Tři děti pořád dokola nemocné a moje psychika

2.1.20 11:00

Tři děti pořád dokola nemocné a moje psychika

Ahoj holky. Nevím si rady. Mám 3 děti - 9-letého syna, za měsíc 4-letého syna a dceru 2 roky a 8 měsíců. Každou zimu bojujeme s častou nemocností, hlavně u mladších dětí, ale nejstarší syn je astmatik, takže když už to chytne, je to na dlouho. Většinou se to táhlo od ledna do března s přestávkami, no tuto zimu začaly problémy už po Mikuláši a nemůžeme se z toho dostat. Nejprve měly obě mladší děti rýmu a teploty, poté těsně před Vánocemi přitáhl starší syn ze školy svinskou rýmu, která pokračovala s kašlem a na Štědrý den už i špatně dýchal. Povánoční návštěvy jsem absolvovala jen s mladšími dětmi, zatímco nejstaršího syna hlídal přítel. Dcera pak měla 1 den zvýšenou teplotu a já také, ale hned druhý den to bylo vše ok. Když už se zdálo, že bude trochu klid, dostal horečku mladší ze synů, kvůli čemu jsme nemohli ani k příbuzným na Silvestra, kteří jsou teď na mě naštvání, jako bych za to mohla nebo v tom stylu, že to přeháním a dětem vlastně nic moc není. Sotva se synovi trochu ulevilo, má horečky dcera. Takže celé prázdniny totálně zkažené a jedeme v tom dál. Prosím Vás, řekněte mi, co těm dětem třeba koupit za vitamíny? Dcera nic moc nemůže a prostřední syn nechce ani Marťánky. Stále přemýšlím, jak jím posílit imunitu a zároveň tak ulevit své psychice po těchto prázdninách na bodě mrazu… :? Dávám jim šťávy z pomeranče a do pití z citrónu, jinak nevím. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

3188
2.1.20 11:06

U nas doma frci rybi tuk. Delaji i pro deti ochuceny tak, ze z toho ryba není vubec citit. Loni jsme nebyli cela rodina vubec nemocni za zimu. Ale zadne doplnky stravy nejsou samospasne.. Nejlepsi je chodit ven za kazdeho pocasi, otuzovat se uz od podzima a nejak to prezit no.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
809
2.1.20 11:07

Rybi tuk a treba zkusit ty gumove medvidky s vitaminy z dm. jestli ne medvidky tak vit D v kapkach, vit C v prasku (rozpustny ve vode, kupuju v DM. B kompex. mozna nejakou tu hlivu ustricnou pro deti, ale to vyzkousene nemam.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2.1.20 11:09

Děkuji za typy. No s tím venkem je to problém, nemocní ven nemůžou, tak je to pořád dokola… :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2.1.20 11:10

Co dělám já, že děti nechávám úplně doléčit. nepřecházet ani banální rýmičky, počkat s návratem do školy nebo školky až po úplném uzdravení. Je o těžší na organizaci a na ošetřovačkách přicházíme o peníze, ale zas se nemotáme v bludném kruhu. jestli to ale není tvůj případ a taky doléčujete, tak je to blbý, nevím jak poradit, je n popřát brzké uzdravení

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
2.1.20 11:16

U nás pomohlo stažení z kolektivu. Marodil mi tedy jen jeden syn. Tak jsem se na to letos vykašlala a zustal doma. Mám pro něj hlídání. Do školky půjde na jaře.
Zkoušela jsem rybí tuk, probiotika, kolostrum, léky z imunologie, imunoglukan a další.
Ale u nás jsou takové dardy jako zápal plic, zánět ledvin, záněty středního ucha, angíny… Trvá to už 5 let.

• Nahlásit
  • Citovat
48341
2.1.20 11:18

My s timhle nemame bezne problem. Druhy rok nekupuji ani zadne vitaminy deckam, ale podle nekterych je mam malo oblecene.
Ted mel syna deda pred Vanoci dva dny. V baraku ho nechal navleceneho, kde je teplo, tak mel puncochy a na tom teplaky, jeste natelnik a triko :zed:. Nechapu to. Kdyz jsme si pro nej prijeli, tak deda rika, jeste jsem pritopil. Jsem myslela, ze asi omdlim. Dva dny na to dostal maly po dlouhe dobe rymu. A neni se cemu divit, kdyz mladeho predelaval na cibuli a skvaril v potu. Nemam to vrstveni obleceni rada, ale starsim lidem to nevysvetli.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1316
2.1.20 11:21

Já dávám vitamin C a D. Pořídila jsem si odšťavňovač a děláme si čerstvou šťávu. Ale mám jen jedno dítě. Kamarádky co maji 2 se v tom také motají, děti si to předávají stále dokola. A zavedli jsme větrací rituál. Ráno otevřu okno třeba v obýváku na 10 minut. Jdeme do pokojíčku. Pak zase otevřu v pokoji a takhle vyvětrám celý byt.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3452
2.1.20 11:22

U nás je to taky pořád, jenže je dokola, ale v kuse. Teď, jak starší nejsou ve školce, tak jen jednou za den zakaslou nebo se vysmrkaji. Ale jakmile nastoupí školka, do pár dní je mám doma. Od září až do vánoc byli vždy týden ve školce, týden doma. Rekord byl týden a půl ve školce…dávám jim vit D a betaglukanek, ale zatím jen měsíc, navíc jsem ho zapomněla s sebou k příbuzným, kde jsme byli celé prázdniny, takže i kdyby to nějaký efekt mělo, zatím ho nepoznám. Nástupu do školky se už teď děsím. Utěšuju se tím, že z toho snad vyrostou a na jaře už bude líp.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7166
2.1.20 11:22

Nevím, neporadím, soucítím. Letos se střídáme od listopadu. Já jsem nemocná taky, ale nemám kdy se vyležet, když mám děti na doléčení doma…tj, ony už jsou v pohodě…všude bugr, já do toho péče o ně, do práce, protože mám výhodu dělat z domu, řešit jídlo, psa, domácnost…vánoce byly top! Neustále přecházení viróz se mi vrazilo do zánětu středního ucha a skončila jsem na ATB jenže manžel s podezřením na plicní embolii v nemocnici celý vánoční týden včetně Štědrého dne. Takže nějaké vyležení u mě scifi. Měla jsem tu čtyři děti sama, udělat jim vánoce, ani jsem neslyšela…chvíli se mi udělalo lépe, teď už mi zase nabíhá viróza :nevim: Děcka taky vypadají lépe, za pár dní začnou zase kašlat…od pondělka bysme měli naběhnout do standardního pracovního režimu…no nevím :zed: Taky nevím, kolik trpělivosti bude mít zaměstnavatel… Zkoušela jsem různé věci, nepomohlo zatím nic.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
521
2.1.20 11:25

Já zkoušela vše - otužování, rybí tuk, imunoglukan, imuno bonbony. Dcera vždy přitáhla ze školky a obě děti hned atb několikrát za rok. Týden dobré a zad jeden nemocný. Pak jsem je bez doporučení vzala na imunologii a oba sníženou imunitu. Od srpna jeden má broncho vaxom a druhý imunor. Od té doby nebylo ani jednodítě nemocné a to čtyřletá dcera chodí celou dobu do školky. Max rýma, ale ne ta hlenová a nic dalšího se z toho nevyklubalo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ou
12099
2.1.20 11:34

Zajděte na imunologii a pobavte se o případných lyzátech na nejčastější choroby a nebo jiných možnostech imunologie - klasické přípravky z lékárny jsou fakt jen placebo.

jinak teď je prostě potřeba přežít do jara. Ideálně tak, že si domluvíš hlídání a alespoň jednou týdně vypadneš od dětí pryč, alespoň na 2 hodiny v kuse věnovat se něčemu, co těší jen tebe, kde po tobě nikdo nebude nic chtít, abys vymyslela, zařídila, opečovala.

Ze suplementace - berou děcka D vitamín? Chce ho to užívat od rovnodenosti do rovnodenosti, v ČR je prostě v zimě málo sluníčka a jíme málo ryb, abychom ho měli dostatek.

Zkusila bych jeslti budou děckám chutnat ovocné a ovocno-zeleninové šťávy, koupila odšťavňovač a dělala jim šťávy + smoothies s jogurtem. JAsně že nejlepší by bylo, aby tu zeleninu a ovoce snědly celé, ale lepší šťáva, než nic.

Určitě bych zkusila taky dýňová semínka - opražje na sucho na pánvi a pak tam přisyp cukr, aby se to zkaramelizovalo - měly by jich sníst tak lžíci denně - a tím žebudou s karamelem, tak by to mohlo projít.

no a až bude teplo, tak se začněte celá rodina otužovat - pomalu, postupně a příští podzim začněte chodit do sauny.

https://motherclub.cz/…jsi-postupy/

https://www.idnes.cz/…lny-cas_jph1

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1147
2.1.20 11:36

Pijeme preventivne cela rodina LR Aloe vera drinking gel peach a marodime minimalne. Kdyz na nas neco leze, tak LR Colostrum v kapslich.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5863
2.1.20 11:36

Za mě/nás Actimel, poctivě denně pít. Jedeme takhle 3. rokem, syn pije říjen až duben. Je mu 6, za tu dobu neměl ATB, nebyli jsme u lékaře. Ano má občas klasickou rýmu, někdy kašel, ale teplota a něco s čím by doslova zalehnul, to ne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2016
2.1.20 11:48

V DM mají rybí tuk s Lízou na obale, ten tuk tam je cítit minimálně, děti je mají rády, ale nemocní jsou taky často…ted teda musím zaklepat, že kromě rýmy a lehkého kašle, ale bez teplot vydrželi až na nejmladší celý podzim…

jíst hodně ovoce, zeleniny, ryb…děti hodně v zimě oblékat, ale stejně tomu úplně nezabráníš… tak hodně štěstí ať si do jara už nic ze školky a školy nedonesou :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama