Reklama

Trhání zkažených osmiček?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

BlueFairy
Závislačka 4373 příspěvků 17.02.18 12:00
Trhání zkažených osmiček? ????

Ahojte,
Máte někdo zkušenosti s trháním zkažených osmiček?

Žiju v UK a než jsem se dostala na řadu s trháním osmiček, tak mi totálně vyhnily 8o po jedné už je v dásni jen asi 4mm díra a druhá teď dělá peklo. Noc z úterý na středu jsem myslela že si prostřelím hlavu, vyla jsem tu do šesti ráno jako divoké zvíře a to mám hodně vysoký práh bolesti…

Tak jsem se chtěla zeptat, jak to jako budou ty zuby trhat, když už jsou ve stavu že je nejde chytit a trhat; u jednoho není za co, a u druhého bych dost možná ten zbytek ulomila i sama dvěma prsty :lol:
Nebo se to nějak vybrousí, vyplní a nechá být?

Taky jsem se chtěla zeptat, je možné že tou šíleně ukrutnou bolestí to znamená, že ty kořínky a nervy odumřely? Protože teď je ten zub citlivý jenom lokálně na dotyk (ale teda pekelně) a už mi to nevystřeluje do celého toho trojklanného nervu.

Plus kdyby měl někdo i zkušenosti se zubaři a trháním zubů v UK, tak budu taky hrozně moc ráda :srdce:

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Azeretereza
Ukecaná baba ;) 2364 příspěvků 17.02.18 12:07

Neporadim ti, nemam vubec zkusenost, ale z logiky veci ti to podle me budou muset vyoperovat na chire, protoze kdyby to jen vyplnili, mohlo by se ti to tam zanitit a mohla bys taky mit nejakej zanet :think: Jak se ti to stalo, prosim te? :think:

Venceslavka
Kecalka 225 příspěvků 3 inzeráty 17.02.18 12:10

Nechci tě moc děsit, je ale nutné je vytrhnout. Když už nemáš nahoře korunku, tak se to buď páčí za kořen, nebo je nutné odbrousit trochu kosti, v které je zub zasazen a vyndat kleštěma…
Ta bolest znamená, že je tam zánět. Samo od sebe to nepřestane, může to třeba na chvíli dát pokoj, ale zase se to ozve…
Trochu tě snad uklidním, dělá se to samozřejmě v lokálním umrtvení, výkon sám o sobě nebolí, horší je to pak 2-3 dny po trhání. Měj připravené nějaké léky na bolest a něco na ledování tváře- dobrá je třeba zmrzlina :) Den po výkonu se i špatně otevírá pusa a sotva se najíš, většinou jen tu zmrzlinu…
V UK žádného zubaře neznam, ale možná měj připravené peníze, často se za stomatologické výkony v zahraničí platí a nejsou součástí pojištění…i když ty si akutní případ, tak třeba jo.

Lucinka1986
Kecalka 346 příspěvků 1 inzerát 17.02.18 12:11

Také mi z osmičky nezbylo nad dásní vůbec nic, za co by se dal zub chytit.Byla jsem v 8. mesici tehotenstvi. A v pohodě si zubařka poradila, rozřízla dáseň a vytrhla ho.Bylo to v lokální anestezii a dobrý.

Peťula21
Ukecaná baba ;) 1887 příspěvků 17.02.18 12:13

Ahoj, osmičky mám venku, sice jsem je neměla zkažený… U horních mi museli jen řezat dásna, protože jsem je neměla venku. Ale od usednutí do křesla jsem byla ani né za minutu venku. Vytrhli mi i zatím jednu spodní - no vytrhli - museli mi ji vysekat a k tomu mi vzali i šestku (na stejné straně). Šestka se musela též vysekávat, neb nebyla za co chytit a vím, že ji tahal na několikrát. Takže jsem měla celou pravou stranu rozřezanou a následně sešitou. Ještě mě čeká to samé na druhé straně. Kdybych nebyla těhu, tak už je nejspíš taky nemám.
Ale hodně to záleží na zubaři, my máme zubaře v HK a je opravdu velice šikovný, poctivý a rychlý :palec:. Opravdu na něho nedám dopustit. Kdybych nebyla těhu, tak ta druhá dolní 6 by šla ven snad i hned, jak někdy zlobí :zed:.
Asi jsem ti moc nepomohla, co? Ale neboj, zubař si s tím určitě poradí. Jen vím, že u té spodní 6, která též nebyla za co chytit, že si ji zubař nějak vybrousil jakoby na víc kousků, aby mu to šlo líp ven a nepraskala mu…
Tak držím palce, ať to dopadne dobře ;) :kytka:

BlueFairy
Závislačka 4373 příspěvků 17.02.18 12:14

@Azeretereza no tady je lékařství celkově úplně o hovne, čekám už od 12/2015 ale je pravda, že mám že zubařů dost strach, takže když to nebolelo, tak jsem to nějak extra nepopohaněla no :roll:

BlueFairy
Závislačka 4373 příspěvků 17.02.18 12:16

@Venceslavka no léků tu mám kvanta, jsem zasobovanejsi jak kdejaký dealer tady v okolí :mrgreen: o peníze nejde, to vím jak tu chodí, už tu nějakou dobu žiju ale spíš jsem chtěla trochu nahlédnout jak mi to budou dělat no 8o

BlueFairy
Závislačka 4373 příspěvků 17.02.18 12:17

@Lucinka1986 to ráda slyším :srdce: tak abych snad měla štěstí na dobrého doktora až to bude trhat, ta stomatologie tady není zrovna silná parketa

BlueFairy
Závislačka 4373 příspěvků 17.02.18 12:19

@Peťula21 jezisi a nebolelo to? 8o 8o jakože to dělají všecko jen pod injekcema jo? Já se hrozně bojím že to nezvládnu psychicky ty zvuky a tlak, krev co mi poteče do krku… Jakože fakt to vůbec necitis?

P4ja
Kelišová 5758 příspěvků 17.02.18 12:30

J á měla jednu osmičku taky vykaženou, protože doktor odfláknul plombu, a potom už to nechtěl spravovat, a tak jsem musela čekat asi 2 měsíce než mě vzali u nás.
Soucítím s tebou, já taky jedla prášky a modlila se, aby se mně do toho nedostal zánět, aby mně to mohli umrtvit.

Jinak trhali mně 2 najednou a naprosto v pohodě. Umrtvili mnně to a pohoda. A to jsem fakt strašpytel.

Jinak se tady v ČR dá zaplatit i silnější oblbovák, kdy nic moc nevnímáš. Ale mně doktor řekl, že je to zbytečný, že budou za chvíli venku.

BlueFairy
Závislačka 4373 příspěvků 17.02.18 12:34

@P4ja já žiju v Severním Irsku, takže do ČR to mám daleko hehe, já myslela že když to bolí, tak je to zánět. To tak nemusí být?

P4ja
Kelišová 5758 příspěvků 17.02.18 12:36

@BlueFairy Ne nemusí, mně to bolelo, spíš po jídle nebo pití, když se k tomu něco dostalo.
A jinak se zeptej tam, určitě ti poradí.

zrnko
Kecalka 400 příspěvků 17.02.18 12:37

Pokud drzi koren, maji na to takovou tyc S hakem (samozrejme malou :D ) Koren „nabodnou“, vyviklaji a zatahnou. A je to. Rekla bych zlate trhani oproti cisteni kanalku.

Peťula21
Ukecaná baba ;) 1887 příspěvků 17.02.18 12:38
@BlueFairy píše:
@Peťula21 jezisi a nebolelo to? 8o 8o jakože to dělají všecko jen pod injekcema jo? Já se hrozně bojím že to nezvládnu psychicky ty zvuky a tlak, krev co mi poteče do krku… Jakože fakt to vůbec necitis?

Já jsem taky strašná posera a bolesti, respektive, že to bude bolet se strašně bojím. Dlouho trvalo, než mě zubař ukecal, že ty zuby opravdu musí ven a já si dala říct. Ke každýmu zubu mi dal 1 injekci a snad za 2 minuty mě volal, že můžu jít. Jenže mě to přišlo jako strašně moc krátká doba, aby se to všechno znecitlivělo. Tak jsem se vymluvila, že ještě musím na wc, kde jsem snad 3 minuty jen tak stála a koukala do zdi :lol:.

Jinak nebolelo vůbec nic - opravdu jsem necítila nic. Krev mi do krku netekla - sestřička odsávala. Zvuky jsem žádný neslyšela, jestli myslíš nějaké křupání či praskání. jen zvuk té vrtačky, kterou si jakoby půlil ten zub vevnitř, aby se mu třeba nepřetrhl nebo tak.
A ty dva zuby mu netrvaly ani 15 minut. Jinak tlak jsem vyloženě taky moc necítila. Spíš jsem cítila tlak jeho ruky, ale né tlak v puse z trhání.
Ničeho se neboj, když jsem to zvládla já, tak ty to zvládneš levou zadní naprosto v pohodě ;).
Ještě mě čeká - jak jsem již psala to samé na druhé straně. A i když vím, že to nic nebylo a opravdu žádnou bolest jsem necítila, tak se toho taky bojím… Ani den potom mě to nějak moc nebolelo, ale spíš jsem si vzala prášek preventivně - co kdyby náhodou to začlo bolet :lol:. Bolelo mě to malinko - ale ta 6. Osmička nebolela potom vůbec. Někdo doporučuje si vzít prášek na bolest třeba hodinu po zákroku, tak já si ho vzala asi za 10 minut :lol: a pak na noc, i když to nebolelo :lol:.

Držím palce, zvládneš to a bolesti se neboj - opravdu nic cítit nebudeš ;)

jancabr
Kecalka 323 příspěvků 28 inzerátů 17.02.18 12:39

S lékaři v UK zkušenosti nemám. A souhlasím s holkami výše. Určitě je potřeba dát zub hned ven. Citlivost znamená odumírání nervu a to může sakra hoooodně bolet. Už jsem si to zažila. Týden jsem do sebe ládovala léky na bolest. Mám vyrostlé všechny 4 osmičky a dvě už jsou pryč. Trhali mi je postupně profesionálně v nemocnici. Jednalo se o osmičky v dolní čelisti. Pod injekcí určitě nic neucítíš, maximálně jen ty nepříjemné zvuky. Bolet to bude až to přijde k sobě, ale to jde taky ovlivnit léky a ochladit to zvenčí i zevnitř. Co se týče toho, že ti poteče něco do krku, tak to by se stát nemělo. Mě ty zuby odstraňovali v leže a sestra neustále pomáhala odsávat vodu, krev a odbrušované kousky. Určitě je lepší půlhodinky vydržet na křesle, než se další dny a týdny trápit s citlivým zubem.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Novak Djokovič je v Praze! Na rozlučku Štěpánka si přivezl manželku Jelenu

Legendární český tenista Radek Štěpánek sice kariéru ukončil už loni v... číst dále >

Syn Špinarové: Chci novou sochu, ve hře je právník. Úřad: Sochař peníze vracet nebude

Sochař David Moješčík možná pro Ostravu udělal velkou kulturní službu, když... číst dále >

Články z Ona Dnes

Jsem zvědavá, do světa mě to táhne pořád, říká Marta Jandová

Její kapela Die Happy patřila k nejpracovitějším v Německu, za pětadvacet let... číst dále >

Po kritice ve StarDance se mi nechtělo na trénink, říká Veronika Arichteva

Videa vtipné trojice zná asi každý. Momentálně však život jedné z... číst dále >