Tříměsíční miminko - jak si hraje?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Faris
Povídálka 40 příspěvků 24.03.18 09:49
Tri mesicni miminko - jak si hraje?

Zdravim vas, damy. Synackovi budou za chvilku tri mesice. Nejcasteji lezi a povida si s medvidky, co nad nim visi na postylce. Ale uz ho to samozrejme moc neba, takze musime nosit po byte a ukazovat veci, (pouze poloha zady k nosici:)) anebo houpat v sedatku, povidat si s nim atd. Je na nem videt, jak rad bych chtel na neco sahnout a ono to nejde! Ocima hracku hypnotizuje, „mluvi“ na ni ale rucickama placa akorat okolo sebe a maximalne si vystouchne oko. Coz ho samozrejme strasne vytoci, protoze je videt, jak by si rad sahnul a ony ho ty packy vubec neposlouchaj! :) Kdy se vasi milackove naucili hrat si? Ted zrovna mi haleka v postylce, protoze by chtel nosit po byte. Nechci ho na to moc zvykat, neudelala bych pak vubec nic. Vim, ze jsem na materske a to by mel byt muj full time job, ale proste nechci…neni to klasicky plac, ze by ho neco bolelo, spis takove rozcilene pokrikovani:))

Reklama

Reakce:

pikola
Neúnavná pisatelka 18088 příspěvků 24.03.18 09:57

Hrací deku s hračkama, na které dosáhne?

Faris
Povídálka 40 příspěvků 24.03.18 10:03

@pikola na vsechny hracky dosahne. K tem medvidkum mu pricvaknu i jine hracky, ktere ma na dosah.

kavulenka
Ukecaná baba ;) 1209 příspěvků 24.03.18 10:23

@Faris naprosto normální chování 3 měsíčního. Tak dejte hrazdu a hračky zavazte az k úrovni jeho ruky, vkládejte lehké věci do ručičky…nejlépe barevné červená, bílá, černá, zelená… On se to právě musí naučit vše postupně a koordinaci, a že se rozčiluje? Baví ho jeho tón hlasu, že umí vyskat atd… Myslím že ve 3m.si dítě ještě moc nehraje.. To max kolem půlrok? já malou taky nenosím dokud nemusím..necham v postýlce dívat na kolotoč uklízím, když se mi zdá nevrlá tak do autosedačky do kuchyně a dívá se jak vařím, nebo před pračku… Teď už ji dávám pod hrazdu, závěsuji na sedačku hračky nejčastěji řetěz udělaný z těch plastových velkých cecek, na chvilku ponosim. Z zkušenosti od první dcery vím že se jí budu muset ještě věnovat pořádně až začne lest, chodit tak si ješte užívám že úplně nemusím bude mít 4m

Příspěvek upraven 24.03.18 v 10:29

Luclic
Povídálka 31 příspěvků 24.03.18 10:24

Prostě musí zkoušet, nech ho se chvíli rozcilovat a pak mu hracku podej, at ma odmenu. Když se parkrat trefi, nauci se brzy. A na brisko davas?

luci.no
Kecalka 250 příspěvků 24.03.18 10:25

@Faris Dát ho na břicho a před něj hračky? Ale to není na dlouho v tomto věku. Jinak ta hrací deka je fajn. Já takhle malé děti pokládala na zem, aby měly rozhled. Z postýlky toho moc neviděly. Na hrací dece s hrazdičkou mladší ve 3 měsících vydržel klidně 30 minut bez mé asistence. Starší v tomto věku sotva 2 minuty :lol:

Faris
Povídálka 40 příspěvků 24.03.18 10:34

Hraci deku mame. Jenze to je zase poloha vleze:) a na brisku byt nechce, to davame pouze v „ramci treninku“ :) vydrzi par minut. Hracky mu davam nadosah. Me nevadi, ze se mu musim venovat. On je zlatej..jen me zajima, kdyz uz ta hlava je zrala na to si hrat a ty rucicky zatraceny jeste ne, jestli se tomu da nejak pomoct. Jinak co ruka zachvati, jde rovnou do pusy. Vcetne samotnych rucicek:)

Amys
Generální žvanilka 20579 příspěvků 24.03.18 10:59
@Faris píše:
Hraci deku mame. Jenze to je zase poloha vleze:) a na brisku byt nechce, to davame pouze v „ramci treninku“ :) vydrzi par minut. Hracky mu davam nadosah. Me nevadi, ze se mu musim venovat. On je zlatej..jen me zajima, kdyz uz ta hlava je zrala na to si hrat a ty rucicky zatraceny jeste ne, jestli se tomu da nejak pomoct. Jinak co ruka zachvati, jde rovnou do pusy. Vcetne samotnych rucicek:)

No a jakou chceš, aby mělo tříměsíční mimino jinou polohu, než vleže 8o :lol: Neuspěchávej to, jednou budeš s láskou vzpomínat na dobu, kdy nekrámoval po bytě. A jinak bych to střídala. Chvilku postýlka, chvilku hrací deka v obýváku, chvilku v kuchyni, chvilku v náručí, chvilku lehátko. Ale zarytě bych chovala v klubíčku, vymýšlet by si mohl, co chtěl.

Faris
Povídálka 40 příspěvků 24.03.18 11:03

@Amys Takhle to presne delame, stridame polohy i mistnosti. Nastesti jich mame dost:)) Ja jsem to myslela tak, ze malej se tvari na hraci dece vleze stejne nadsene, jako v postylce vleze. Nejradsi by uz sedel, co z samozrejme neni mozny. Takze jedina pro nej prijatelna varianta je, kdyz ho nosim. ALe nechci ho pomlouvat, prvni dva mesice zivota jsem o nem v podstate nevedela. To mu stacilo na ty medvedy jenom vysilat pohledy:))a mohla jsem si delat co jsem chtela, skoro me nepotreboval. Ted uz je akcnejsi, ale aspon ne nejaka sranda.

Janli
Závislačka 3752 příspěvků 7 inzerátů 24.03.18 11:05

Nejlepší je hrazdička se zavěšenýma hračkama tak, aby se k nim musel natáčet. Obě moje holky to milovaly.

Paní Colombová
Kecalka 193 příspěvků 24.03.18 11:28

Ke kolotoci nebo i na houpacce jestli mate na pridelani hrazdicku, tak jsem privazovala ruzne veci tak, aby na ne mala dosahla. Na cviceni uchopu je dobre povesit nejake kolecko nebo hrkacku v tom tvaru ;) s tim hranim je to asi u kazdeho jine, zalezi, jak je dite aktivni pohybove, co zvlada a jak si vystaci. Nase mala ale taky potrebuje abych ji nosila nebo pomahala na nozicky. Chce vsechno sama osahat a podavat, ale jeste si sama nevystaci, tak mrci a mrci dokud nepomuzu…

Alušáček
Závislačka 2824 příspěvků 24.03.18 13:16

@Faris Položit na deku a nad něj nějakou hrazdičku s hračkami… Jinak mi přijde normální, že se sám nezabavi, v tomto věku jsem měla děti skoro pořád na rukách, sami ležet a čučet na hračky vydržely tak 5 minut a to jen výjimečně. V postýlce jsem je vůbec nenechávala, to nesnášely, vždy byly u me, tak aby na mě viděly.. ;)

Janatans
Stálice 76 příspěvků 24.03.18 16:10

Na zabavení je super dát miminko ležet před zrcadlo tak, aby na sebe vidělo. Obě naše děti v tomto věku zabavilo klidně na dvacet minut :) fajn jsou i knížky s kontrastními obrázky, látkovou jde přivázat kousek od miminka a mimčo na ní můze sahat, výhoda je, že na rozdíl od hraček neutíká. Ještě se nám osvědčil velký plyšový pes - malý ho moc rád hladí a zkouší chytat za vyplažený jazyk.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Tak vypadá sex v těhotenství: Realita plná humoru

Čeká vás 9měsíční jízda, nebo bude sex v těhotenství nanic? Těžko předvídat... číst dále >

Za větší šanci na dítě si ženy připlácí až desetitisíce

Třikrát a dost. Respektive tři (v určitých případech až čtyři) pojišťovnou... číst dále >

Články z Expres.cz

Lhářko! Z heroinové Terezy je největší „ryba“ případu! Její komplic ji napadl před soudem

Při pašování drog bývali parťáci, to už ale o pašeračce Tereze a dalším... číst dále >

Hadamczik se po mistrovství pustil do Jandače a spol.: Udělali jste chybu!

Výkony hráčů ho potěšily, taktická příprava od realizačního týmu však... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Marty: Manžel kolegyně není tak skvělý, jak si ona myslí

Mám v práci kolegyni, která neustále mluví o svém naprosto úžasném manželovi.... číst dále >

V druhé půli života jsou muži na ženách citově závislí, říká psycholog

Krize rodiny je podle psychologa Jeronýma Klimeše zákonitá a - jak dokládá... číst dále >

Reklama