Trhání zubů u děti

Anonymní
29.3.21 17:28

Trhání zubů děti

Ahoj, je mi 14 let. V pátek mi mají trhat 3 zuby (čtyřky) a mám z toho veliký strach. Chtěla jsem se zeptat, jestli je to v pohodě a nebo se toho mám obávat? Jsem strašný straspytel.. :(

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2845
29.3.21 17:45
@Anonymní píše:
Ahoj, je mi 14 let. V pátek mi mají trhat 3 zuby (čtyřky) a mám z toho veliký strach. Chtěla jsem se zeptat, jestli je to v pohodě a nebo se toho mám obávat? Jsem strašný straspytel.. :(

Určitě běž s rodiči, není to jednoduchý zákrok. Po vytržení ledovat, počítej, že ti třeba bude i špatně, bude to krvacet, bolet hlava. Moje dcera ležela celý následující den. Před zákrokem si vzít preventivně něco na bolest. Drž se!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1487
29.3.21 18:07

Dají ti injekci na znecitlivění. Bolet by to nemělo.
Před odchodem k zubaři se pořádně najez.
Lék na bolest bych si vzala až po zákroku, jak bude znecitlivěné přestávat účinkovat - lékař by měl poučit.
Určitě i ledovat na tvář a myslím, že zmrzlina bude také vhodná.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8972
29.3.21 18:19
@Alriga píše:
Určitě běž s rodiči, není to jednoduchý zákrok. Po vytržení ledovat, počítej, že ti třeba bude i špatně, bude to krvacet, bolet hlava. Moje dcera ležela celý následující den. Před zákrokem si vzít preventivně něco na bolest. Drž se!

Naprosto souhlasím. A je možné, že po vytržení 1-2 zubů už toho budeš mít dost. Je lepší se předem se zubařkou domluvit, že když to na tebe bude moc, na ten zbytek přijdeš jindy.
Prášek na bolest také radím vzít si už předem, tak půl hodiny před zákrokem.
A po zákroku zmrzlinu, pomáhá to.

Ale je taky možné, že to zvládneš všechno najednou a nebude to nijak hrozné. Synovi trhali postupně všechny čtyřky a pětky a nejlepší to bylo vždy nechat vytrhnout jen jeden zub. Ale on je mladší, to trhání bylo v 10 - 11 letech. A to je potom velký rozdíl, měl ještě dost velké kořeny u všech zubů. Ty už je budeš mít menší, už se samy připravují na vypadnutí a ten kořen se zmenšuje. Takže to opravdu nejspíš půjde dobře.

Drž se, to zvládneš! :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24586
29.3.21 18:22

Nebo to bude úplně v klidu. Jako za mě radši trhání než vrtání kazu :lol:
Najez se - kvůli té anestezii je to potřeba, ať tam zbytečně nezkolabuješ.
Píchnou injekce, chvíli se čeká, než začnou působit. Pak ty zuby vytáhnou - nebolí to, jen je to divné. Nevím, jestli ti rány zašijou? - Zas to nebolí, vůbec.
Doma chladit, jíst opatrně - uvidíš, jak to půjde. Na stoličkách vzadu by šlo kousat normálně…
Hlavně nevyplachovat nějak šíleně, jen převalit tu vodu v puse. Nepít brčkem - podtlak v puse. Mohla by sis vypláchnout sraženinu z rány a to pak bolí…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24586
29.3.21 18:24

@Titty No řekla bych, že tohle budou trvalé zuby - a jdou ven kvůli rovnátkům.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2186
29.3.21 18:28
@Pipet píše:

Moje řeč ve 12 letech by 1. zuby měly být pryč.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8972
29.3.21 18:46
@Luboš P píše:
Moje řeč ve 12 letech by 1. zuby měly být pryč.

Ve 12 ještě ne, to je brzy. V těch 14 už možná.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8972
29.3.21 18:47
@Pipet píše:

To je pravda, jak se synem řešíme ty první, tak mě to vůbec nenapadlo. Ale trhat tři trvalé zuby najednou mi připadá moc velký zásah.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2957
30.3.21 01:05
@Titty píše:
Ve 12 ještě ne, to je brzy. V těch 14 už možná.

Zrovna dneska jsem byla se synem (necelých 10 let) u zubarky a trhala mu mléčnou čtyřku na kterou už mu tlačil druhý zub. Takže určitě na prezubeni určitě není ve 12 letech brzy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
1.4.21 11:21

@Luboš P Je mi 14, už ve 12 jsem měla všechny zuby dospělé. Jeden zub mi trhali, ale 3 mi přijdou taky moc, mám z toho strach. Zubař je hodný, ale asi bychom se nedomluvili na jiném dnu, kvůli rovnátkům.. Jsem fakt straspytel🙄

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
1.4.21 11:23
@Anonymní píše:
@Luboš P Je mi 14, už ve 12 jsem měla všechny zuby dospělé. Jeden zub mi trhali, ale 3 mi přijdou taky moc, mám z toho strach. Zubař je hodný, ale asi bychom se nedomluvili na jiném dnu, kvůli rovnátkům.. Jsem fakt straspytel🙄

Nicméně ještě si doplním, spletla jsem si den, budou mi trhat až příští pátek..

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat