Tři děti v autě (4 roky a dvě sedmileté), jak je připoutat?

2237
9.8.09 16:16

Tři děti v autě (4 roky a dvě sedmileté), jak je připoutat?

Mám dotaz nevím, jestli tu už byl, řešíme s kamarádkou dilema, jak bezpečně převážet tři děti - může být v prostřed podsedák? Nebo jak.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

30305
9.8.09 16:24

Ahoj,

je tady jiste vice odborniku pres sedacky,ale povim Ti,jak to mame vzadu pojato my,co take mame tri deti…(A uprostred POUZE dvojbodak) :wink:

Nejstarsi uz tedy nema nic,je prerostla :oops: Sedi na kraji,prepasna pasem.......
Na druhe strane u okna je sedacka pro prostredni,ta co je pro 18-36kg…Ta je v ni prepasana take primo pasem auta,trojbodovym,pouze je to korigovane ramenni prezkou…
A uprostred je sedacka O-18 od Chicca,myslim Multiway,vyklopna a HLAVNE-ta sedacka je na konstrukci,ktera umoznuje i uchyceni jak troj,tak DVOJBODOVYM PASEM…A mala ma v sedacce samozrejme jeste extra pasy sedackove…

toz TAK 8)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1762
9.8.09 16:24

Já to tak dělám. Mám dvě děti v sedačce a uprostřed na podsedáku neb další sedačka se tam už nevejde.
Nicméně na sedadle spolujezdce prý může být sedačka i s airbagem (po směru jízdy). Takže jde o to, co je bezpečnější, dítě uprostřed na podsedáku nebo vpředu v sedačce. Já to řeším tím podsedákem.
Halka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18639
9.8.09 16:42

My máme namysleno tak:
vzadu: sedačka, dospělák, sedačka
vpředu: řidič a sedačka

Podsedák v prostřed? A čím je upoutaný to dítě, když pás drží podsedák?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1762
9.8.09 17:09

Dítě na podsedáku připoutáné tříbodovým pásem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
9.8.09 21:49

Máme vzadu vedle sebe 2 sedačky 18-36 kg a na kraji 9-18 kg a krásně se vejdou,ale jinak nevidím důvod, proč nedat podsedák doprostřed, pokud jsou vzadu 3 plnohodnotné pásy. vega

• Nahlásit
  • Citovat
2590
9.8.09 23:12

Ahoj tak my dneska měli na výlet k vlastním detem ještě synovce a máme sedačku romer kidfix a tím jak s ní na tom isofixu nejde hnout tak se tam mezi ty sedačky dvě nevešel už ani sedák tak nejstarší jel v 15 - 36 vepředu a vzadu nakraji dcera v kidfixu uprostřed synovec na sedáku a já na kraji máme tři tříbodový pásy.Ale beru to jen jako nouzovku při třech dětech vlastních bych koupila jiný auto nesrada vozím děti vpředu a krom toho to pro mě bylo hrozně nepohodlný.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13999
9.8.09 23:55

Nemůžu si pomoct, ale i když všude čtu, že tři děti se do „normálního“ osobního auta vejdou, zatímco čtyři už ne, tak mně přijde, že rozumným způsobem se tam nevejdou ani ty tři. Např. my máme děti ještě maličké a kdyby bylo třetí, muselo by jít do vajíčka dopředu (což se mi fest nelíbí), ale hlavně po roce, kdy by se přešlo na klasickou sedačku, tak co? Jak bych dala tři děti dozadu? První syn je drobounký, na podsedák nebude ještě drahné roky. Tak nevím.
Ale je to trošku OT, zakldatelka se ptá na jiný věk, uznávám. Jen takový výstřel do tmy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9868
10.8.09 01:29
Len-til-kah píše:
Nemůžu si pomoct, ale i když všude čtu, že tři děti se do „normálního“ osobního auta vejdou, zatímco čtyři už ne, tak mně přijde, že rozumným způsobem se tam nevejdou ani ty tři. Např. my máme děti ještě maličké a kdyby bylo třetí, muselo by jít do vajíčka dopředu (což se mi fest nelíbí), ale hlavně po roce, kdy by se přešlo na klasickou sedačku, tak co? Jak bych dala tři děti dozadu? První syn je drobounký, na podsedák nebude ještě drahné roky. Tak nevím.
Ale je to trošku OT, zakldatelka se ptá na jiný věk, uznávám. Jen takový výstřel do tmy.

Vejdou se a podsedák nebudeme řešit ještě dlouhé roky… Máme dvakrát Romer KID a jednou starší autosedačku 9-18, ale počítám, že do pár měsíců let budeme přesedat na další Romerku.

A to vozíme ještě psa :o

L.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7145
10.8.09 08:33

Strašně záleží jak má kdo velké auto ( auto velikosti Fabie není stavěné pro 3 lidi dozadu, i výrobce uznává, že prostřední sedadlo je nouzové, pro vícečetné rodiny jsou na trhu vozy MPV, kde se dají dát 3 sedačky bez problému)
a záleží i jak má velké sedačky( šířky sedaček jsou od 40 do 48 cm,a když jsou 3 tak to narůstá).
rozhodující také je, zda je vzadu uprostřed dvoubodový či tříbodový pás, protože na ten dvoubodový již téměř nejsou žádné sedačky ( až na jednu vyjímku a to je sedačka 9-18kg ) takže ani podsedák by na prostředním sedadle s dvoubodovým pásem neměl být.
z hlediska zákona je pak možné, pokud se doprostřed nevejde další sedačka tam převážet dítě starší 3 let bez sedačky- ale z hlediska bezpečnosti by bylo lepší, dát třetí dítě na přední sedadlo se sedačkou - pokud možno to největší

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6597
10.8.09 10:29
steeve píše:
Strašně záleží jak má kdo velké auto ( auto velikosti Fabie není stavěné pro 3 lidi dozadu, i výrobce uznává, že prostřední sedadlo je nouzové, pro vícečetné rodiny jsou na trhu vozy MPV, kde se dají dát 3 sedačky bez problému)
a záleží i jak má velké sedačky( šířky sedaček jsou od 40 do 48 cm,a když jsou 3 tak to narůstá).
rozhodující také je, zda je vzadu uprostřed dvoubodový či tříbodový pás, protože na ten dvoubodový již téměř nejsou žádné sedačky ( až na jednu vyjímku a to je sedačka 9-18kg ) takže ani podsedák by na prostředním sedadle s dvoubodovým pásem neměl být.
z hlediska zákona je pak možné, pokud se doprostřed nevejde další sedačka tam převážet dítě starší 3 let bez sedačky- ale z hlediska bezpečnosti by bylo lepší, dát třetí dítě na přední sedadlo se sedačkou - pokud možno to největší

Tak to budeme dělat my, než koupíme větší auto. Teď vozíme vzadu 3 sedačky - 2 vajíčka Peg Pérega, abych byla konkrétní a jednu 9-18 MC Priori XP. A jsou tam narvaný tak, že jedno vajíčko je lehce vyvýšené, prostě sedačky auta nejsou dost široké. Sára půjde v říjnu do 15-36 Cybexka a až budou holky ve větších sedačkách ( doufám, že ve vajíčkách vydrží co nejdéle ), půjde Sárinka na sedadlo spolujezdce ve své sedačce, jinak se tam nevejdou. Máme FÁBII. Minulý týden jsem manželovi kupovala tuším svět motorů a tam byl test aut, kam se vejdou 3 sedačky, byly zkoušeny normální vozy, né rodinné a prošlo Berlingo a ještě jedno auto, už nevím, jinak se do žádného auta ( v testovaných ) 3 sedačky nevešly.
Takže u takhle starých dětí bych vozila dvě děti vzadu a jedno v sedačce vepředu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
278
26.1.17 13:46

jak usadit novorozence, 2 roky a 4,5 roku?

Ahoj, obnovuji diskuzi. Mohly byste mi poradit, jak nejlepe ulozit do auta 3 deti ve veku 4,5 roku, 2 roky a novorozenec? Ty dve starsi maji autosedacky Cybex Pallas 2-FIX 2015. Auto mame VW Touran, ale stary r.2003, takze ma vzadu 2 isofixy, ale uprostred ne - pouze dvoubodovy pas. Snad to rikam spravne - mam ridicak jeste docela nove, takze tomu tak uplne nerozumim. Vepredu se mi deti moc vozit nechce a taky podsedak jeste neni mozny - nejstarsi je drobna. Moc dekuju.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7145
26.1.17 13:51

@Modry pes pokud máte vzadu uprostřed pouze dvoubodový pás, tak tam nepřiděláte ani ty Pallase, ani vajíčko, na dvoubodové pásy se už sedačky nedělají, jediná která se dá poutat dvoubodovým pásem je sedačka Römer Eclipse, kat. 9-18 kg: http://autosedacky.mimishop.cz/…eclipse-2016 takže byste museli koupit tuhle sedačku a dát tam to 2 leté dítě, nebo tam posadit jednoho z dospělých, ti smějí používat dvoubodový pás a třetí sedačku dopředu na místo spolujezdce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10589

Co si koupit nové auto? ;) Jinak mi to totiž přijde neřešitelné… Ale třeba @steeve na něco přijde ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
737

Jedno z dětí budeš muset dát dopředu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu