Tři děti v autě - může být prostřední bez sedačky?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

3HE
Generální žvanilka 21573 příspěvků 21.02.18 10:34
Tři děti v autě - prostřední bez sedačky - může se???

Prosím o rychlou radu :lol: :mrgreen: mám dvě děti, mají sedačky, chci vzít kamarádku se synem na výlet, její dítě by muselo sedět bez autosedačky i podsedáku mezi našimi autosedačkami na prostředním místě - myslím, že je to povoleno… nebo ne?

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »

Reklama

Reakce:

Hadumi
Extra třída :D 12989 příspěvků 21.02.18 10:35

Jak je velké dítě?

myskalucka
Echt Kelišová 8099 příspěvků 21.02.18 10:36

@3HE : jestli má dítě víc jak 150 cm, tak ano, jinak ne.

Regina Hero
Nadpozemská drbna 26939 příspěvků 9 inzerátů 21.02.18 10:37

@3HE tak pokud už nepotřebuje sedačku nebo podsedák, tak ano… případně ta jejich se tam už nevejde?

hani28
Zasloužilá kecalka 974 příspěvků 21.02.18 10:37

Tak dejte treti sedacku dopredu a at mezi sedackami vzadu sedi kamaradka, ne?

arinecka
Závislačka 4304 příspěvků 21.02.18 10:38

@3HE Jak je dítě vysoké? Nevejde se tam asponˇpodsedák?

3HE
Generální žvanilka 21573 příspěvků 21.02.18 10:38

Aha… je jim 8, 8 a 5 podsedák nemám
tak asi nic

3HE
Generální žvanilka 21573 příspěvků 21.02.18 10:41

Už máme podsedák… takže děi - 8leté, 8leté a 5leté - to jedno 8leté měří 120m a bude sedět na podsedáku - může být?

kruel
Kecalka 136 příspěvků 21.02.18 10:42

@3HE
My tak jezdily v pohodě…kdy vzadu jsou dvě sedačky a tam byly dvě 4 leté děti. Mezi nimi dospělý a Vepředu na podsedáku dítě 10 let.

kruel
Kecalka 136 příspěvků 21.02.18 10:42
@3HE píše:
Už máme podsedák… takže děi - 8leté, 8leté a 5leté - to jedno 8leté měří 120m a bude sedět na podsedáku - může být?

uplně v pohodě ;)

myskalucka
Echt Kelišová 8099 příspěvků 21.02.18 10:46

@3HE : pokud všechny děti budou buď v sedačce nebo na podsedaku tak ano.

Elenloth
Závislačka 3736 příspěvků 5 inzerátů 21.02.18 10:50

Uz to mas asi vyreseno, ale ano, muzes prepravit dite starsi 3 let na prostrednim zadnim sedadle bez autosedacky, pokud se ti tam tri sedacky nevejdou.

kruel
Kecalka 136 příspěvků 21.02.18 10:51

@myskalucka
Není to ale vždycky nutné…Zákon o autosedačkách říká toto:

V případě, že máme vozidlo kategorie M1 nebo N1, která je vybaveno zádržným bezpečnostním systémem, a na zadním sedadle už máme umístěné 2 dětské autosedačky a z důvodu nedostatku volného místa nejsme schopni připevnit třetí autosedačku, můžeme přepravovat třetí dítě starší 3 let a menší než 150 cm na zadním sedadle. Toto dítě však musí být za jízdy připoutáno bezpečnostním pásem

To znamená že třeba třetí 8 leté dítě může sedět vzadu uprostřed připoutáno pouze pásem…i bez podsedáku.

Ivan PPZ
Kelišová 5563 příspěvků 21.02.18 10:57
@Elenloth píše:
Uz to mas asi vyreseno, ale ano, muzes prepravit dite starsi 3 let na prostrednim zadnim sedadle bez autosedacky, pokud se ti tam tri sedacky nevejdou.

ALE- ty sedačky snad nepoužíváme primárně kvůli zákonu, nebo ano? A prostě menší dítě bez sedačky je extrémně ohrožené. Pásy/ nepásy…

zoy
Ukecaná baba ;) 1488 příspěvků 21.02.18 11:04
@Ivan PPZ píše:
ALE- ty sedačky snad nepoužíváme primárně kvůli zákonu, nebo ano? A prostě menší dítě bez sedačky je extrémně ohrožené. Pásy/ nepásy…

Jasně, že ty autosedačky používáme i kvůli bezpečnosti. Ale jak s oblibou říká manžel, tak dítě musíš vozit v autosedačce, pokud jich nevezeš 40 (myšleno v autobuse). Nicméně všechny svoje děti v autosedačkách vozím, jsem klidnější.

A pokud jedeme klasickým autem se třemi dětmi (běžně jezdíme sedmimístným), tak jeden dospělý sedí vzadu mezi autosedačkami a jedno dítě v autosedačce vepředu.

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Klíšťata jen v lese? Je to mýtus, často číhají na zahradě

Klíšťová encefalitida nás neohrožuje pouze v lese nebo na louce. Vystaveni jí... číst dále >

Život s protikvasinkovou dietou aneb můj život s Candy

Naše adminka Dominika přestala na počátku roku jíst cukr. Lékařka ji totiž... číst dále >

Články z Expres.cz

Prachařová na Instagramu: Na rozdíl od jiných je autentická a nedokonalá

Agáta Prachařová postuje radost z rodinného setkání a je jedno, že je to... číst dále >

Emma Smetana terčem podvodníků: Zneužili její tělo pro 30 kilogramů

Emma Smetana se nestačí divit. Díky svým fanouškům se dozvěděla, že je tváří... číst dále >

Články z Ona Dnes

Jak snížit hladinu cukru v krvi? Jezte vlákninu, na smažené zapomeňte

Zvýšená hladina cukru v krvi je příčinou řady zdravotních problémů. K udržení... číst dále >

Přecházel jsem tři týdny nachlazení, pak jsem upadl do bezvědomí

Tři týdny jsem přecházel nachlazení, pak se mi udělalo špatně, upadl jsem do... číst dále >

Reklama