Tři roky a mluví málo nebo spíš vůbec

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

nevernamrcha
Kecalka 119 příspěvků 11.12.17 17:59
Tři roky a mluví málo nebo spíš vůbec

Ahoj holky,
jsem zoufalá, malé bylo teď 8.12 - 3 roky. Je teď 2 dnem ve školce cca na 3 hodiny.
Ale nechce mluvit, ani předtím nechtěla mluvit, říká jen buď slabiku nebo ukáže.
Když vezmu knížku nebo obrázek a řeknu - koukej co to je? Ona mi řekne „hafí“ ale můžu klidně hodinu opakovat že je to pejsek, který děla hafí.
Ona mi pes nebo pejsek neřekne. Poraď mi něco nebo mě klepne.
Další super věc je ta že jí toto baví pouze max. 5 minut
 Děkuju

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

nevernamrcha
Kecalka 119 příspěvků 11.12.17 18:01

Má cca 30 - 40 slov a dál ne a ne říkat nové. Pohádky čteme, pexeso hraje říkáme co vidíme na obrázku… už vážně nevím co dál

kotyk
Echt Kelišová 7785 příspěvků 11.12.17 18:05

@nevernamrcha Nejmladší rozvázala až po čtvrtém roce, ale u ní jsme věděli, že je problém, i kde je. Co na ní logoped a psycholog?

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.12.17 18:06

A jak mluví nebo nemluví? Spojuje slova? Kolik slov umí?
Že řekne pejskovi hafí je dobré. Jestli teď začala chodit do školky, tak se může rozmluvit. V okolí to vídám hodně, protože ve školce jim nerozumí, tak se musí snažit.
Mám 3,5letého a pes je aua, kočka je au a podobně bych mohla pokračovat. Používá cca 30 výrazů a domluvíme se. Ve školce je od září a teda začíná tu a tam něco opakovat, ale stejně to nepoužívá. Ve 3 letech mi na otázku „co to je?“ řekl „tam“ a ukázal to znovu. Teď mi řekne „tam aua“. Kdysi říkal i haf, ale už ho to přešlo.
Teď vás čeká tříletá (jestli jste nebyli), tak to řekni doktorce a ona usoudí, co dělat dál. My chodíme na logopedii.

nevernamrcha
Kecalka 119 příspěvků 11.12.17 18:06

Zatím nás nikdo nikam neposlal

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.12.17 18:07

@nevernamrcha a slova jako vyloženě slova nebo do toho počítáš i citoslovce a zvuky?

nevernamrcha
Kecalka 119 příspěvků 11.12.17 18:09
@Anonymní píše:
A jak mluví nebo nemluví? Spojuje slova? Kolik slov umí? Že řekne pejskovi hafí je dobré. Jestli teď začala chodit do školky, tak se může rozmluvit. V okolí to vídám hodně, protože ve školce jim nerozumí, tak se musí snažit.
Mám 3,5letého a pes je aua, kočka je au a podobně bych mohla pokračovat. Používá cca 30 výrazů a domluvíme se. Ve školce je od září a teda začíná tu a tam něco opakovat, ale stejně to nepoužívá. Ve 3 letech mi na otázku „co to je?“ řekl „tam“ a ukázal to znovu. Teď mi řekne „tam aua“. Kdysi říkal i haf, ale už ho to přešlo.
Teď vás čeká tříletá (jestli jste nebyli), tak to řekni doktorce a ona usoudí, co dělat dál. My chodíme na logopedii.

říká : dita, maty - jméno králíka, hami, pití, bobo - kakat, cccc - čůrat, pití, ci ci, hafí, ia ia, hyje, hopi, mama, tata, babi, deda, teta, hopi, dej, ahoj, pisi, dík, anna, jája, halo, auto, kami - kamión to je asi vše

nevernamrcha
Kecalka 119 příspěvků 11.12.17 18:10

Počítám vše

Keshi
Ukecaná baba ;) 1989 příspěvků 11.12.17 18:10

Mám podobný problém. Malému budou 3 teda v dubnu, ale krom pár slov toho moc nenamluví. Ukáže, nebo nás tam dovede. Ale rozumí skoro všemu. Dr. řekla, že pokud rozumí, tak zatím neřešit, netlačit na něj. Knížky úplně nenávidí…nevim proč…po mě to teda nemá. :-D

nevernamrcha
Kecalka 119 příspěvků 11.12.17 18:12
@Keshi píše:
Mám podobný problém. Malému budou 3 teda v dubnu, ale krom pár slov toho moc nenamluví. Ukáže, nebo nás tam dovede. Ale rozumí skoro všemu. Dr. řekla, že pokud rozumí, tak zatím neřešit, netlačit na něj. Knížky úplně nenávidí…nevim proč…po mě to teda nemá. :-D

to jsme na tom stejně akorát ty knížky má ráda

Keshi
Ukecaná baba ;) 1989 příspěvků 11.12.17 18:21

@nevernamrcha Malej je má rád jedině jako stupínek k brakování komody, nebo podložku na malování. A to mu čtu od miminka. Cca od roka, mi knížku vytrhne a snaží se ji zlikvidovat. :mrgreen:

králíkovna
Ukecaná baba ;) 1955 příspěvků 11.12.17 18:27

No tak teď se mi ulevilo, že v tom nejsu sama. Syn bude mít 3 v únoru, říká mami, táta, auto autem (kupodivu používá správně, vidí auto a řekne auto, ale když vstane a vidí, že auto není před oknem a táta není doma tak řekne táta autem - táta je autem v práci), voda, bum, jé, wau, au, toto, tam, čiči maumau (kočička dělá mňau) baba haha (baf baf dělá haf haf), babi, ne, jo, všechno ostatní je aentáá. Taky všemu rozumí, splní i složitější úkol (vysleč si ty počůraný tepláky a odnes je do pračky, pak si umyj ručičky a dojdi. Pohádky před spaním čteme každý den, mluvím na něj, ptám se ho, odpoví mi tou svojí čínštinou, ukazováním a šmitec

Evelýna 1
Kecalka 293 příspěvků 7 inzerátů 11.12.17 18:28

@nevernamrcha

Dcera měla také problémy s mluvením. Ve 3 letech měla u doktorky odloženou prohlídku, protože by se s ní doktorka nedomluvila. Měla svoje výrazy a nikdo cizý ji nerozuměl. Byla jsem zoufalá a večer úplně k. o. z toho jak jsem celý den něco četla, opakovala. Ve 3 letech a 2 měsících šla do školky, slibovala jsem si jak začne mluvit, ale žádná sláva. Tam má každé z dětí svoji mluvu, takže taky nic. Doktorka vyšetřila sluch, jestli dobře slyší. Sluch měla v pořádku. Na logopedii jsem se ptala, ale to doktorka nedoporučila, protože dcera nedokázala být 30 min v klidu a spolupracovat s cizý osobou. Takže zbylo jen čekat. Dcera má dnes necelých 5 a je neskutečně ukecaná, chvilku pusu nezavře:-) Někdy už ji prosím ať je zticha.
Syn bude mít 2 roky a je to stejné. Řekne jen máma.
Za mě to chce jen čas, nic jiného dělat nemůžete :mavam:

nevernamrcha
Kecalka 119 příspěvků 11.12.17 18:30
@králíkovna píše:
No tak teď se mi ulevilo, že v tom nejsu sama. Syn bude mít 3 v únoru, říká mami, táta, auto autem (kupodivu používá správně, vidí auto a řekne auto, ale když vstane a vidí, že auto není před oknem a táta není doma tak řekne táta autem - táta je autem v práci), voda, bum, jé, wau, au, toto, tam, čiči maumau (kočička dělá mňau) baba haha (baf baf dělá haf haf), babi, ne, jo, všechno ostatní je aentáá. Taky všemu rozumí, splní i složitější úkol (vysleč si ty počůraný tepláky a odnes je do pračky, pak si umyj ručičky a dojdi. Pohádky před spaním čteme každý den, mluvím na něj, ptám se ho, odpoví mi tou svojí čínštinou, ukazováním a šmitec

přesně jako u nás

nevernamrcha
Kecalka 119 příspěvků 11.12.17 18:36

Malá mi taky ažžžž moc dobře rozumí, pomáhá s nádobím, zuby sama vyčistí, umeje se sama, oblíkne se, ruce umyje, pití si s lehkou pomocí udělá sama, pračku pustí, myčku atd… ale ne a ne mluvit tak jak by měla.
Občas se povede např. „Mami neci“ nebo „Tati hyje“ nebo „Diti hopi bobo“
Ale to je vše

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Aktovky do školy pro prvňáčky i ostřílené školáky

Prázdniny se pomalu chýlí ke konci a s blížícím se počátkem září nastává i... číst dále >

Naučte se cizí jazyk během mateřské. Snadno a bez učebnice

Domluvit se anglicky nebo francouzsky, než půjde vaše dítě do školy? Za dva... číst dále >

Články z Expres.cz

5 věcí, které jste nevěděli o mihuli potoční: Nejtajemnější tvor vodní říše v Česku!

Mihule potoční je jedním z nejvzácnějších vodních obratlovců v Česku.... číst dále >

Try and buy Kiu Cee'd? Šprtka, které nejde konkurovat. Ale budete ji mít rádi?

O Kie se ví, že dělá dobrá spolehlivá auta, a o Kie Cee'd se ví, že když si... číst dále >

Články z Ona Dnes

K životu nepotřebujete spoustu oblečení, říká Kamila Boudová

Vždycky ji zajímala móda. Kamila Boudová vystudovala oděvní design, pak... číst dále >

Příběh Věry: Nedokážu se vyrovnat s rozvodem

Rozvedla jsem se po desetiletém naprosto nefunkčním vztahu. Mám teď skvělého... číst dále >

Reklama