Reklama

Tři, čtyři a více dětí jen pro ty bohatší?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.01.17 08:54
Tři, čtyři a více dětí jen pro ty bohatší?

Již delší dobu uvažuji o čtvrtém dítěti. Manžel také chce. Věk sice vyšší, ale do čtyřicítky bych snad stihla porodit, kdyby se zadařilo tak do roka.
Co mě trápí - nepatříme mezi „bohaté“. Máme velký byt, tři děti ve věku 4 - 10 let, starší, ale stále funkční auto. K moři ani na hory nejezdíme, většinou dáme tak jeden týden někde po Čechách v penzionu, pak ještě nějaké jednodenní výlety po našem kraji. Peníze nám nezbývají, nebo vlastně jo - ale zatím se přebytek dával do bytu.
Mě přijde, že ten dnešní trend velí pořídit si dětí méně s tím, že jim budeme moc dopřát. Myslím si, že je to pěkné. Ale zase na druhou stranu, je tu spousta rodin, které by si museli dle tohoto trendu pořídit max. jedno dítě, protože ty příjmy mají nízké.
Je tu nějaká maminka, která vědomě šla do třetího, čtvrtého, pátého dítěte… s tím, že peněz je málo a na chleba sice bude vždy, ale bude se muset šetřit a žít skromně? A litujete toho? Nebo naopak?
Nebo nějaká maminka, která takovou rodinu zná? Co si o tom myslíte?

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 30 Další »

Reklama

Reakce:

moje prdelky
Závislačka 3612 příspěvků 18.01.17 09:01

Máme 4 děti, plat myslím tak střední. Moc neušetříme, ale děti jsou spokojené. Na dovču jezdíme do Chorvatska bez cestovky a šetříme na to tak, že manžel si nehcává proplatit v únoru daně za dvě děti. Na hory jezdíme na chaty, které pronajímají lidé a taky s epořádně vyřádíme. Pak výlety a podobně. Do kroužků chodí, ale holt nemají žádné spoření, ani každý svůj pokoj či počítač. My jsme s manžlem taky začínali bez kapitálu a od nuly. Zvládli jsme to. Nemyslím si, že je nutnost prostě posílat děti do světa s rancem peněz. Děti jsou spokojené po všem stránkách a dokonce by chtěly dalšího sourozence. Dle mě je důležité, aby měli vše co potřebují (jídlo, hračky, oblečení) a hlavně nás.
Tady na emiminu strašně frčí, že jakmile dítě nemá spoření, je to sttrašně špatné, že se bez toho nedá studovat a brigády, no hrůza.
Já si to nemyslím.

Tichošlápek
Echt Kelišová 9664 příspěvků 18.01.17 09:07

Znám takovou rodinu. Ja bych to neudělala. Dětí mate dost a ty nároky porostou nahoru ;) spousta holek ti tu napíše, jak jsou děti šťastné i v malu apod, ale ja si myslím, ze v dnešní době je finanční zajištění velmi důležité. Pro rodiče i pro ty děti. I kvůli startu do života - názor, ze začít se dá od nuly mi hlava nebere. Ano, my tak taky museli začínat a přesne proto nechci, aby to museli absolvovat i moje děti. Jinak ja mam děti dvě, treti zvazujeme ale kvůli mému zdraví, ne financím. Příjmy mame vysoké, s nižšími bych zůstala u dvou prcků

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.01.17 09:08

@moje prdelky
Díky za odpověď. U nás by to bylo tak asi podobné - na to Chorvatsko bychom asi taky ušetřili, on ten týden v Čechách vyjde plus mínus na peníze podobně, už přemlouvám manžela dlouho, abychom se vypravili přes hranice. Dětem nespoříme a myslím, že ani když zůstane u těch tři dětí, tak jim prostě nenaspoříme, max. nějakých padesát tis. do začátku. Niv víc a možná ani to ne. U nás by na vše také bylo - jídlo, oblečení, hračky, kroužek by se zaplatil. Ale prostě bychom museli sledovat každý měsíc rozpočet a nekupovat kraviny…
Tady na emiminu jsem ten názor slyšela mnohokrát - nepořizovat si více dětí z důvodu financí. Jako já to chápu, mě by se také líbilo mít víc peněz a nepočítat… ale zase mám pocit, že až s tím čtvrtým budeme kompletní.

nelinka204
Kecalka 458 příspěvků 5 inzerátů 18.01.17 09:09

Ahojky pokud se cítíš na další dítě tak proč né…já jsem ze třech dětí a mamka na nás zůstala sama a také to zvádla i finančně utáhnout a to splácela ještě půjčku…já mám nyní dvě děti 4 a 2 roky a s manželem by jsme šli i do třetího, ale potřebuje zrekonstuovat byt, tak nejdřív až za dva roky…navíc se obávám dvojčat pač je máme v rodině…ale pokud by se zadařilo dřív určitě by jsme si mimčo nechali…mě je nyní 33 let…v okolí znám rodinu jsou to sice věřící a májí už 6 dětí…paní rodí od svých 21 let více méně po 1-2 letech…říká, že je spokojená, že má tolik dětí a antikoncepci brát nechce, tak kolik dětí ještě přibude?…jinak moje spolužačka ze základní školy je dokonce z 13 dětí…ale to už je v dnešní době asi už nereálné…

maminka2017 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.01.17 09:10

Máme 3 děti(věk viz podpis),čekáme 4té miminko.Na dovolenou nejezdíme, protože to nepotřebujeme. Finance, no myslím že se máme dobře. Děti mají vše co potřebují a to je důležité :kytka: a MAJÍ HLAVNĚ OBA MILUJÍCÍ RODIČE.
NIkdy jsem nelitovala a nikdy nebudu.Nic mi nechybí, mám vše co jsem kdy chtěla :)

maminka2017 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.01.17 09:13

@nelinka204 já rodím od 19cti a manžel chce časem 5té :mrgreen:

maminka2017 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.01.17 09:16
@Anonymní píše:
@moje prdelky
Díky za odpověď. U nás by to bylo tak asi podobné - na to Chorvatsko bychom asi taky ušetřili, on ten týden v Čechách vyjde plus mínus na peníze podobně, už přemlouvám manžela dlouho, abychom se vypravili přes hranice. Dětem nespoříme a myslím, že ani když zůstane u těch tři dětí, tak jim prostě nenaspoříme, max. nějakých padesát tis. do začátku. Niv víc a možná ani to ne. U nás by na vše také bylo - jídlo, oblečení, hračky, kroužek by se zaplatil. Ale prostě bychom museli sledovat každý měsíc rozpočet a nekupovat kraviny…
Tady na emiminu jsem ten názor slyšela mnohokrát - nepořizovat si více dětí z důvodu financí. Jako já to chápu, mě by se také líbilo mít víc peněz a nepočítat… ale zase mám pocit, že až s tím čtvrtým budeme kompletní.

4té už se ztratí, udělejte jak cítíte. je to krásné mít velkou rodinu :srdce: :srdce:

Nowuka2
Ukecaná baba ;) 2293 příspěvků 18.01.17 09:17

Máme jedno, druhý na cestě, a tím končíme. Máme sice velký dům, dvě velká auta (myšleno 7 místná), příjmy bych řekla na dnešní dobu nadprůměr. Ale ne, do víc dětí bych nešla - chci, aby děti měly vlastní pokoj, abysme dvakrát v roce mohli na pěknou dovolenou, aby, když děcka mají jet na lyžák, jsem nemusela řešit, že teď budeme jíst 3 týdny nudle s mákem. Můžeš argumentovat, že hlavní je milující rodina atd.,což samozřejmě je. Ale vím, jak jsou děcka zlý a být socka mnohdy automaticky znamená být mimo. A to dětem udělat nechci. Takhle můj názor.

moje prdelky
Závislačka 3612 příspěvků 18.01.17 09:18
@Anonymní píše:
@moje prdelky

Pokud chce i manžel a máte co jíst a děti nebudou strádat hlady, tak jděte do toho. Jako nemusí mít nejdražší mobily. Já děti učím, že nemusí mít všechno. Nejstarší mobil má a je spokoejný i s levnějším typem, proč hned nějaký desetitisíce. Právě že Chorvatsko vyjde i kolikrát levněji než tuzemská dovolená, staí hledat na netu a najdou s epěkné ceny, jídlo si vezeme a děti řádí u moře a to je hlavní.
Já si myslím, že je důležité, jak jsem psala, aby děti nechodily smradlavý a špinavýa neměly hlad. Ono ten přepych a ani drahé značkové oblečení a podobně nezajistí jim kvalitní život. Ani to, když budou mít našetřený, protože nikdy nevíš, co se může stát a co s tím to dítě udělá. Podle mne, když si to vybojuje sám, bude si to vážit mnohem víc.
A na víc my se teď potýkáme se zdravotními problémy, velkými u manžela (lymfom) a mé mámy (ležák) a hodnoty se točí úpně jiným směrem

lajovka
Ukecaná baba ;) 1304 příspěvků 18.01.17 09:20

@Adélajda4 OBA MILUJICI RODICE, maj i jedinacci a ostatni…az na vyjimky vlastne vsechny deti…ti co jezdi na dovolenou, ti, jemz rodice spori penize, ti vsichni maji milujici rodice…nedelate neco extra, to je snad prirozene, ne?

Terezxx
Ukecaná baba ;) 1546 příspěvků 3 inzeráty 18.01.17 09:21

Já tedy dětem sporim od narození a to docela vysokou částku. Beru to jako velmi důležité. Naši my taky nasporili a i tak budeme mít problém dosáhnout na hypotéku. Jak bychom to udělali bez peněz, neni to žádná malá částka, to teda nevím. Jsme mladá rodina. Chci pro každé své dítě vlastní pokojicek a nechci počítat každou korunu. Shanime ted pozemek a chceme stavět baracek, pokud v nem nebude místo na třetí pokojik, tak další miminko nebude.

Asi mi tu některé maminky utrhnou hlavu, ale pro me je dostatek financí a prostoru zásadní pro počet dětí. Nechci jednou resit, kterému z dětí dam na hory a které bude muset zůstat doma.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.01.17 09:23

Napisu z pohledu ditete, mam 3 sourozence, nasi taky moc penez nemeli. obleceni se dedilo po sourozencich, znackove veci, o tom jsme si mohli nechat zdat, ale nevadilo, meli jsme jine hodnoty..ale mrzelo me, ze jsme nikam nemohli jet. kamaradi vypraveli o mistech, ktera navstivili, ukazovali fotky, kfe se byli podivat a ja nic, max chalupa u babicky, s rodici lipno apod v kempu, ne ze by to bylo spatny, ale touzila jsem neco videt/zazit s rodici..hrozne moc jsem chtela studovat franinu, ve skole nebyla, na kurzy nebylo, tak sup nemcina. pokoj spolecny, zadny soukromi, jeden stary pc, ukoly vse, kazdy spolehal, ze doma se dela vse ba pc, ukoly a tadani tez, kdyz se to seslo, hadky, kdo musi do knihovny a kdo si udela ukol doma, vylety se skolou, nebylo pro vsechny, clovek se citil vyclenen. bracha chtel delat sport, ale na krouzky a soustredeni a vse kolem nebyly penize, talent mel, ted si jen rika, co kdyby ho mohl rozvinout..tata mel pak uraz a s penezi to slo z kopce, pojistku nemel, jen nemocenskou a ja a starsi segra brigady a pomoc ridinnemu rozpoctu. ja chtela setrit na cestu do parize a ns vejsku. scio testy jsou dicela drahe, tam kam jsem chtela, je vyzadovali, no nebyly penize. mela jsem jen jeden pokus, nepovedl se. nastesti vysla jina vs..ale..tata vlekle zdrav. potize..invalidni duchod. dve deti na krku, ja se segrou uz plnolete. z vysky nic nebylo. segra chtela medinu, nedavala to s brigadami, ja sla na lehci, ale presto..nasi mi nic do zacatku nemohli dat. nevysla mi kolej, tak podnajem se spolubydlici, furt brigady, abych to utahla. trochu me mrzelo, ze nasi nemeli nic a brali to, my raky nic nemeli a zijem..snazili se, jen si nekdy rikam, proc nas meli 4, kdyz to sotva utahli. mama utahana, dve prace, kdyz tata byl na nemocenske, meli stesti, ze my se segriu uz byly velke a vypadly, jednou tata rekl, ze se mu ulevilo, te my dve idesly..presto, rada bych cita, ze kdyby neco..mam se kam vratit a ne diky bohu, je jim 18 uz se postaraji a my na krku jen ty mladsi..za me, ha max dve deti a chci jim doprat a aby mely zazemi a citily, ze byt budou velke, maji oporu i financni. doba je cim dal horsi a tezsi..anonym pls..soukrome info, dekuji

maminka2017 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.01.17 09:23

@Nowuka2 moje matka má 7dětí a všechny jsme uplně normálně jezdily na lyžák, plavání, bruslení, kroužky..a to peněz moc nebylo…
Každá to, ale cítí jinak.

PAN66
Zasloužilá kecalka 922 příspěvků 18.01.17 09:24
@Adélajda4 píše:
Máme 3 děti(věk viz podpis),čekáme 4té miminko.Na dovolenou nejezdíme, protože to nepotřebujeme. Finance, no myslím že se máme dobře. Děti mají vše co potřebují a to je důležité :kytka: a MAJÍ HLAVNĚ OBA MILUJÍCÍ RODIČE.
NIkdy jsem nelitovala a nikdy nebudu.Nic mi nechybí, mám vše co jsem kdy chtěla :)

ty mas vse, cos chtela, ale i ty deti?

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 30 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Rekonstrukce bytu: Na co si dát pozor?

Kupujete byt a potřebuje opravit? Anebo už nejste tolik spokojení s vlastním... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Jak pokračuje cesta za zdravým životním stylem?

Naše čtyři výherkyně jsou skoro u cíle! Nebo snad teprve na počátku? Ptali... číst dále >

Články z Expres.cz

Syn Dády Patrasové se pustil do Gelemové: Jsi ubohá a trapná!

Syn Dády Patrasové Felix se pohádal s milenkou svého otce Lucií Gelemovou. Ta... číst dále >

Tajemství fotky bez cucku odhaleno: Kam se Kristelová vymódila jako Šebestová?

Světlo světa spatřila tajná nahrávka, na níž je slyšet hlas Kateřiny... číst dále >

Články z Ona Dnes

Dvojčata z Atlanty se narodila jako holčičky, dnes jsou z nich bratři

Angel a Fabian Griffinovi už od deseti let vědí, že jim příroda nadělila... číst dále >

Devadesátkový trend znovu na scéně. Čtyři tipy, jak nosit džíny do pasu

Džíny patří k základním kouskům šatníku. Stačí jen najít střih, který si bude... číst dále >

Reklama