Trhání zubů moudrosti a léky na ředění krve

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
19.11.19 11:36

trhání zubů moudrosti a léky na ředění krve

Hezké dopoledne,

omlouvám se za anonym, ale je to osobní.
Byla jsem dnes u zubaře a řekl mi, že bude trhat zuby moudrosti, dal mi už zítřejší termín a jak jsem z toho byla v šoku, tak jsem mu zapoměla říct, že beru už půl roku léky na ředění krve.
Volala jsem tam, ale bohužel už mi to tam nikdo nebere, má polední pauzu už a odpoledne tam není, má ceduli, že má dovolenou.Tak nevím, jestli tam mám jít tedy zítra a říct mu to až v ordinaci nebo jestli tu náhodou někdo neví, jak se to řeší, zda to lze trhat, když beru ty léky :nevim:
Hezký den všem :mavam:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
6030
19.11.19 11:37

Ne nemuzes

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
19.11.19 11:38
@Vemas píše:
Ne nemuzes

Děkuji, tak já hned brzy ráno tam zavolám a řeknu sestřičce.

• Citovat
  • Nahlásit
6030
19.11.19 11:38

Musi te prevest na nizkomolekularni heparin, az budes mit INR dobre, tak to udelaji. Ja musela mit potvvrzeni hematologa a muj zubar se stejne bal. Delali mi to v nemocnici na stomatochirurgii :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
19.11.19 11:42
@Vemas píše:
Musi te prevest na nizkomolekularni heparin, az budes mit INR dobre, tak to udelaji. Ja musela mit potvvrzeni hematologa a muj zubar se stejne bal. Delali mi to v nemocnici na stomatochirurgii :mavam:

Děkuji, já jsem si to myslela, ale nebyla jsem si jistá. No, počkám, až jak se domluvím se sestřičkou, jestli to pak případně udělají, až bych měla dobré INR, pokud řekne, že to stejně dělat nebudou, tak uvidím, ale asi budu muset také na stomatochíru.

• Citovat
  • Nahlásit
82457
19.11.19 11:42

Tak ono léky na ředění krve je dost široký pojem… máš nějaké prášky, jaké? nebo si pícháš injekce?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
19.11.19 11:44
@j.a.n.i1 píše:
Tak ono léky na ředění krve je dost široký pojem… máš nějaké prášky, jaké? nebo si pícháš injekce?

Mám Warfarin, předtím jsem si píchala Clexan.

• Citovat
  • Nahlásit
82457
19.11.19 12:02

Tak warfarin je spatne, clexan by nevadil…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6030
19.11.19 12:54
@j.a.n.i1 píše:

Tak na dlouhodobe redeni se krom tehotenstvi clexan ci fraxiparin nedava

Zakladatelko zkus lekare pozadat o xalerto. To jsem brala a je mnohem lepsi. Nemuse hludat INR, desne mi to kolisalo

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
82457
19.11.19 13:18

@Vemas Netvrdila bych, ze se nikdy nedava, tata ho treba zrovna mel.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6030
19.11.19 13:36

@j.a.n.i1 a jak dlouhodobe? Me totiz nekolik hematologu reklo, ze krom
Tehotenstvi se dlouhodobe nedava. Leda ze by mel alergii nebo neco

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8998
19.11.19 13:47
@Vemas píše:
Tak na dlouhodobe redeni se krom tehotenstvi clexan ci fraxiparin nedavaZakladatelko zkus lekare pozadat o xalerto. To jsem brala a je mnohem lepsi. Nemuse hludat INR, desne mi to kolisalo

ale dává :zed: Ty jsi lékařka, že dáváš takové fundované rady? :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8998
19.11.19 14:01
@j.a.n.i1 píše:
Tak warfarin je spatne, clexan by nevadil…

ani toto bych netvrdila. Důležité je zkontrolovat INR, do 2,5 by zubař mohl klidně trhat mohl. Záleží pak na konkrétním stomatologovi, jestli do toho půjde ;-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6030
19.11.19 15:00

@cell nejsem, ale prave mam dost problemu se srazlivosti a chtela jsem clexane brat dlouhodobe (v horizontu let) a nekolik lekaru mi reklo, ze dlouhodobe se dava pouze pri tehotenstvi :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
283
19.11.19 15:13

Mně zubařka řekla, že když nastane to, že mi bude muset trhat zub, že bude chtít ještě ten den odběr na INR a pokud to bude nad 2,5 trhat nebude nic, že je to riziko velký a budu muset přejít krátkodobě na nízkomolekulární heparin( Fraxiparne, Clexan). Z vlastní zkušenosti vím, že než vlezu jednou za půl roku do ordinace u zubařky, tak mi sestra vezme v čekárně ještě kartičku, kde mám hodnoty a to ještě zubařka nemá ani tušení, zda bude vrtat nebo něco jinýho nebo mi jen překontroluje zuby jako je tomu většinu času. Warfarin vždy hlaš, všude, i když tobě to nemusí přijít podstatný, podstatný je to dost

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat