Tři děti - věkový rozdíl mezi 2. a 3.?

Anonymní
20.2.20 22:01

Tři děti - věkový rozdíl mezi 2. a 3.?

Zdravím maminky se třemi dětmi :)
Chtěli bychom třetí dítko, a tak by mě zajímaly vaše zkušenosti.
Jaký máte věkový rozdíl mezi dětmi, hlavne pak mezi prostředním a třetím? A jaké jsou vaše zkušenosti s tímto rozdílem, výhody /nevýhody?
My máme mezi dětmi 17 měsíců (syn3r a dcera 20m), tak si říkám, že by bylo dobré aby další nepřišlo moc pozdě a nebylo odstrčené :think:
Děkuji za každou odpověď :*

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

13775
20.2.20 22:12

Mezi prvním a druhým 1 minuta a mezi druhým a třetím 13 měsíců. A vše v pohodě

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1666
20.2.20 22:17

Já mám tři děti po 23 měsících. Teď už jim je 10, 12 a 14. Byl to mazec hlavně, když se narodila třetí, protože prostřední byl hodně uvztekaný, ale přežili jsme. Postupem času to vnímám spíš jako výhodu, že jsou věkově blíž k sobě. Pořád jsou to parťáci, drží při sobě a dají se s nimi podnikat podobné věci.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3424
20.2.20 22:18

My máme mezi prvním a druh necelé 2 roky a mezi druhým a třetím necelé tři roky. Mně přišly lepší ty dva roky, ale asi jen proto, že nejstarší syn je hodně šikovnej, rozumnej, napřed. Naopak prostřední je takovej mimoň, že i kdybychom počkali 10 let, tak by to.byla legrace. Ono je to víc o povaze a vývoji než o věku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1671
20.2.20 22:19

2roky 5 měsíců - je rozdíl. Kdyby se dal vrátit čas lepší by to bylo až za rok.
Protože moje 2,5 dítě mě ještě hodně potřebovala a neměla jsem na ni tolik času. Hodně věcí se i naučila pozdě. Mluvení ve větách až 3 letech oblékání a vím že ji když se věnují celý den dělá zázraky. Navíc narození sestry u ní spustilo hodně agrese a pak nás mlátila všechny a trvalo to než přestala. Chtěla na sebe upřít pozornost a nevěděla jak. Zlepšilo se to až když miminko začalo chodit a oni si hrají. Na třetí to chce ještě déle než 3 roky ideál když už nejstarší chodí do školky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
229
20.2.20 22:30

Zatím mám sice jedno, ale jsem ze třech dětí - nejstarší, jeden brácha je ode mě o 3 roky a 3 měsíce a druhý o 14 let. Popravdě si to více užívám s tím mladším. Teď mu je 12, bereme ho na výlety, dovolené, po škole vyzvednu a jede si k nám hrát s naší dcerkou, kterou miluje…s tím, co jsme od sebe kousek se normálně bavíme, ale má svůj život, nějak se k nám moc nemá, ale v dětství jsme si spolu většinu času hrávali (co nám vadilo, tak byl pak společný pokoj a málo soukromí v dospívání).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
48204
20.2.20 22:57

Mame tri behem 4,5r., nebylo to uplne planovane, ale naprosta spokojenost.
Navic mam partaky. Nemenila bych.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22362
20.2.20 23:07

Mezi prvním a druhým je 22 měsíců, mezi druhým a třetím skoro 7 let. Jsem spokojená, užívám si to. Tři děti po sobě bych nedala. Takhle je to fajn.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1852
20.2.20 23:13

Jsem narozena 1986, segra 1992 a bracha 2000. Dceru mam 2013 a letos v lete bude mit brachu :dance:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3189
20.2.20 23:16

My máme pětiletky - no jo, stará škola :joy:. Taky to má své kouzlo. Nejstarší už hodně pomůže a je samostatná jednotka a velký vzor. Prostřední už byla velká, když přišlo miminko. Mají se rádi a vycházejí spolu dobře, ti mladší jsou parťáci. Nejstarší byl vždy hodně přemýšlivý a moc hravý nebyl… ;) Program už si řeší většinou sám a my jen platíme. :mrgreen: Mladší se na aktivitách v klidu domluví…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
20.2.20 23:25

@carsa @rena621 @chaela no my bychom právě taky raději menší rozdíl, aby děti byly parťáci a nejmladší nebylo odstrčené… Zatím si říkáme tak do 3 let mladší, protože ti naši k sobě mají opravdu hodně blízko, hezky si hrají, jsou klidní a je to s nima v pohodě. Samozřejmě mi je jasné, že záleží i na povaze, ale mí rodiče právě měli dvě děti a třetího,,jedináčka'' :? A tomu bychom se asi chtěli vyhnout i za cenu, že by začátky byly k pos*ání :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
20.2.20 23:31

@MarieP tak to je hezké, no já si na sebe ušila bič s malým věkovým rozdílem mezi prvníma dvěma :lol: a teď to furt řeším, protože sama jsem ze dvou děti a jednoho,, jedinacka'' a my bychom raději ty skoro trojcata no :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
3189
20.2.20 23:40
@Anonymní píše:
@MarieP tak to je hezké, no já si na sebe ušila bič s malým věkovým rozdílem mezi prvníma dvěma :lol: a teď to furt řeším, protože sama jsem ze dvou děti a jednoho,, jedinacka'' a my bychom raději ty skoro trojcata no :roll:

Všechno má své kouzlo, já bych visela na stromě, pokud by byly děti k sobě blíže…2. a 3. byly extrémně náročné 8o. Pokud máš děti klidné, tak směle do toho, držím palce. ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3707
20.2.20 23:46

My mame 2,3 roku. Podle me hrozne zalezi na povaze deti. ;) :mrgreen: 8) U nas je nejnarocnejsi nejstarsi, ale i hodne rozumny. Mame vcelku akcni deti. Narocne to asi celkem je, ale nejak jsem si zvykla a mam je fakt rada a jsou to opravdu partaci vsichni tri. ;) :pankac: :srdce: :kytka: :mavam: Drzim pesti. :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22362
20.2.20 23:49
@Anonymní píše:
@MarieP tak to je hezké, no já si na sebe ušila bič s malým věkovým rozdílem mezi prvníma dvěma :lol: a teď to furt řeším, protože sama jsem ze dvou děti a jednoho,, jedinacka'' a my bychom raději ty skoro trojcata no :roll:

Tak pokud máš děti klidné, tak chápu, že chceš další zase brzo. Já ty první dva měla teda náročné. Musela jsem se napřed trochu vzpamatovat z jejich raného dětství, než jsem se cítila do toho zase jít. Mám dva kluky, starší adhd, takže věčně řev, spolu si začali hrát až hodně pozdě. Neznám sednout si venku na lavičku a dívat se na děti. To až tak od 5 a 7 let. Teď k nim přibyl třetí kluk, milují ho.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama