:
Dobrý den. Chodím na střední školu a mám křivé zuby. Chtěla jsem si nandat rovnátka, ale kvůli předkusu mi můj ortodontista řekl, že musím jít na vytržení 4 zdravých zubů(čtyřek nahoře i dole). Bojím se však jak budu mluvit, když budu mít v puse 4 díry a hlavně jak budu vypadat. Čtyřky jdou docela vidět. Také bych se chtěla zeptat za jak dlouho od vytržení mi nandají rovnátka, a trochu to alespoň zakryjí… Děkuji Všem za odpovědi. Přeji příjemný zbytek dne.

Určitě do toho jdi. Rovnátka mi dávali hned. Mě trhali jedničku a dali na zuby kolem bílou hmotu, aby zakryli trochu tu díru, pracovala jsem s klienty. Čtyřky vidět nejsou tolik. Jdi do toho co nejdřív a radši déle a kvalitně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama