Trhat či netrhat synovi zuby?

7342
1.6.21 20:13

Trhat či netrhat?

Mám dítě 11 let a aktuálně řešíme zda mu nechat vytrhnout 2 mléčné zuby.
Dr. říká, že by je odstranila, nám se do toho moc nechce. Stálých bude mít max 22.

Je tu nějaké ortodontistka, která by byla ochotná poradit? RTG pošlu do soukromé zprávy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1748
1.6.21 20:23

Tak asi záleží na tom, proč bude mít stálých jen 22 a jestli ty mléčné, co chce zubsrka trhat, nejsou třeba v místě, kde stále založené nejsou. Moje babička má i v 80 letech jeden mléčný zub. Já nám jeden zub založený, ale mléčný mi vypadl. Zubař snad ví, co dělá. Ale určitě můžete zajít k jinému pro druhý názor.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7342
1.6.21 20:27

Stálých bude mít max 22, protože jich víc není založeno… plus může mít max o 2 zuby víc…
Manžel má také ještě jeden mléčný. ;-)

Příspěvek upraven 01.06.21 v 20:37

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1748
1.6.21 20:30

A ty dva mléčné, co chce zubarka vytrhnout, jsou které? Je místo nich založený staly zub nebo ne? Pokud ne, je nesmysl je trhat. Pokud ano, tak vypadnou samy. Pokud by se musely trhat kvůli rovnatkum, tak to je doktor od doktora, někdo to doporučuje, někdo ne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7342
1.6.21 20:39
@Midaku píše:
A ty dva mléčné, co chce zubarka vytrhnout, jsou které? Je místo nich založený staly zub nebo ne? Pokud ne, je nesmysl je trhat. Pokud ano, tak vypadnou samy. Pokud by se musely trhat kvůli rovnatkum, tak to je doktor od doktora, někdo to doporučuje, někdo ne.

Tak ty právě založené stálé nemají…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1748
1.6.21 20:45

@Brontik tak co resis. Přece mu nenechám vytrhnout zuby, místo kterých mu nic nenaroste. Pokud nejsou zkažené nebo stále kvůli nim nerostou nějak špatně, je fakt blbost je trhat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7342
1.6.21 20:47

No, řeším, jestli dělám dobře nebo ne… Protože to samozřejmě není až tak jednoduché… ;)

Příspěvek upraven 01.06.21 v 20:51

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5435
1.6.21 20:50

Je mi 49,5 a mám nepatrný pahýl zubu. Vytrhnout nebo ne??

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2568
1.6.21 20:56

To je strašně těžké, když nevíme, o jaké zuby se jedná. Je také třeba to řešit s ortodontistou. Třeba by se vytrzenim a následnými rovnatky, v tomto věku, zuby stahly k sobě a mezery by nebyly, ale zase, když není tolik zubu založeno…opět, nevíme, o jake zuby se jedná. Zde ti nikdo neporadí. Vse musí vidět ortodontista. I tady ti ortodontista neporadí. Dceru musí vidět, vyfotit, změřit, zvážit pro a proti, není to sranda. V dospělosti se to pak může řešit implantáty. Opravdu musíš na ortodoncii osobně

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3713
1.6.21 21:07

@Brontik syn 8LET MEL SPATNY ZUB, NEHYBAT SE A NECHALI JSME HD VYTRHNOUT, INEKCI I TRHANI ZVLADNUL

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7342
1.6.21 21:29
@ladai píše:
@Brontik syn 8LET MEL SPATNY ZUB, NEHYBAT SE A NECHALI JSME HD VYTRHNOUT, INEKCI I TRHANI ZVLADNUL

Ale já neřeším, jestli to zvládne nebo ne…
Já řeším, jestli tu není někdo (ortodontistka), kdo by mi pomohl se rozhodnout. ;-)
Víc hlav víc ví.;-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7342
1.6.21 21:32
@Gábííí píše:
To je strašně těžké, když nevíme, o jaké zuby se jedná. Je také třeba to řešit s ortodontistou. Třeba by se vytrzenim a následnými rovnatky, v tomto věku, zuby stahly k sobě a mezery by nebyly, ale zase, když není tolik zubu založeno…opět, nevíme, o jake zuby se jedná. Zde ti nikdo neporadí. Vse musí vidět ortodontista. I tady ti ortodontista neporadí. Dceru musí vidět, vyfotit, změřit, zvážit pro a proti, není to sranda. V dospělosti se to pak může řešit implantáty. Opravdu musíš na ortodoncii osobně

Já vím, že to není jednoduché, a protože i tady se vyskytují různí lidé, tak jsem to zkusila napřed tady. ;-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat