Trhání zubu v těhotenství- jde to?

628
31.5.15 22:04

Trhání zubu v těhotenství- jde to?

Ahoj maminky, jsem ve 23. tt, momentálně mám rozvrtanou stoličku ( 5ku nahoře ) a zubák mi tam nechal otevřený kanálek, s tím, že mám v dásni zánět, bolí to jako sviňa, zub je citlivý na dotek, při skusu doslova umíram, jsem celodeně hladová, jíst mě bolí. co se ale nestalo, odpadlo mi část toho,, torza zubu,,.

Pro upřesnění… normální zub… (_)… můj zub (_ Pokud chápete?

Přemýšlím, že si ho nechám vytrhnout, neboť tam už asi nebude držet ani plomba. Ale bojím se toho jako čert kříže, může mi zubař vůbec v těhotenství zub vytrhnout? A co umrtvovací injekce? Už to fakt nevydržím. Nejradši bych si ho vytrhla sama. :|

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

3141
31.5.15 22:10

Mně trhali zub v těhotenství 2×, pokaždé bez injekce. První byla šestka stolička, co se nějak rozlomila, tak musela ven. Samotný proces se nějak přežít dal, ale následných 14 dní bylo krušných. Hrozně to bolelo a člověk si nemohl vzít nic pořádného na bolest, co by opravdu zabralo. V dalším těhotenství mi trhali osmičku, byla jsem psychicky připravena na hrůzu hrůz, ale to bylo tak nějak celkově v pohodě.
Jestli to fakt bolí, tak neváhej. Přežít se to dá.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24837
31.5.15 22:13

@Makikki Ano, v těhotenství se zub trhat může. Absolvovala jsem takhle trhání osmičky v 1.trimestru. Injekci na umrtvení jsem samozřejmě dostala ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5854
31.5.15 22:15

Byla jsem trhat horní 5 někdy na začátku těhotenství, dostala jsem normálně injekci, ale slabší dávku. Nebylo to úplně bez bolesti, ale dalo se to vydržet. Injekce jako taková nevadí, tam jde spíš o infekci a stres. Který trimestr je nejvhodnější k opravě zubů nevím, dá se to vyhledat na netu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31.5.15 22:18

Ahojky…me trhali letos v dubnu byla hsem 22tt, mrtvy zub 5ka…rozpadl se…nebolel, ale pan doktor mel spravne podezreni, ze tam je velky zanet…a jelikoz spravit to uz nebylo jak, rentgen v tehu nejde…a bal se aby mi ten zbytek neudelal pri porodu neplechu…zub-tedy zbytek-sel ven :) Normalne opichane injekci na umrtveni, ta skodliva neni…a pak hromada zmrzliny a studenych obkladu…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
628
31.5.15 22:20

Děkuji, no mám z toho větší strach jak z porodu ( a že ten jsem měla teda šílený ) :cert:
Ten zub mám už několikrát vrtaným, nyní ho mám otevřený, mám v dásni zánět a šíleně to bolí, dáseň mě bolí snad až k řezákům a zubu se stačí dotknout jazykem a au au, takže asi do toho trhání půjdu. :|

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
628
31.5.15 22:28

A jak dlouho mohu být vlastně bez zubu? Kolik stojí nový? Asi to není nejlevnější, co? :cert:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4148
31.5.15 22:35

A co nechat si to raději dostavit onlay? než rovnou trhat? Pokud je co zachránit, zachraňujte. Protože nový zub stojí podstatně víc a nikdy to už není ono. A umrtvení se vůbec nebojte, to se v těhotenství může:) Samozřejmě, že doktor musí vědět, že jsi těhotná a podle toho postupovat, ale strach bych neměla vůbec:)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4148
31.5.15 22:37

Nedopsala jsem tam - samozřejmě, že zubař musí opravdu dobře vyléčit nejdřív zánět - dobře vyčistit kanálky a tak… A potom můžete přemýšlet o tom, zda půjde zachránit ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1.6.15 13:30

@MakikkiUživatelka @loves má pravdu..pokud Vám zubař řekl, že zachránit půjde, zachraňujte…u mě to bylo už total rozpadlé..nebyl by ani na co udělat můstek, takže mně momentálně nezbyde nic jiného než po porodu řešit náhradní umělý zub…což není levná záležistost…nicméně…být od 28 bez zubu se mi taky nechce…poraďte se opravdu se zubařem, at vam reken vsechny varianty zachrany.. :) Bolest po trhání se přežít dá…ale lepší by bylo zoubek zachranit ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama