Tři děti a dva porody aneb chybějící těhotenství.

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

WojKa
Stálice 63 příspěvků 03.04.18 23:19
Tři děti a dva porody aneb chybějící těhotenství.

Pro někoho bude můj ‚problém‘ možná nepochopitelný, nicméně já s tím dost bojuji. Mám tři děti. Už když jsme se s manželem brali, tak jsme mluvili o tom, že mít tři děti je tak akorát. Těšila jsem se na tři těhotenství a i to porody, ale…když jsem otěhotněla podruhé, zjistila jsem, že čekám dvojčata. Měla jsem velikou radost a pořád děkuji Bohu za to, že mám všechny děti zdravé, ale naprosto to narušilo moje ‚plány‘.
Máme spokojené manželství a tři zdravé, krásné děti a přesto mám pocit, že mi k úplnému štěstí schází právě to třetí těhotenství, které jsem měla ‚naplánované‘.
Přemýšlím o tom už nějakou dobu, mozek mi říká, že čtvrté dítě by byl jen další velký problém. Mít doma čtyři malé děti, to už by byla opravdu makačka (naše dcerka má 2,5 a dvojčata mají rok), nemluvě o praktických věcech jako že už by se do auta nevešly čtyři sedačky, cestování by bylo opět o něco náročnější atd., atd.
Vůbec nevím jak z toho ven. Mám to pořád v hlavě, často na to myslím a říkám si jaké by to bylo kdyby…
Jak z tohohle začarovaného kruhu pryč? Měla to některá z vás taky tak? Zažil to někdo? Srovnalo se to časem? Bojím se, aby mě to zbytečně negativně neovlivňovalo v budoucím životě.

Stránka:  1 2 3 Další »

Reakce:

Verun83
Echt Kelišová 8693 příspěvků 33 inzerátů 04.04.18 06:36

Promin, ale trochu mi to prijde jako - kdyz nejsou starosti, tak si nejake vytvorim, abych se mohla uzirat. Proto se zivot nema planovat, protoze ne vzdy odpovida skutecnosti. Chtela jsi 3 deti, tak je mas. Prala sis 3 tehotenstvi, 3 porody, 3 deti? Lidi v zivote resi takove hruzy, a ty resis, ze ti chybi tehotenstvi. Co se nad to povznest, a rict si, mam 3 krasne zdrave deti, to je to nejdulezitejsi… A zbytek hodit za hlavu.

Lara Farseer
Zasloužilá kecalka 945 příspěvků 04.04.18 06:38

Nebo popřemýšlej o náhradním mateřství - budeš mít pořád tři děti, ale prožiješ si svůj třetí porod…

karkarka
Ukecaná baba ;) 2480 příspěvků 04.04.18 06:40

No ale chtela si tri deti, ty mas. kdybys mela treti těhotenství, mela bys deti ctyri a to uz ti taky nezapada do tvych planu. takze bys treba taky nebyla spokojena.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.04.18 06:48

Ja te chapu. Sice jsem vzdy chtela 2 deti, ale od narozeni druheho jsem zacala hrozne chtit i treti. Jenze jsem nedavno prisla na to, ze ja bych chtela byt tehotna, tesit se, vybirat jmeno, kocar, nakupovat vybavu, proate ty tehotenske radosti. Ale predatava dalsiho decka me lehce desi, nevim jiaze, jestli ho opravdu chci, spis asi ne. Ale ta touha po tehotenstvi je velka. Ty pokud dalsi dite nechces, tak si to falsi tehotenstci taky neuzines.
Videla bych jako mozne reseni pockat. Taky mam deti male, mozna proto me predatava dalsiho desi. Me desi i tvoje situace :) takze treba za 2-3 roky se na to budeme divat jinak. Treba se to nase vysnene bricho jeste ukaze, jen to nebude hned.

Burj Chalifa
Nadpozemská drbna 28779 příspěvků 04.04.18 06:50
@WojKa píše:
Pro někoho bude můj ‚problém‘ možná nepochopitelný, nicméně já s tím dost bojuji. Mám tři děti. Už když jsme se s manželem brali, tak jsme mluvili o tom, že mít tři děti je tak akorát. Těšila jsem se na tři těhotenství a i to porody, ale…když jsem otěhotněla podruhé, zjistila jsem, že čekám dvojčata. Měla jsem velikou radost a pořád děkuji Bohu za to, že mám všechny děti zdravé, ale naprosto to narušilo moje ‚plány‘.
Máme spokojené manželství a tři zdravé, krásné děti a přesto mám pocit, že mi k úplnému štěstí schází právě to třetí těhotenství, které jsem měla ‚naplánované‘.
Přemýšlím o tom už nějakou dobu, mozek mi říká, že čtvrté dítě by byl jen další velký problém. Mít doma čtyři malé děti, to už by byla opravdu makačka (naše dcerka má 2,5 a dvojčata mají rok), nemluvě o praktických věcech jako že už by se do auta nevešly čtyři sedačky, cestování by bylo opět o něco náročnější atd., atd.
Vůbec nevím jak z toho ven. Mám to pořád v hlavě, často na to myslím a říkám si jaké by to bylo kdyby…
Jak z tohohle začarovaného kruhu pryč? Měla to některá z vás taky tak? Zažil to někdo? Srovnalo se to časem? Bojím se, aby mě to zbytečně negativně neovlivňovalo v budoucím životě.
řešíš blbosti

miluver
Zasloužilá kecalka 963 příspěvků 04.04.18 06:54

Ahoj :mavam: no tak to s muzem proberte a poriďte ctvrté, makačka to bude, ale to je vzdycky. A plany se daji po vzajemne dohode zmenit vzdy ne ;) nekdo planuje tri, pa zjisti, ze sotva dava dve, tak u toho skončí a jinej zjisti, ze dve jsou malo :nevim: My mame čtyři a chteli bysme páté :lol: auto se koupilo při plánování čtvrtého vetší jinak rozdíl moc nevidim :lol:…nemame teda dvojčátka :lol: :lol: ( původně jsme chteli klasicky dvě deti:))

Essi_1
Povídálka 36 příspěvků 04.04.18 07:18

Já bych chtěla mít tvoje starosti a Rotshildovy prachy… :)

Ms.Ragdoll
Závislačka 2552 příspěvků 04.04.18 07:26

Promin ale :roll:.

Chtelas tri deti, mas je. Vsichni jste zdravi, mas manzela, mate se dobre.

Potkalo te obrovske stesti a ty misto toho, abys ted byla spokojena a stastna za to, jak velke pozehnani te vlastne potkalo, mas z meho pohledu naprosto iracionalni potrebu resit opravdu neskutecnou kravinu. Nechapu te.

Vaz si toho co mas, zij a nekaz si jinak spokojeny zivot, absolutne zbytecnymi, tebou vytvorenymi pseudoproblemy. ;)

Heivka
Závislačka 3137 příspěvků 04.04.18 07:30

Tak pořád lepší než 3 těhotenství a žádné dítě. Ale všimla jsem si, že několik žen v mém okolí by chtělo být znovu těhotná, ale další dítě už nechtějí. Z mého pohledu bez znalosti bližších informací o jejich partnerském vztahu mi spíš přijde, že touží po partnerově pozornosti které se jim jinak moc nedostává (shodou okolností jsou to manželky pánů, kteří zastávají rčení „Nač děkovat když existují peníze“).

Tichošlápek
Extra třída :D 10139 příspěvků 04.04.18 08:14

Porod je risk. Málem jsem ho nezvládla já ani dítě. Buď neskonale vděčná za tři zdrave děti a dva bezproblémové porody. Skutečně resis hlouposti

WojKa
Stálice 63 příspěvků 04.04.18 08:28

@Verun83 @Burj Chalifa @Essi1 @Ms.Ragdoll @Tichošlápek
Děkuji dámy, přesně takové reakce jsem čekala. :potlesk:

WojKa
Stálice 63 příspěvků 04.04.18 08:29

@miluver My vlastně, když jsem zjistila, že jsem podruhé těhotná, taky říkali, že dvě budou zatím stačit než jsem o pár týdnů později přišla s tím, že nebude jedno, ale dvě. :lol:

dickys
Zasloužilá kecalka 812 příspěvků 04.04.18 08:30

Já tě chápu, kdyby to šlo, těhotná bych mohla být furt :mrgreen: A kdybych měla dvojčata, taky bych se cítila ochuzena o to jedno těhotenství. Možná bych zvážila to náhradní mateřství.

WojKa
Stálice 63 příspěvků 04.04.18 08:32

@dickys ani nevím, jestli je náhradní mateřství v ČR legální a na druhou stranu si nejsem jistá, jestli bych byla schopná se dítě potom vzdát. Přeci jen, je to ‚Tvoje‘ dítě a devět měsíců v Tobě roste a žije a pak bys ho musela odložit. :think:

Stránka:  1 2 3 Další »

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Jak probíhala stavba rodinného domu na klíč pro čtyřčlennou rodinu?

Čtyřčlenná rodina pana Nového toužila vyměnit byt v panelovém domě za vlastní... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Zdravá budoucnost před námi

Všechno jednou končí... Nebo začíná? V posledním díle naší výzvy Do plavek s... číst dále >

Články z Expres.cz

Byla slepá, spalující a šílená, říká o lásce k ženatému Štaidlovi Zelenková

Od mládí byla rebel a bohém se vším všudy. Zpěvačka Jitka Zelenková (68)... číst dále >

Socha Špinarové vznikla bez výběrového řízení. Proč její autor tvrdí opak?

Slavnostní odhalení bronzové sochy Věry Špinarové vyvolalo pořádný rozruch, a... číst dále >

Články z Ona Dnes

OBRAZEM: Třiašedesátiletá žena chtěla vypadat na pětadvacet. Povedlo se?

Manželka ruského moderátora Gauguina Solnceva by mohla být jeho matkou. Dělí... číst dále >

Imunoložka: Nežvýkáme proutí, ale spolkneme acylpyrin. Šetříme přírodu

Od ambiciózního projektu, jak léčit rakovinu pomocí vakcín na bázi... číst dále >