Trhani zubu před rovnatky

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
26.10.21 07:30

Trhani zubu před rovnatky

Ahoj, bude mi 14 a mám jít na trhani dvou spodních zubů kvůli rovnatkum Nevím jestli do toho chci jít, jelikož nevím jestli se mi s těma rovnatkama úplně ty zuby srovnaji, když tam budu mít 2 díry a mamka taky do toho úplně nechce jít. Jaký na to máte názor? :(

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
11996
26.10.21 07:35

Vytrhali mi všechny čtvrtky nahoře i dole, Jinak by se mi zuby nevešly. Žádný díry tam nemám, rovnatka to spravily.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27561
26.10.21 07:38

Taky mi vytrhli někdy před střední obě čtyřky nahoře a žádný díry tam nemám ;) běž do toho, chvíli to sice nebude nic moc, ale v dospělosti budeš ráda, že máš krásný zuby :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
447
26.10.21 07:46

Pokud to navrhl ortodontista, tak jdi do toho. Mně třeba vytrhl jen jeden. Víc jich nedoporučil, protože na modelech (konzultoval to s více kolegy), se mi po vytržení více zubů strašně rozjížděly. Takže jsem měla lehce křivé zuby. Pak vyrostly osmičky a poslaly to téměř do původního stavu :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2424
26.10.21 07:54

Asi tam není dostatek místa, mně zuby netrhal, ale jednu osmičku mám mírně nakřivo jak se tam nevejde.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8602
26.10.21 08:05

Taky mám 4 pryč.
Pokud trhání indikoval ortodontista tak asi bude třeba.
Můžete na konzultaci k někomu jinému.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
96
26.10.21 08:20

Ani omylem..žádné trhání není nikdy potřeba, pokud máte normálního ortodontistu, který je schopný správně nasadit rovnátka, jenže bohužel většina je jich líných a chtějí to mít rychle za sebou a toto je pro ně nejsnazší postup..určitě bych hledala dál..nejsme ve středověku proboha :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3913
26.10.21 08:34

Zajdi si ještě k jinému ortodentistovi, ať ti poví svůj názor a podle toho se rozhodni. Já chodím se synem k jednomu a ten tvrdí, že trhání je v drtivé většině případů úplně zbytečné. Ano v minulosti se to tak dělalo nejčastěji, ale dnes už jsou jiné možnosti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1209
26.10.21 08:36

Já v pubertě taky řešila teoretické vytrhnutí zubů, které mi doporučila zubařka kvůli tomu, že se mi začaly nahoře i dole trochu rozjíždět jedničky. Nechtěly jsme do toho s mámou jít, takže jsem to nechala být. Až teď před čtyřicítkou už mi spodní jednička začala vyčnívat z řady hodně, takže jsem znovu byla u ortodontistky, která mi řekla, že by mi musela nechat také vytrhnout všechny pětky nebo šestky, aby se to srovnalo. Následně jsem šla pro konzultaci za jinou, která mi slíbila, že to zvládneme i bez trhání. Dva roky jsem nosila fixní rovnátka, teď už druhým rokem na noc sundavací, zuby mám i bez trhání srovnané a jsem spokojená.
Takže záleží na stavu tvých zubů, jak moc je potřeba trhat, ale určitě bych doporučila konzultaci i u někoho jiného.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
26.10.21 08:55

Děkuji všem za vaše názory, každopádně mám krivi jen jeden zub dole a druhý je v pohodě. A jdu na vytrhnutí už dnes, takže nestihneme jít na další konzultaci :( zub mám jakoby otočeny skoro o 90 stupňů.

• Citovat
  • Nahlásit
42
26.10.21 08:57

@JancaS84 mám to úplně stejně a nemám díry…i když teda taky jsem měla strach :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26666
26.10.21 09:01

My jsme toto řešili už ve 2 a 4 třídě. Trhali mi 2 plus 2 stálé zuby ( taky myslím čtyřky), protože jsem měla hodně zubů a malou pusu. Dodnes je mám dost natěsno, ani zubní nit tam pořádně nenarvu. Ale tuk tuk mi od té doby nic nedělali, jen prevence ( ještě teda mám pryč dva zuby moudrosti, ale to až kolem 30 a spíš preventivně). Rovnátka jsem tehdy spíš nenosila než nosila a zoubky se časem srovnaly. Ale to bylo v 90 létech, dneska už je to jinde. Neteř to měla podobné jako ty, a pomohlo to. Za pěkný chrup to stojí. Manžel má zuby posunuté a křivé vepředu, ne moc výrazně, ale štve ho to.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3913
26.10.21 09:09
@Anonymní píše:
Děkuji všem za vaše názory, každopádně mám krivi jen jeden zub dole a druhý je v pohodě. A jdu na vytrhnutí už dnes, takže nestihneme jít na další konzultaci :( zub mám jakoby otočeny skoro o 90 stupňů.

Tak to to řešíš celkem pozdě no :nevim: Takže máš dvě možnosti - buď si zuby necháš vytrhnout nebo termín zrušíš a zajdeš si na konzultaci jinam.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2373
26.10.21 09:14
@Anonymní píše:

Nestihnete? Tobe se do toho nechce, tvoji mamce taky ne. Tak si s mamkou hned ted promluv. Zavolejte zubari ze dnes nemuzete prijit, preobjednej se na jindy, mezitim se objednej jinde na dalsi konzultaci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
866
26.10.21 09:15

Mně trhali vrchní pětky, protože jsem neměla založený druhý. Všechno se v pohodě srovnalo, neboj ;) Mám dvě dcery, obě budou muset mít rovnátka a za to nepohodlí to stojí. Líp to vypadá, líp se to čistí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat